Filmy / seriale / VOD

Ile kosztuje Netflix? Cena (2022)

przeczytasz w 4 min.

Netflix – cena pakietu w 2022 została utrzymana na poziomie z ubiegłego roku. To jednak wcale nie oznacza, że jest to tani serwis streamingowy. Sprawdź ile kosztuje Netflix i jak pod tym względem wypada na tle konkurencji.

Netflix – cena 2022. Bez zmian, choć nie do końca

Pakiety Netflix kosztują w 2022 roku tyle samo, co rok wcześniej. W przeciwieństwie więc do wielu innych usług, w przypadku Netflix cena nie uległa podwyżce. To wydaje się dobrą wiadomością w czasach, w których wszystko wokół drożeje, jednak i tak nie jest to najtańszy serwis streamingowy. Na dobrą sprawę – jest najdroższy. 

Co więcej, dla wielu osób korzystanie z usługi Netflix może okazać się wkrótce jeszcze droższe. I to nie dlatego, że planowane są podwyżki cen, lecz ze względu na nową politykę wymierzoną w osoby dzielące jedno konto. Gorsze wyniki finansowe prowadzą do prób blokowania dostępu do takich kont, o ile nie są one używane w ramach jednego gospodarstwa domowego. Przejdźmy jednak do konkretów… 

Netflix cena laptop

Ile kosztuje Netflix? Ceny od 29 zł w górę

W przypadku usługi Netflix abonament wynosi co najmniej 29 złotych miesięcznie. Taki jest koszt najtańszego z trzech dostępnych pakietów. To tyle samo, ile trzeba zapłacić za HBO Max (czy Disney+ – od czerwca 2022 roku w Polsce), a więcej niż kosztuje Amazon Prime Video, CDA Premium czy Apple TV+. 

Jeśli jednak liczysz na udogodnienia (takie jak możliwość oglądania treści na kilku urządzeniach równocześnie czy też wyższa jakość wideo), musisz celować w droższe pakiety Netflix: za 43 albo i 60 złotych miesięcznie. Podsumujmy… 

Pakiety Netflix – cennik 2022:

 • plan Podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości SD (480p) na 1 ekranie
 • plan Standard kosztuje 43 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości Full HD (1080p) na 2 ekranach równocześnie
 • plan Premium kosztuje 60 zł miesięcznie. Oferuje wideo w jakości 4K (2160p) + HDR na 4 ekranach równocześnie

Netflix: pakiety – cena i różnice

Chcesz poznać szczegóły na temat tego, czym cechują się poszczególne plany Netflix? Poniżej przedstawiamy komplet najważniejszych informacji, wraz z różnicami i podobieństwami. Najważniejszym z tych ostatnich jest dokładnie taki sam katalog filmów i seriali (w tym nowości Netflix Originals). Wygląda to następująco:

Cecha \ Plan:PodstawowyStandardPremium
Katalog:Ponad 5000 filmów, seriali i programówPonad 5000 filmów, seriali i programówPonad 5000 filmów, seriali i programów
Rozdzielczość wideo:SD (480p)Full HD (1080p)4K Ultra HD (2160p)
Obsługa HDR:nienietak
Liczba ekranów:124
Liczba profili:maks. 5maks. 5maks. 5
Zapis i oglądanie offline:taktaktak
Cena:29 zł miesięcznie43 zł miesięcznie60 zł miesięcznie

Jak więc widzisz, są zaledwie dwie cechy, którymi pakiety różnią się od siebie (pomijając, rzecz jasna, cenę). Pierwszą jest jakość wideo: od SD do 4K, a w tym ostatnim przypadku dochodzi do tego jeszcze szeroki zakres dynamiki, czyli po prostu HDR. Jeśli tylko pozwala na to sam materiał oraz przepustowość twojego łącza (jeśli nie masz pewności, to zrób mu speed test), to wideo na ekranie jest ostre i kontrastowe.

Drugą różnicą jest zaś liczba ekranów, na jakich równocześnie można oglądać treści. W przypadku planu Podstawowego ograniczenie jest absolutne (wynosi: 1), w Standardzie realny staje się na przykład taki scenariusz, w którym oglądasz film na telefonie, a partner – inny, na telewizorze. Z kolei pakiet Premium pozwala oglądać wideo na 4 ekranach równocześnie.

Netflix cena logo

Regularne oglądanie – ile zapłacisz za abonament Netflix na rok?

