Smartfony

Xiaomi zostaje dobrym wujkiem. Zabiera ładowarkę, ale nie po to by dodatkowo zarobić

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi, podobnie jak Apple, zdecydowało się zatroszczyć o środowisko. Z tą różnicą, że przy okazji nie będzie uszczuplać portfeli klientów.

Xiaomi Mi 11 w zestawie z ładowarką lub bez, do wyboru

Zaprezentowany wczoraj w Chinach smartfon Xiaomi Mi 11 zapowiada się bardzo interesująco, to pierwsze urządzenie napędzane nowym procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Doniesienia przed premierą mówiły o tym, że producent zdecyduje się usunąć z zestawu ładowarkę. Potwierdziły się, ale nie ma powodów do tego, aby na Xiaomi narzekać. Przyjęto bowiem rozwiązanie, które wydaje się godne pochwały.

Klienci będą mogli zamówić Xiaomi Mi 11 w standardowym wydaniu. Dedykowane jest ono tym, którzy mają już odpowiednią ładowarkę i faktycznie nie potrzebują kolejnej. Jednocześnie pojawi się możliwość sięgnięcia po zestaw zawierający omawiany gadżet. I tutaj sprawa niezwykle istotna, cena w obydwu przypadkach ma być identyczna. To warte podkreślenia także z tego względu, że ceny Xiaomi Mi 11 rozpoczynają się dokładnie od tego samego poziomu co w przypadku Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 11 ładowarka

Xiaomi śmiało się z Apple, nie wypada śmiać się z Xiaomi

Pozostaje mieć nadzieję, że problemy i podwyżki nie pojawią się dalej, czyli w sklepach. Jednocześnie można już powoli obstawiać, że rodzi się kolejny trend na rynku smartfonów. Pierwszym producentem, który zdecydował się uszczuplić opakowania o ładowarki był Apple, przy premierze smartfonów z serii iPhone 12. Inni, w tym Xiaomi, nie pozostawili tego zresztą bez echa.

Teraz trzeba jednak umiejętnie się z tego wybronić. Xiaomi się udało. Najprawdopodobniej jako kolejny bez ładowarki w zestawie oferowany będzie również Galaxy S21.

Apple i Xiaomi pokazują, że możliwe są dwa podejścia to tego tematu. Jak sądzicie, którą drogą podąży Samsung?

Źródło: własne, Xiaomi

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  behemot
  6
  Trochę bez sensu. Wersja z ładowarką powinna być droższa, choćby symbolicznie, inaczej ludzie nie patrzą na to, czy maja już w szufladzie odpowiednią ładowarkę - wezmą zestaw bo „ładowarka za darmo, a zawsze się przyda”, nawet jeśli przeleży nieużywana 10 lat po czym zostanie wyrzucona jako elektrośmieć…
  • avatar
   Andrettoni
   3
   Mimo wszystko cena z ładowarką powinna być ciut większa. Przykładowo telefon 1000 zł, ładowarka 100 zł, zestaw 1050 zł. Mając zestaw w tej samej cenie co sam telefon - kupię zestaw i ładowarkę sprzedam fanom Apple :)
   • avatar
    dzejsonista
    3
    ta.. już widzę, jak januszę w Polsce będą sprzedawać w tej samej cenie...
    • avatar
     drfrank3nstein
     3
     Ja na to patrzę jak na wielki eksperyment. Ciekawe czy Xiaomi opublikuje wyniki sprzedaży obu wariantów w różnych krajach.
     • avatar
      Adelar
      -1
      Problem ładowarek zelżał odkąd większość ładowarek ma gniazdo USB, do którego można podpiąć dowolny kabelek - USB C czy mikro USB (a nie kabel podłączony na stałe). Mam już w domu kilka ładowarek ale i kilka osób z nich korzystających, które często niszczą,łamią przewody, więc ta część podlega wymianie. Problem ewentualnie może być w kiepskiej jakości kabelku - zdarzył mi się taki co zamiast 1A puszczał 0,1A i to był rzeczywiście elektrośmieć.
      • avatar
       qanouch-151
       -4
       Zacznij teraz zarabiać co miesiąc 14886 USD lub więcej, pracując online. W zeszłym miesiącu zarobiłem i otrzymałem 15480 $ z tej pracy, dając to tylko 2 godziny dziennie. Każda osoba może teraz znaleźć tę pracę i zacząć zarabiać online, postępując zgodnie ze szczegółami tutaj ........

       workreviews10.com
       • avatar
        tandirson.manuniz
        0
        Zarabiam ponad 90 dolarów za godzinę pracy zdalnej z dwójką dzieci w domu. Nigdy nie myślałem, że będę miał możliwość zrobienia tego, ale moja najbliższa towarzyszka zarabia ponad 18 tysięcy miesięcznie, robiąc to i namówiła mnie, żebym spróbował. Potencjał z tym jest wieczny. Oto co robiłem...

        workreviews10.com