Gry

Słynna mapa z Counter-Strike: Global Offensive zmierza do Fortnite

przeczytasz w 1 min.

Modderzy postanowili odtworzyć mapę Dust 2 uważając na najmniejsze detale. Trzeba przyznać, na pierwszy rzut oka ciężko jest znaleźć różnice, przynajmniej dopóki nie zwrócimy uwagi na znacznie bardziej żywe kolory.

Specjalizujący się w tworzeniu modyfikacji do Fortnite zespół znany jako Team Evolve pokazał na Twitterze efekty swojej pracy - mapa odtworzona została z takim pietyzmem, że wygląda bardziej jak aktualizacja grafiki do Counter-Strike: Global Offensive, niż klon Dust 2 w innej grze - tym bardziej, że można nawet podłożyć na nim bomby! W krótkim filmiku porównującym obie plansze widzimy jednak znaczną różnicę w tempie poruszania się, i inną perspektywę, co zamazuje nieco poczucie podobieństwa.

Kawałek Counter-Strike jest dostępny w Fortnite już teraz!

Jeśli chcemy odwiedzić Dust 2 w grze od Epic Games musimy skorzystać z odpowiedniego kodu (podanego w tweecie poniżej) - opcja grania na niestandardowych mapach została wprowadzona w ramach grudniowej aktualizacji Battle Labs w Fortnite, a kod pozwala odpalić grę na tej planszy z maksymalnie 15 osobami.

Fortnite stał się sposobem na życie nie tylko dla graczy?

Odpowiedzialny za mapę Team Evolve szczyci się, że w przeszłości wykonywał zlecenia dla Samsunga, Czerwonego Krzyża i Nickelodeon, jednak w tej chwili zdaje się pracować głównie nad dodatkową zawartością do Fortnite - ciekawość aż bierze, jak opłacalny jest to biznes, jednak temat nie jest w żaden sposób nowy - Valve od lat pozwala twórcom zarabiać na tworzeniu dodatkowej, "skrzynkowej" zawartości dla gier takich, jak Dota 2, ciężko więc się dziwić, że taki kanał zarobku jest dostępny w najpopularniejszej grze na naszej planecie. 

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  2
  I pomyślec że nigdy nie włączyłem tego całego "Fortnite".
  • avatar
   AUTO6
   0
   Fortnite nie jest najpopularniejszą grą na naszej planecie, już Minecraft jest znacznie bardziej popularny.