Smartfony

LG Velvet oficjalnie. Ma wyzanczać rynkowe standardy i przywrócić producentowi blask

przeczytasz w 2 min.

LG Velvet to pierwszy przedstawiciel nowej serii smartfonów koreańskiego producenta, który w ostatnim czasie nie radzi sobie w tym sektorze najlepiej. Plany ma jednak ambitne i obiecuje, że LG Velvet będzie ogromnym powiewem świeżości.

LG Velvet ma być nowym początkiem LG na rynku mobilnym

Pod koniec zeszłego miesiąca pisaliśmy, iż zanosi się na uśmiercenie serii LG G. Padały sugestie, iż zostanie ona zastąpiona nową serią, ale już ze średniej półki, propozycjami, które pozwolą przyciągnąć większą liczbę klientów. Wyglądana to, że były trafne. Oficjalnie ogłoszono, iż swojego rodzaju nowym początkiem LG na rynku mobilnym będzie LG Velvet.

Póki co producent skupia się na zarysowaniu obrazu całej swojej nowej koncepcji. Celowo nie pada tu określenie seria LG Velvet, ponieważ wspomina się o odejściu od klasycznego nazewnictwa alfanumerycznego na rzecz wyrazistych nazw, które pomogą użytkownikom uchwycić istotę danego urządzenia.

LG Velvet przyciągnie stylistyką. Ma wyznaczać rynkowe trendy, a nie za nimi podążać

Dlaczego zatem LG Velvet? Bo smartfon ma być przyjemny w dotyku. Mniej ostrych krawędzi i kątów ma sprawiać, że obudowa będzie przyciągać wzrok, a zarazem dobrze leżeć w dłoni.

Od branżowego trendu znacząco odbiegać ma ułożenie obiektywów aparatu fotograficznego. Zamiast wyspy LG zdecydowało się na rozwiązanie porównywalne do efektu spadających kropli deszczu. Trzy obiektywy i lampa błyskowa LED zostaną ułożone pionowo, według wielkości. Główny obiektyw ma nieco wystawać, pozostałe znajdą się już pod gładkim szkłem.

LG Velvet

„Design naszego nadchodzącego smartfona będzie czerpał z bogatej historii klasycznych projektów LG, które już na pierwszy rzut oka wyróżniały się spośród innych modeli. Ten smartfon to zapowiedź tego, jak będą wyglądały smartfony LG w przyszłości.” - Cha Yong-duk, szef LG Mobile Communications Design Lab

Na dokładne informacje dotyczące LG Velvet musimy jeszcze poczekać. Póki co za wcześnie na jakiekolwiek przesądzanie, jakim rezultatem skończą się podjęte działania. Dobrze jednak, że producent ma jakikolwiek pomysł, bo niektórzy ostatnio zaczynali w to powątpiewać. W przeszłości widzieliśmy naprawdę udane smartfony tego producenta, pozostaje trzymać kciuki, aby postarał się o kolejne.

Źródło: LG

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saser
  6
  Dobrze, ze pracują nad czymś nowym i 'świeżym dizajnersko'. Wyspy obiektywów to dla mnie stylistyczny koszmar. Oby niczego nie skopali po drodze.
  • avatar
   Tomecek
   1
   miękki jak aksamit
   • avatar
    drfrank3nstein
    1
    Smartfony się kończą, jeśli LG ma wyznaczyć nowy trend na rynku to powinni się zabrać za coś innego: albo za składane tablety, albo za jakiś (w końcu) porządny smartwatch. Nawet jeśli Velvet odniesie sukces, to to nadal będzie tylko sukces w branży smartfonów, czyli nie na długo.
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     To kolejny producent spadł do poziomu Motoroli lipa bo inni zrobią na stałe zmowę cenową 1000$ za flagowca
     • avatar
      levusek1992
      0
      Pytanie czy poprawią jakość podzespołów. Przecież padające płyty główne we flagowcach jak i budżetowcach plus do tego wypalające się ekrany to była norma jak się kupiło LG. A szkoda. Aparaty miały kiedyś kozackie