Wiesz już, ile kosztuje Netflix na 1 miesiąc. Jeśli jednak swój budżet planujesz nie w ujęciu miesięcznym, lecz rocznym, to zobacz też, jak wygląda w przypadku usługi Netflix cennik na rok. Niestety rozliczanie i tak jest comiesięczne, w związku z czym nie możesz liczyć przy tym na żaden rabat.

 • plan Podstawowy kosztuje 12 x 29 zł = 348 zł rocznie
 • plan Standard kosztuje 12 x 43 zł = 516 zł rocznie
 • plan Premium kosztuje 12 x 60 zł = 720 zł rocznie

Teraz powinno stać się jasne to, czy korzystanie z usługi Netflix ci się opłaca, czy też niekoniecznie. 

Jak wykupić Netflix? Abonament indywidualny lub dodany do rachunku

Abonament Netflix można opłacić na kilka różnych sposobów, przy czym zawsze jest to samoodnawiająca płatność cykliczna. Mówiąc wprost: rejestrujesz się raz, a pieniądze automatycznie schodzą z konta co miesiąc. Konieczne jest więc podpięcie „źródła” tych pieniędzy. Możesz połączyć swoje konto z wybranym narzędziem płatniczym: 

 • karta kredytowa lub debetowa (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta wirtualna
 • karta podarunkowa Netflix
 • konto PayPal

Istnieje również możliwość opłacenia abonamentu Netflix poprzez dodanie go do rachunku u któregoś z operatorów. Podmioty, które dają taką możliwość, to:

 • Orange
 • T-Mobile
 • Play
 • CANAL+
 • Vectra

Jak, gdzie i czy można taniej kupić Netflix? 

Abonament nie jest może przesadnie drogi, ale i tak wiele osób szuka sposobów, by zapłacić za niego mniej. Niektórzy zastanawiają się na przykład, czy warto kupić Netflix na Allegro, gdzie czasem można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty. Odpowiedź jest krótka i brzmi: nie. To nie jest legalne działanie, a do tego może wiązać się z rozmaitymi problemami natury technicznej. 

Netflix cena PL

Niewykluczone jednak, że niebawem faktycznie pojawi się możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Coraz głośniej poruszanym tematem jest bowiem Netflix z reklamami, czyli dodatkowy, tańszy pakiet, w którym pojawiałyby się jednak dodatkowo treści promocyjne. 

Ile kont można mieć na Netflix? 

Sposobem na oszczędność może być jednak współdzielenie abonamentu. W ramach jednego konta możesz utworzyć maksymalnie pięć profili (i dla każdego z nich ustalić ograniczenia wiekowe). Netflix zastrzega, że wszyscy użytkownicy korzystający z jednego pakietu powinni tworzyć jedno gospodarstwo domowe, ale tajemnicą poliszynela jest, że nie wszyscy się do tego stosują. Aby to zwalczać, Netflix może wysyłać żądania wpisania kodu uwierzytelniającego (który trafia na telefon abonenta) – warto mieć tego świadomość.

Przy współdzieleniu abonamentu faktycznie zaoszczędzić można niemało. Podział najwyższego abonamentu na cztery osoby daje koszty na poziomie 15 zł miesięcznie

A może masz już dość? Oto jak zrezygnować z Netflix

Korzystanie z Netflix nie wymaga żadnych długoterminowych zobowiązań. W każdej chwili możesz zrezygnować z opłacania abonamentu, bez żadnych dodatkowych opłat czy kar. W takim przypadku z usługi możesz korzystać do końca okresu, za który dokonano płatności (a pakiet odnawiany jest co miesiąc). Aby zrezygnować, udaj się na stronę Konto i wciśnij „Anuluj członkostwo”. 

Zobacz, jak wygląda rezygnacja z Netflix i jakie mogą być powody, by się na nią zdecydować. 

Netflix cena łóżko

Tak anulowane członkostwo możesz też naturalnie przywrócić. Wystarczy w tym samym miejscu, co wcześniej, kliknąć „Odnów członkostwo”. To dobre rozwiązanie, gdy wszystko, co cię interesowało, masz już obejrzane – po kilku miesiącach na pewno pojawią się kolejne ciekawe filmy i seriale. A w tak zwanym międzyczasie możesz zajrzeć do konkurencji

