Ciekawostki

Bitcoin mocno w górę – w absolutny rekord historii kryptowaluty

przeczytasz w 2 min.

Myśleliście, że Bitcoin upadnie po ostatnich zawirowaniach na rynku kryptowalut? No to mogliście się srogo przeliczyć! Najpopularniejsza kryptowaluta właśnie osiągnęła rekordowy kurs i pnie się jeszcze wyżej.

W ostatnich miesiącach obserwujemy mocne zawirowania na rynku najpopularniejszych kryptowalut – najpierw krach Bitcoina, później wzrost kursu po deklaracjach dużych firm, a ostatnio znowu lekki spadek. Niedawno swoją cegiełkę dołożyły tutaj Chiny, które postanowiły zbanować kryptowaluty (przez co też utraciły swoją pozycję lidera wirtualnych walut).

Wygląda jednak na to, że była to tylko korekta, która doprowadziła do dalszych wzrostów kursu.

Bitcoin mocno w górę - kryptowaluta notuje rekordowy kurs

Okazuje się, że Bitcoin nadal ma się bardzo dobrze, czego przykładem jest rosnący kurs kryptowaluty w październiku. Temat wydaje się o tyle interesujący, że właśnie osiągnięto nowe ATH Bitcoina (przynajmniej wg niektórych giełd - kursy potrafią się nieznacznie różnić między takimi instytucjami).

Bitcoin kurs - wykres
Obecnie jeden Bitcoin (BTC) jest wart około 64 000 dolarów – to najwyższy wynik w historii kryptowaluty (wykres: TradingView)

W ostatnich godzinach Bitcoin zwiększył kurs do około 64 800 dolarów (czyli około 252 000 złotych), bijąc tym samym swój rekord z kwietnia (64 400 dolarów) i umacniając się na pozycji najcenniejszej kryptowaluty na świecie. Kapitalizacja kryptowaluty przekroczyła natomiast poziom 1,2 biliona USD. Oznacza to, że wszystkie Bitcoiny na rynku są warte 1,2 biliona dolarów!

Duże wzrosty kursu najprawdopodobniej wynikają z doniesień na temat planów wprowadzenia bitcoinowych funduszy inwestycyjnych notowanych na giełdzie (tzw. ETF-ów - ang. Exchange Traded Fund). Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych początkowo była przeciwna stworzeniu takiego instrumentu finansowego, ale ostatecznie projekt udało się przeforsować i niedługo mają wystartować pierwsze ETF-y oparte o Bitcoin. W takiej sytuacji rośnie zainteresowanie kryptowalutą wśród inwestorów, którzy szukają aktywów chroniących standardową walutę przed rosnącą inflacją.

Bitcoin po 70 000 dolarów do końca roku?

Część entuzjastów kryptowalut przewiduje dalsze wzrosty kursu Bitcoina - najbardziej optymistyczne scenariusze sugerują nawet na przekroczenie do końca roku magicznej bariery 70 000 dolarów. Warto jednak pamiętać, że kursy wirtualnych walut są mocno niestabilne (za co często są krytykowane). W takiej sytuacji trudno przewidzieć czy notowania rzeczywiście pójdą w górę, czy jednak poszybują w dół i będziemy obserwować kolejny krach krypto.

Źródło: TradingView, Investing, Crypto Geek (foto)

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  21
  Kurs będzie rósł do czasu spadków
  • avatar
   ostatnipawian
   7
   Mam to gdzieś. Ja się pytam gdzie nasze karty graficznej!? :/
   • avatar
    BariGT
    7
    Skoro $$ moze być drukowany w nieskończność a BTC może byc tylko ograniczona ilość to logiczne wydaje się, że ten stosunek (BTC/$) może rosnąć tylko w jedną stronę.
    • avatar
     wizdar
     4
     Robią górkę i koło grudnia będą sprzedawać jeleniom.
     • avatar
      Yamaraj6
      3
      "najbardziej optymistyczne scenariusze sugerują nawet na przekroczenie do końca roku magicznej bariery 70 000 dolarów"

