Systemy operacyjne

LineageOS dość szybko zyskuje na popularności

przeczytasz w 1 min.

Następca CyanogenMod ma całkiem udane wejście na rynek.

Pod koniec stycznia swoją premierę świętował LineageOS. Jak po około miesiącu wygląda zainteresowanie tym projektem?

LineageOS jest następcą CyanogenMod, a ten ostatni w szczytowym momencie „kariery” cieszył się ponad 10 milionami użytkowników. Trudno wyrokować, czy LineageOS również dobije do tak dobrego wyniku, ale początek zdaje się mieć całkiem udany.

Z oficjalnych statystyk udostępnianych przez samych twórców wynika, iż na ten moment LineageOS zainstalowany został na ponad 550 000 smartfonów.

Zaskoczenia nie stanowią też smartfony, na których LineageOS ląduje najczęściej. Stawkę otwiera OnePlus One (ponad 43 000 instalacji), dalej znalazły się natomiast Xiaomi Redmi Note 3 i OnePlus (obydwa ponad 22 000 instalacji).

Zainteresowani pobraniem modyfikacji szukać mogą jej na oficjalnej stronie projektu. Lista wspieranych urządzeń systematycznie się powiększa.

Źródło: lineageos

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartus_s
  2
  Moze pan autor pokusi sie o jakas recenzje tego systemu? Posiadam Oneplus X i zastanawiam sie nad przesiadka, ale nie mam czasu i ochoty zeby "testowac" nowy system w czasie urzytkowania.

  Panie Mateuszu, co pan na to?
  • avatar
   mat9v
   -4
   LAOS nie zyskuje na popularności. Ponieważ jest następcą CyanogenMOD, praktycznie wszystkie aktywne projekty są przenoszone do LAOS - to tak jakby MIUI zmienić nazwę na PimpOS i twierdzić że PimpOS zyskuje na popularności bo ludzi instalują aktualizację systemu już z nową nazwą. Absurd.
   • avatar
    shadowman333
    0
    Przesiadłem się z CM na LA na Galaxy S4 i poza zmianą nazwy nie widać różnic. Pomijam już poprawki błędów itd. bo to kolejna wersja beta.
    • avatar
     HardCorak
     0
     Tylko to tłumaczenie dodatkowych funkcji lineage os katastrofa. O ile CM13 mial je wszystkie przetłumaczone na polski to lineage os już nie ma. Ja rozumiem że może od nowa to jakoś robią i tłumaczenie będzie później ale Rom RR bazujący właśnie na lineage, który ma znacznie więcej funkcji ma wszystko przetłumaczone w 100% na pl.