Źródło: Netflix, informacja własna

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mike278
  16
  Jestem za. Należy całkowicie wyrugować współdzielenie kont, dołożyć podwyżki i więcej materiałów politycznie "nadpoprawnych". AfroMieszko, SinoBismarck i obowiązkowo 90 % bohaterów filmowych musi być LGBT bo tak przecież jest statystycznie w dowolnie wybranej nacji. A później podziwiać kurs na giełdzie i reakcje inwestorów.
  • avatar
   TicTac
   9
   Denerwujące w Netflix jest to, że dyskryminuje osoby samotne ( jakość SD). Jednocześnie oburzają się, że ludzie samotni chcący mieć przyzwoitą jakość materiałów współdzielą konta.
   • avatar
    BariGT
    5
    Prezesa Disneya wywalono po 3 miesiącach po skandalu z pompowaniem LPG-RTV i posłaniu akcji spółki do piekła. czekamy na Netflixa XD
    • avatar
     _taurus_
     3
     cyt: Standardzie realny staje się na przykład taki scenariusz, w którym oglądasz film na telefonie, a partner – inny, na telewizorze. widze benchmarkowi udziela sie teczowoland z netflixa...
     • avatar
      xmexme
      2
      dobre wieści podstawowe plany na szczęście bez HDR :)
      • avatar
       Barbera
       1
       Za te same pieniądze co tutaj na 2 miesiące to mam pakiet w player na rok :) To się nie ma co zastanawiać, a też bardzo dużo jest wprowadzanych filmów, serialu, ale też można obejrzeć sport czy tvn24.
       • avatar
        O.K.1983
        1
        Korzystałem z Netflix długi czas coś koło 2lat najwyższy pakiet ale słabo z dodawaniem nowych filmów jakość :)nie ma co się podniecać cena porażka stać mnie na opłacanie ale badziew totalny a zwłaszcza seriale produkcji Netflix mam HBO max jeszcze gorsze badziew kupiłem Amazon prime na rok filmy jak narazie lepsze niż na innych platformach o wiele taniej no i jakość dużo lepsza za mniejsze pieniądze nie muszę dopłacać jak to w Netflix do pakietu 4k w Amazon jest w standardzie więc nie ma co się podniecać tym netflixem jak ci niektórzy tak zachwalają że tak super oczywiście każdy z nich musi zarobić jak bym miał kupić netflixa dla tych filmów beznadziejnych to wolę wykupić sobie z VOD jakąś nowość a ci co tak zachwalają to chyba mają dostęp od taty albo znajomego za parę groszy:)
        • avatar
         anna87
         -1
         Kompletnie nie rozumiem komentarzy narzekających i porównujących do innych platform. Netflix słynie z tego że dodaje ogromną ilość swoich produkcji. Praktycznie oglądam jego produkcję (nowe sezony czy filmy) dwa razy w miesiącu. Ba nawet naszego wiedźmina docenili i go wyprodukowali. Mają też tone filmów za które udostępnianie muszą przecięć płacić prowizje..To nieporównywalna ilość do HBO max gdzie w dwa miesiące obejrzałam wszystko. Player..tu właściwie bez porównania. W dodatku obsługa jakość i wygląd oraz funkcjonalność nieporównywalna do HBO. Tak samo odzywają się tu osoby centusiowe.. po co zapłacić uczciwie jak można korzystać z całym blokiem na spółę. Ja uważam że to najlepsze co może byc. Korzystam od 2 lat i jestem zadowolona. Żadnych głupich umów ,jeśli chce się przestac korzystać mogę wyłączyć jednym kliknięciem. W HBO mogliby się uczyć od netflixa gdzie albo mnie wywalało kilka razy dziennie albo wolno chodziło, do poprawy serwery i uczyć się od netflixa.
         • avatar
          awesome1337
          -8
          Na 4 osoby ta roczna kwota jest tak śmiesznie niska ze jak dla mnie opłaca się nawet jak obejrzę sobie tylko 2-3 filmy czy kilka seriali
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           z artykułu "Sposobem na oszczędność może być jednak współdzielenie abonamentu" , i bredzenie o tajemnicy poliszynela. zgodnie z regulaminem, współdzielenie inne niż jedno gospodarstwo domowe jest po prostu kradzieżą. to że nie zostały zastosowane środki techniczne uniemożliwiające lub uprzykrzające nielegalne współdzielenie, z punktu widzenia prawa nie ma żadnego znaczenia.

           co do mnie, netflix mnie nie interesuje. mają dziwaczne seriale, dziwaczne abonamenty których atrakcyjność (???) jest na równi z tradycyjnymi VOD i kablówkami. tylko czekam jak wypuszczą serial z początków historii Polski, z uwaga uwaga, sensacyjna wiadomość, pierwszym królem polski Mieszko 1 (jakkolwiek to nie zabrzmi) z azjatą w tej roli.
           • avatar
            adam43454
            0
            Super produkcje tanie konta premium netflix kupsz na www.konta.tv/product/konto-premium-netflix