      CO XD?
      Najbardziej optymistyczne scenariusze to celują w 200 - 250k $ za BTC, a optymistyczne w 100-150k$, a nie 70k$...
      70k$ to równie dobrze może być do końca tego tygodnia jeżeli przebijemy 65k$, bo Bitcoin za bardzo nie ma się gdzie później zatrzymać, dopiero na 100k$ jest psychologiczna bariera...
      • avatar
       Trim23
       2
       Kluczowym zdaniem w tym artykule jest mowa o inflacji. Jeżeli stopy procentowe pójdą w górę, to środki z rynku BTC zaczną odpływać.
       • avatar
        cronofx
        2
        Był okres w którym Chiny mocno potrafiły wirować rynkiem crypto ,natomiast czym częściej to robimy tym coraz mniejszy effect ,nawet jeżeli Chiny wycofają się całkowicie z rynku to już teraz nic nie zmieni USA oraz dużą część Europy jest za Crypto :-) jeżeli chodzi o mnie to 50% Solana 30 % cake oraz 20% kava jestem mega zarobiony w tym roku ludzie którzy mówią że cryptowaluty padną :-) robią nam tylko reklamę dzięki z gory
        • avatar
         Mario2k
         1
         Tego jeszcze nie było w historii BTC żeby jednego roku 2x osiągnął ATH , z drugiej strony w tym roku po raz pierwszy w historii kryptowalut zainwestowały w nie Banki i Fundusze powiernicze USA i Izraela. Jak nic przez najbliższe lata kurs BTC urośnie do 200k USD albo i więcej.
         • avatar
          Marucins
          1
          A już benchmark zwiastował koniec i inni komentujący nie umiejący znaleźć się w krypto :DD
          • avatar
           Wulfen4
           1
           Tak jak mówiłem we wrzesniu korekta a potem to the moon. Jeszcze nie jest za późno na kupno być, do końca roku spokojnie dojdzie do 100 tys $
           • avatar
            StaryZgred
            0
            Bitcoin to czysto spekulacyjne aktywo pozbawione żadnej obiektywnie wartości które wkrótce poleci na zero. Ile razy to można było usłyszeć podczas hossy w 2013 i 2018 roku. Bitcoin może spokojnie polecieć w okolice 300.000$ w Q1 przyszłego roku. Royal Mail zaczyna sprzedawać krypto wkrótce. Instytucje też dostały zielone światło. Każda generacja miała takie swoje momenty. Giełda boomerów, dotcomy babybómerów i transformacja ustrojowa dla pokolenia moich starych. Kto wtedy otworzył sklep z kasetami czy inną pierdołe i harował dziś jest milionerem i kształci dzieci na zachodzie. Dla naszego pokolenia Bitcoin i krypto są dokładnie tym samym. Kto nie miał jaj żeby wskoczyć do tego pociągu bedzie mógł tylko skomleć że nie stać go kartę graficzną. Pociąg odjeżdża ale jest jeszcze kupa miejsca.
            • avatar
             Kapitan Nocz
             0
             Bitcoin drożeje a Chiny się go pozbywają ze swojego kraju, ciekawe, ciekawe...
             • avatar
              pawluto
              -1
              Ktoś się bawi ludzmi, teraz w górę by potem ogłosić upadek...
              Naiwni znowu zapłaczą...
              • avatar
               ProducentMuzyczny
               -7
               Zainteresowałem się rynkiem krypto na poważnie jak Doda zrobiła własne NFT.
               Obecnie analizujemy w studio czy nie wejść na ten rynek i tez nie czerpać zyski.
               Współpracujemy między innymi z fabryka przebojów która produkuje największe hity disco polo.
               Myślimy o wypuszczeniu NFT z gwiazdami disco ponieważ to może oznaczać duże zyski.
               Fajnie byłby namówić pana Zenka Malenczuka ponieważ to jest najbardziej rozpoznawalna marka i po prostu musi się sprzedać!