Ciekawostki

mytaxi działa już w Katowicach i okolicach

przeczytasz w 2 min.

Usługa mytaxi cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Od dzisiaj o tym, dlaczego tak jest, mogą przekonywać się również ci, którzy chcą skorzystać z taksówki na terenie konurbacji górnośląskiej.

Ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem usługa mytaxi działa w Polsce od 5 lat. Jej właściciele doszli do wniosku, że jest to najlepszy moment na rozszerzenie dostępności o kolejne lokalizacje. Do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta doszła właśnie konurbacja górnośląska.

mytaxi otwiera się na Śląsk

Od 21 marca z mytaxi mogą korzystać Ślązacy i przyjezdni – nie tylko w Katowicach, ale też w pobliskich miastach. To przede wszystkim strefa górnośląskiego okręgu przemysłowego (Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Ruda Śląska), a także Mikołów, Gliwice, Zabrze, Bytom, Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno. W miastach z tej drugiej listy obowiązywać będą jednak nieco wyższe opłaty. 

mytaxi Śląsk mapa

Już na start w konurbacji jest ponad 150 zarejestrowanych kierowców, a plan jest taki, by liczba została podwojona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. – „Nasze doświadczenia z innych miast pokazują nam, że w trakcie pierwszych tygodni od oficjalnego startu w nowym mieście liczba kierowców, którzy chcą dołączyć do mytaxi stale rośnie. Kierowcom oferujemy preferencyjne warunki przystąpienia, m.in. zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i premię za aktywność w postaci kart paliwowych” – powiedział Krzysztof Urban z mytaxi.

mytaxi Śląsk Katowice

Promocja mytaxi na start

Usługa mytaxi pozwala łączyć pasażerów z kierowcami taksówek. Nie tylko przyspiesza proces „załatwiania” transportu, ale też zapewnia wygodne opcje płatności za przejazd i bezpieczeństwo. Nieuczciwi szoferzy są szybko eliminowani, dzięki systemowi ocen. Aby zachęcić nowych użytkowników do skorzystania z niej, przygotowana została promocja. Do końca kwietnia za każdy kurs z płatnością przez aplikację (dostępną na Androida i iOS) zapłaci się tylko połowę ceny. 

mytaxi Śląsk auto

W planach jest również uruchomienie usługi w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Dlaczego najpierw postawiono na Katowice i okolice? – „Śląsk przyciąga coraz więcej przedstawicieli biznesu, którzy podróżując po Polsce szukają wygodnego rozwiązania dla swoich służbowych podróży. Wielu naszych pasażerów, zwłaszcza z Warszawy i Krakowa, pytało o dostępność mytaxi w Katowicach, a śląscy kierowcy obserwując dynamiczny rozwój mytaxi w Polsce, odwiedzali nasze krakowskie biuro i zwracali się z prośbą o start w ich miastach” – wytłumaczył Krzysztof Urban.

mytaxi Śląsk lotnisko

Ślązakom i osobom wybierającym się na południe przypominamy, że niedawno wprowadzona została w tym rejonie też usługa Uber SELECT.

Źródło: mytaxi

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shunex
  4
  MyTaxi to pośrednik i zatrudnia taksówkarzy :P
  Wiec to normalnie legalna firma a z uberem ma wspólne to że można płacić z aplikacji i oceniać danego kierowcę... Co moim zdaniem powinno być już normą dla każdego taksówkarza.
  • avatar
   leon-san
   1
   Kolejny nieoznaczony art sponsorowany? Z myTaxi nie mam zamiaru korzystać ze względu na takie numery.
   Np na bezprawniku pokazał się tekst jadący po konkurencji, równocześnie z reklamą myTaxi z boku. A tydzień później też art sponsorowany.
   • avatar
    DreamerDream
    0
    Jestem nie w temacie. myTaxi to taki polski Uber?
    • avatar
     dariozpata
     -8
     Korzystam z usług transportowych tylko i wyłącznie naszych rodzimych taksówkarzy a nie z nielegalnie działającej konkurencji jak mytaksi i uber!
     Dzięki temu wiem że wspieram rodzime firmy które uczciwie płacą podatki, posiadają licencje na przewóz osób a ich pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę a nie śmieciówkę jak ma to miejsce w nielegalnie działających firmach jak mytaksi i uber!
     Wspierając rodzimych taksówkarzy wiem że moje ciężko zarobione pieniądze zostają w kraju i są przeznaczone między innymi na szczytne cele jak zasiłki socjalne!
     Wspierając obcą korporacje te pieniądze są wyprowadzane z naszego kraju!
     Dodatkowo zagraniczne korporacje transportowe oszukują naszego fiskusa, nie płacą podatków, zatrudniają osoby bez licencji na przewóz osób!
     Dlatego nie korzystajmy z ich usług i niech opuszczą nasz kraj raz na zawsze i już niech nigdy do nas nie wracają!!!
     Chcę żeby było tak jak było wcześniej czyli jeśli potrzebujemy taksówki dzwonimy do rodzimej firmy a miły pan taksówkarz przyjeżdża pod nasz dom i zabiera nas do celu naszej podróży!
     Nie chcę zmian i nielegalnej konkurencji z zagranicy!!!