Filmy / seriale / VOD

Koniec tego dobrego. Netflix wprowadza opłaty za współdzielenie konta

przeczytasz w 2 min.

Nie strasz, nie strasz, a jednak. Jeśli komuś wydawało się, że Netflix mimo sugestii nie zrobi nic z procederem współdzielenia konta, to ostatecznie trzeba przygotować się na inny obrót spraw.

Netflix Homes, współdzielenie konta Netflix płatne w pierwszych krajach

O tym, iż Netflix w jakiś sposób będzie musiał powetować sobie odpływ użytkowników mówi się od dłuższego czasu. I to o pomysłach, które z pewnością nie podobają się przynajmniej niektórym osobom nadal korzystającym z tego serwisu. Jednym z nich jest nowy, tańszy plan z reklamami, a drugim wprowadzenie płatności za współdzielenie konta. Już w marcu w trzech krajach rozpoczęto testy, teraz zdecydowano się zrobić krok dalej.

Opcja Homes będzie polegała na możliwości dodawania do konta innych gospodarstw domowych (od jednego do trzech, w zależności od opłacanego planu). Oczywiście za dodatkową opłatą - w przypadku wykrycia przez Netflix (lub podania tego przez użytkownika dobrowolnie, wcześniej) korzystania z serwisu poza swoim miejscem zamieszkania przed dłużej niż 2 tygodnie. Wedle przekazywanych informacji, do nadzoru będą wykorzystywane między innymi adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie. W przypadku braku należnej opłaty konto będzie blokowane.

Netflix Homes

Kto i ile zapłaci za dzielenie się kontem Netflix?

Nowy system abonamentowy zostanie wdrożony w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej już w sierpniu. Na dodatkowe opłaty muszą przygotować się użytkownicy w Argentynie, Dominikanie, Salwadorze, Gwatemali i Hondurasie. Stawki mają być zależne od rynku, ale tutaj (za wyjątkiem Argentyny) mówi się o 3 dolarach za każde dodatkowo podawane gospodarstwo domowe.

Dlaczego padło akurat na ten region? Szacuje się, że właśnie w Ameryce Łacińskiej udostępnianie haseł cieszy się szczególnie dużą popularnością. Czy omawiane rozwiązanie pojawi się również w innych regionach? Netflix cały czas pcha tę koncepcję naprzód, więc wydaje się, że to jedynie kwestia czasu.

Już wcześniej pojawiały się głosy, iż Netflix zakłada dzięki dodatkowym opłatom za współdzielenie konta spory przypływ gotówki w kasie. Jak sądzicie? Faktycznie na tym zyska?

