• benchmark.pl
 • newsy
 • Data startu serwisu Megaupload - Kim Dotcom Schmitz jest konsekwentny w działaniach

Data startu serwisu Megaupload - Kim Dotcom Schmitz jest konsekwentny w działaniach

przeczytasz w 1 min.

Megaupload już styczniu

kim dotcom mr president logo data debiu megaupload

Kim Dotcom nie ustępuje w swoich planach przywrócenia usługi Megaupload do życia. Niedawno informowano, że budowa nowej wersji usługi jest już na ukończeniu i zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku. Teraz poinformowano o konkretnej dacie jego debiutu ale niestety nie będzie ona miała miejsca w bieżącym roku, a 19 stycznia 2013, czyli w dokładnie rok po zamknięciu Megaupload.

Według ostatnich informacji, jakie przekazywał Kim za pośrednictwem swojego oficjalnego konta w serwisie Twitter, usługa miała być gotowa już w 90% i zadebiutować w nowej, lepszej, odpornej na ataki, formie jeszcze w bieżącym roku, a wraz z nią usługa MegaBOX. Wielu sugerowało się, także odliczającym czas do 1 listopada, licznikiem umieszczonym na jego stronie.

Mimo wszystko Kim Dotcom w ostatnich dniach zapowiedział, że nowa odsłona jego serwisu trafi do sieci dokładnie w dzień zamknięcia Megaupload, najazdu na jego posesje antyterrorystów i jego aresztowaniu. Datą debiutu nowego Megaupload będzie więc 19 stycznia 2013 roku. Na ten dzień zapowiedziana została także specjalna konferencja prasowa, która odbędzie się na terenie jego majątku nieopodal nowozelandzkiego Auckland.

Zdaniem Dotcoma serwis będzie ciężko „złamać”, od pierwotnego Megaupload będzie odróżniał się co najmniej dwoma głównymi rzeczami. Pierwszym będzie ulokowanie serwerów na terenie kilku krajów, co zaowocuje tym, że żadne państwo nie będzie mogło samodzielnie zablokować całej usługi.

Drugim wyróżnikiem będzie wprowadzenie szyfrowania danych, do których klucz będą mieli użytkownicy wgrywający owe pliki, a po stronie serwisu Mega nie będzie możliwości ich odczytania. Zagrożeniem może być jednak Amerykański Departament Sprawiedliwości, który już „grzmi” na wieść o planowanym starcie usługi.

Źródło: Twitter/Kim, Kim.com, PCInpact

Strefa Windows 8

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  19
  Widać, że chłop z głową na karku. Nie daje sobą pomiatać, a do tego wie jak zarabiać i mnożyć swoje miliony.

  Życzę mu sukcesu. Za tą nagonkę na niego należy mu się.
  • avatar
   Konto usunięte
   16
   Z tego co się zorientowałem - twardy, bystry gość. Wielomiliardowe korporacje rzuciły nim na pysk, a on wstał i uruchomił nową usługę.
   • avatar
    kombajn
    9
    Trzeba przyznać ma chlop jaja jak Chuck Norris żeby wyciąć administracji USA taki numer. Kto inny juz dawno by sie wystraszył, spakował manatki i za zarobione pieniądze do konca życia żyl jak król. Ciekawe jak to się wszystko skończy. Przy okazji, o ile pamietam The Pirate Bay kiedyś miała plan żeby kupić wyspe założyć własny kraj i trzymać tam wszystkie serwery. Wsumie te tego gościa powinno być stać na realizacje takiego pomysłu.
    • avatar
     Gothar
     8
     Taki serwis to po prostu biznes, raz mu działalność zamknęli, ale wyciągnął wnioski i postanowił zrobić drugie podejście.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      I bardzo dobrze. Życzę mu sukcesu w walce z władzami amerykańskimi.
      • avatar
       Maro71
       0
       liczkiem na stronie - do poprawy