Klawiatury

Microsoft znowu kombinuje z klawiszami. Ale to dobrze

przeczytasz w 1 min.

Nowa klawiatura Microsoftu ma klawisz, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Prawdopodobnie wiemy, za co będzie odpowiadał i trzeba przyznać, że to wcale nie jest taki głupi pomysł.

Microsoft zaprojektował nową klawiaturę. Ta powinna się spodobać przede wszystkim miłośnikom praktycznego minimalizmu. Zasługuje ona na uwagę z kilku powodów, jak choćby oddzielna klawiatura numeryczna z przyciskiem do otwierania kalkulatora. Nas jednak zainteresowała przede wszystkim ze względu na dwa nietypowe klawisze.

Klawiatura Microsoft z nowym klawiszem – za co odpowiada?

Pierwszym z nich jest F1, który w połączeniu z Fn pozwoli na przełączanie się między trzema różnymi urządzeniami, z którymi klawiatura połączy się przez Bluetooth. Ciekawostką jest to, że najpewniej będzie on wyposażony w trzy maleńkie diody, dzięki czemu zawsze będziemy mieli jasne i czytelne wskazanie. Nasz wzrok przyciągnął jednak inny klawisz – między prawym Altem a strzałką w lewo. Widzisz?

Microsoft Char Key

Nie można mieć pewności, do czego będzie służył, ale prawie na 100 procent będzie on odpowiadał za aktywację panelu z emotikonami i znakami specjalnymi (w którym wkrótce pojawią się też GIF-y, a nawet zawartość schowka). Jego uruchamianie nie jest wprawdzie problematyczne – wystarczy skorzystać ze skrótu Windows + . (kropka), ale zawsze to wygodniej, gdy ma się do tego dedykowany klawisz. 

Microsoft prezentuje swoje wizje klawiatury

Zresztą nie byłoby to nic dziwnego, bo już w poprzednich klawiaturach pojawił się klawisz „emoji” – z buźką. Ten nowy symbol ma jednak wyrażać to, że w panelu znajdziemy więcej znaków niż tylko emotki. We wspomnianych urządzeniach zastosowano również przycisk do uruchamiania pakietu Office – wyraźnie widać więc, że Microsoft próbuje modyfikować i urozmaicać swoje peryferia. I w sumie to dobrze.

Źródło: MSPowerUser, WalkingCat

Czytaj dalej o klawiaturach: 

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  16
  ...a do tego klawisze strzałek góra/dół których nie da się używać. To chyba Ci sami projektanci, którzy projektują menu w Windows ;)
  • avatar
   zakius
   5
   ja tu nie widzę klawiatury tylko protezę wyciągniętą z laptopa
   • avatar
    bury-pies
    3
    a już myślałem że to przycisk do lajkowania/subskrybowania etc.
    • avatar
     Kuciem
     1
     Ciekawe rozwiazanie! (Ciekawe wcale nie znaczy ze dobre).
     M$ chyba chce zrobic konkurencje dla niektorych modeli Logitecha. Podlaczenie do 3 roznych urzadzen jednosnie jest moim zdaniem bardzo dobrym posunieciem. Jednak tutaj M$ ewidentnie zaklada, ze conajmniej jednym z tych 3 urzadzen bedzie smartfon lub cokolwiek tabletopodobnego (z mobilnym OSem). Tylko i wylacznie w tym przypadku nowy przycisk ma sens.
     Dla mnie bezuzyteczne bo jesli mam podlaczyc wiecej niz jedno urzadzenie do jednej klawiatury to zawsze bedzie to PC + laptop. Ale ale, moze komus sie przyda!
     Ciekawe jeszcze jak skocza z cena. Pole do popisu jest dosyc duze.
     • avatar
      Silver
      1
      Super - special key, bardzo potrzebny żeby buziaczki i inne emotki wysyłać.... Brak słów, że takie bzdury przechodzą do produkcji.
      Co do 3 urządzeń - pomysł dobry, ale po bluetooth nie widzę szans na zadziałanie tego. Zauważcie, że głośnik bluetooth gubi się gdy 3 komputery są podłączone więc niby jak mieliby rozwiązać problem powiązania? W logitechach jest prościej, bo raz, że własny kanał komunikacji to po drugie dane peryferium decyduje z czym się łączy tj z kompem 1 czy 2 i to faktycznie działa.
      • avatar
       piomiq
       1
       "Nasz wzrok przyciągnął jednak inny klawisz – między prawym Altem a strzałką w lewo. "
       Niektóre klawiatury miały w tych okolicach klawisz 'Menu' pokazujący menu podręczne myszki. W swojej Microsoft Natural Ergonomic 4000 mam właśnie taki klawisz.

       Opisywana klawiatura to chyba jest kierowana do nastolatków i osób uzależnionych of facebooka, Twittera i innych podobnych.
       • avatar
        metalmorphosis
        1
        J mam jeszcze jeden klawisz pomiędzy prawym altem i strzałkami. Nazywa się control i wydaje mi się zdecydowanie bardziej użyteczny od proponowanego przez M$ bo wciskanie wszystkich skrótów klawiszowych tylko lewym controlem wydaje się mało wygodne.
        • avatar
         IgiPL
         0
         Nie znacie się, klawisz z serduszkiem posłuży do sparowania klawiatury z rozrusznikiem serca.
         A teraz na serio. O ile przełączanie pomiędzy kilkoma urządzeniami będzie przydatne to wywalenie klawisza menu kontekstowego to głupota. Znając pomysły MS to menu kontekstowe będzie pod tym samym klawiszem, ale ta ważniejsza funkcja (emotki) będzie domyślna (⌐■_■)
         • avatar
          xmexme
          0
          Klawisz do tamagotchi, chińskie i japońskie dzieci będą zachwycone. Klawisze kursorów też zoptymalizowane do małych chińskich paluszków.
          Klawiatura w stylu mikro-sheet or mikro-shit zależy do twego podejścia, gamingowcy nie będą zainteresowani.