Ultrabooki

Nowe MacBooki Pro nie radzą sobie z odtwarzaniem filmów w serwisie YouTube

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple zaprezentowała niedawno nowe modele MacBooków Pro. Jak to zwykle bywa z nowymi urządzeniami tej marki, krótko po premierze pojawiają się informacje o problemach, z którymi borykają się ich właściciele. Tym razem dotyczą one odtwarzania filmów HDR w serwisie YouTube.

Użytkownicy nowych MacBooków Pro z układami M1 Pro lub M1 Max mają poważny problem, który pojawia się przy okazji odtwarzania filmów HDR w serwisie YouTube na przeglądarce Safari lub Chrome. Skutkiem jest pojawienie się komunikatu kernel Panic, który oznacza problem z jądrem systemu operacyjnego, z którym ten system nie potrafi sobie poradzić. Komputer się zawiesza, a dalsza praca nie jest możliwa. Jedynym rozwiązaniem jest restart.

MacBook Pro - forum

Informacje na ten temat pojawiły się między innymi na forum serwisu MacRumors. Błąd pojawia się na przykład przy okazji przewijania komentarzy pod filmami nagranymi w technologii HDR. Występuje także po wyłączeniu trybu pełnoekranowego w trakcie oglądania takich filmów.

Problem pojawia się na MacBookach z zainstalowanym systemem macOS Monterey 12.0.1 i dotyczy przede wszystkim komputerów wyposażonych w 16 GB pamięci RAM, ale dotyczy także tych, których pojemność pamięci operacyjnej wynosi 32 oraz 64 GB.

układ M1 Max

Błąd udało się odtworzyć także redaktorom serwisu MacRumors. Póki co nie wiadomo czy jest to problem sprzętowy czy programowy. Być może zostanie on rozwiązany wraz z udostępnieniem systemu ‌macOS Monterey‌ 12.1.

Dajcie znać w komentarzach czy spotkaliście się z tym problemem.

Źródło: https://www.macrumors.com/2021/11/05/m1-pro-max-youtube-hdr-crashes/

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  15
  Trzeba dokupić przejściówkę do oglądania YT i po problemie
  • avatar
   Altru
   4
   "A taki był ładny, amerykański, szkoda he,he,he..."
   • avatar
    Gnom_Z_Piany2
    3
    za dużo wsadzili do kernela, aby sztucznie podbić wydajność. i takie są tego efekty. proces renderingu nie jest wystarczająco izolowany, więc prawdopodobnie rozwala ring0