• benchmark.pl
 • Gry
 • Multiplayer w Mass Effect: Andromeda - pięć ważnych zmian
Gry

Multiplayer w Mass Effect: Andromeda - pięć ważnych zmian

przeczytasz w 1 min.

Oto pięć najważniejszych zmian, które odmienią tryb multiplayer w grze Mass Effect: Andromeda. Przede wszystkim będzie bardziej dynamicznie.

W przyszłym roku czeka nas powrót do fenomenalnego uniwersum Mass Effect, choć w nieco innym wydaniu. Ta „inność” wciąż owiana jest jednak tajemnicą – na szczęście od czasu do czasu poznajemy detale. Teraz, dzięki Game Informer dowiedzieliśmy się o kilku szczegółach na temat trybu multiplayer.

W grze Mass Effect: Andromeda – podobnie zresztą jak w poprzedniej części – multiplayer będzie się koncentrował na pojedynkach czteroosobowych zespołów z hordami przeciwników, ale tym razem ma być bardziej dynamicznie. Oto pięć najważniejszych zmian według Game Informer:

 1. Koniec z pozostawaniem w ukryciu i „bezpieczną” likwidacją wrogów. Oponenci będą nas skutecznie wykurzać z kryjówek i zmuszać do bardziej taktycznego, a jednocześnie bardziej dynamicznego podejścia do rozgrywki.
 2. Każda umiejętność będzie miała osobny pasek ładowania. Oznacza to, że będzie można równocześnie skorzystać z kilku zdolności specjalnych, co otwiera spore pole do popisu przy opracowywaniu taktyki.
 3. W grze pojawi się plecak odrzutowy, który wpłynie na dynamikę zabawy. Dzięki niemu będzie można szybko zmienić pozycję albo zaskoczyć przeciwników. Będzie trzeba jednak dobrze dysponować paliwem.
 4. Pojawi się system mikropłatności (albo za prawdziwe pieniądze, albo za walutę w grze). Polegać będzie on na kartach, wymienianych na broń oraz elementy ekwipunku. Dostępne sprzęty będą cyklicznie wymieniane.
 5. Każdy bohater będzie miał dwa paski doświadczenia – standardowy oraz prestiżu. Zapełnienie tego drugiego przełoży się na udostępnianiu bonusów wszystkim postaciom (np. więcej punktów życia). Bonusy będą różniły się w zależności od stylu gry.

Premiera gry Mass Effect: Andromeda na PC, PlayStation 4Xbox One planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Czekacie?

Źródło: Game Informer

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  12
  Mikropłatności, dziękuje wysiadam. Odrzucają mnie w jakiekolwiek formie.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   "Dostępne sprzęty będą cyklicznie wymieniane." - ahahahahaha.. czyli nie wystarczy raz kupić bo po jakimś czasie zniknie dana giwerka z gry. To się nazywa strzyżenie baranów na przemysłową skale.
   • avatar
    IVPANVZERVI
    6
    Może singla nie z pitolą i mnie też odrzucają mikropłatności.
    • avatar
     rlistek
     5
     Mass Effect to singleplayer. Nikt chyba nie traktuje tego multi powaznie.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      "Dostępne sprzęty będą cyklicznie wymieniane." - ahahahahaha.. czyli nie wystarczy raz kupić bo po jakimś czasie zniknie dana giwerka z gry. To się nazywa strzyżenie baranów na przemysłową skale.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Jakoś ten ME mnie nie przekonuje.
       • avatar
        battery 76
        1
        Mów za siebie ,ja częściej gram w multi niż w singla.
        • avatar
         Hakuren
         0
         A co tak dziwnego z mikropłatnościami? Tak jakby ME3 multi było od tego wolne. Dziś nie trzeba już się w to bawić, ale jeśli ktoś zaczyna dopiero przygodę z ME3 multi kupienie kilku packów via Bioware points jest dobrym sposobem żeby start był mniej uciążliwy (a nowych graczy jest multum co widać po rankingach). Znowu wydatek 30 czy 60 PLN jak się wydało na PC kilka kafli nie powinien być żadnym strasznym obciążeniem. Poza tym nikt nie zmusza do tego. Generowanie Credits we własnym zakresie jeśli już ma się podstawy nie nastręcza żadnych problemów, zwłaszcza na poziomach Gold/Platinum, ale tu nie ma miejsca dla newbie i ludzi nie umiejących grać dla dobra zespołu.

         Z nowości podoba mi się szczególnie pkt #2. Jakie to irytujące nie mogąc tego robić w oryginalnej Trylogii.

         Mimo wszystko ME to tryb singla z niesamowita fabułą. Czekam, czekam...
         • avatar
          muphet
          0
          mikropłatności to zmiana? Przecież coop w mass effect 3 też ma sklep i skrzynie z ekwipunkiem
          • avatar
           muphet
           0
           mikropłatności to zmiana? Przecież coop w mass effect 3 też ma sklep i skrzynie z ekwipunkiem