Źródło: help.netflix, foto: unsplash

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  oreonoreon
  13
  Bye bye Netflix. Nie jesteś już nam potrzebny.
  • avatar
   BombaX
   9
   Masakrycznie durna i pazerna firma. Z takim podejściem N***x skończy w muszli klozetowej patrząc jak Amazon, HBO i Disney naciska spłuczkę...
   • avatar
    MokryN
    3
    Miałem konto przez miesiąc (darmo, promocja). Zamknąłem później, jak zwykle nie ma co oglądać. Lepiej stare filmy wygrzebać i jeszcze raz obejrzeć ( albo dwa razy).
    • avatar
     BariGT
     3
     Po tym jak netflix stracił 1 mln subskrybentów ubyło mu 10 mln użytkowników. Nikt nie wie jak XD
     • avatar
      Andrettoni
      2
      Mniej ideologii, więcej dobrych filmów. Jeśli chcą promować czarnych - chętnie obejrzę serial o Zulusach. Nie podoba im się katolicyzm, to niech zrobią serial o wyprawach krzyżowych z punktu widzenia muzułmanów. Naprawdę nie trzeba wciskać tego na siłę wszędzie tworząc "czarnych Vikingów" itp. Wielka Brytania była krajem kolonialnym i niewolniczym, wiec nie należy tam wciskać "czarnych książąt". Afryka ma bogatą historię i nie trzeba niczego naciągać. No, chyba, że zaczną szukać historii LGBT w Sumerze albo Egipcie... No i mogliby zrobić jakiś film, gdzie Polak będzie postacią pozytywną, a nie idiotą. Choć boje się, że gdyby nakręcili Bitwę pod Grunwaldem, to Jagiełło byłby gejem, a Zawisza Czarny naprawdę byłby czarny. do tego król wprowadzałby demokrację na Żmudzi...
      • avatar
       disign
       1
       Sądzę że fala blokady kont i kasacji przyspieszy dzięki tej decyzji. Netflix zamiast walczyć ze wspoldzieleniem kont powinien wprowadzić do podstawowego planu minimum fulHd. Albo jak konkurencja 4k i niemial by problemu ze wspoldzoeleniem kont.
       • avatar
        disign
        1
        • avatar
         Spidergisz
         1
         Mam internet z UPC w domu. Mieszkam w Katowicach a geolokalizacja mojego IP mówi - Kraków, Małopolskie (bagatela 70km od mojego domu) Korzystam często z Netflix na telefonie bądź tablecie. Czy to oznacza że będąc w domu będę oglądał na TV Netflix bez problemu a żeby oglądać na telefonie przez sieć komórkową w tym samym domu (WiFi od UPC to kaszana) będę musiał dopłacić? TV według IP jest w Krakowie a ja patrząc na niego z telefonem w ręku w Katowicach....
         • avatar
          pawluto
          0
          Zakończy się promowanie zboczeń i plucie na katalików...
          Sami sobie budoją zakończenie...
          • avatar
           Windziarz
           0
           Hahahaha xD strzał w kolano . Amazonona w promocji dostałem na cały rok za 39.99. seriale o tysiąc razy lepsze i zawsze jakiś film się znajdzie . A jak będę musiał więcej płacić niż 15 zika miesięcznie za LGBTNetflix to poprostu porzegnam ich . Netflix chyba nie wie co to torrenty ;).
           • avatar
            JankikiSzopen
            -10
            Nazywam się Jan Szopen. Jestem światowej sławy ekspertem rynku kryptowalut, wielkim autorytetem ale także influencerem.
            Ukończyłem Uniwersytet Jagieloński n wydziale ekonomi uzyskując tytuł profesora ekonomi!
            Byłem przez 5 lat profesorem terz ma Iniwersytecie Jagielonskim. Jednak powiedziałem pewnego dnia dość! Nie będę harował za psie pieniądze jakie płacił mnie uniwersytet!
            Postanowiłem zostać ekspertem kryprowalut. W ciągi dwóch lat zarobiłem 50 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi s Polsce!
            Wybudowałem sobie wielka wille z czterema basenami, kupiłem se cztery elektryczne Tesle, spotykam się z innymi milionerami politykami, celebrytami, jednym słowem z cała śmietanka towarzyska z całego świata! Ostatnio nawet w Los Angeles jadłem lancz z Warenem Bufetem tez wielki inwestorem i multi milionerem!
            W dodatku sypiam z pięknymi kobietami z całego świata!!’
            Jesli Tybrze chesz być multimionedwm to mam dla ciebie świetna wiadomość!
            Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego. A dostaniesz 25$ w kryptowalucie cro! Zacznij handlowac kryptowalutami na giełdach a za niedługo pierwsze miliony bed władać na twoje konto tak jak mi! Oto mój kod.
            jjey2xxs9c
            • avatar
             anemusek
             0
             Milion mniej klientów to mało, idźmy na rekord po 10 mln... Jeśli Netfilixowi wydawało się, że ludzie mimo sugestii nie odejdą to się pewnie mocno zdziwi.
             • avatar
              benekbej
              0
              Hahaha dobrze, że założyłem na Turcję, na razie ucierpia tylko Polaczki, które zakładały na Argentynę bo chcieli więcej przycebulic
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               u nas powinni natychmiast wprowadzić te opłaty. aha i wszystko przemnożyć razy 2 . będą mieli więcej kasy na robienie filmów :)
               życzę sukcesów we wdrożeniu planu. wolę disney.