Konsole do gier

Mogą pojawić się kłopoty z dostępnością Nintendo Switch

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Do tej pory Nintendo Switch było dostępne od ręki. Aktualnie również jest, ale niewykluczone, że w najbliższej przyszłości sytuacja ulegnie zmianie.

Nintendo Switch kolejną ofiarą niedoboru półprzewodników?

Wedle niektórych źródeł, PlayStation 5 może brakować jeszcze nawet przez kolejny rok. W zależności od rynku niezbyt kolorowo przedstawia się też sytuacja z Xbox Series X i oczywiście z kartami graficznymi do komputerów. Niektórzy gracze mogli stracić cierpliwość i zacząć spoglądać w kierunku Nintendo Switch lub Nintendo Switch Lite. Czy trzeba spieszyć się z zakupem?

Shuntaro Furukawa, a więc sam prezes Nintendo, uchylił w ostatnim wywiadzie rąbka tajemnicy odnośnie tego, jak wygląda sytuacja z produkcją flagowego sprzętu tej firmy. Jak stwierdził, udało się zadbać o odpowiednie zapasy półprzewodników (to one stanowią obecnie największy problem dla większości producentów), ale jednocześnie wskazał na bardzo duże zainteresowanie konsolami Nintendo Switch i w efekcie nie wykluczył pojawienia się problemów z ich dostępnością. Przynajmniej na niektórych rynkach.

„Udało nam się zabezpieczyć niezbędne materiały do ​​natychmiastowej produkcji półprzewodników do Switch. W Japonii i kilku innych krajach popyt był jednak od początku roku bardzo duży i istnieje możliwość pojawienia się niedoborów w niektórych sklepach. Trudno powiedzieć, jak sobie z tym poradzimy, ale w niektórych przypadkach możemy nie być w stanie przygotować się wystarczająco na spływające zamówienia.”

Sytuacja może zmienić się z uwagi na o Nintendo Switch Pro

Warto mieć też na uwadze, że w planach jest Nintendo Switch Pro (wedle niektórych źródeł Nintendo SS), a więc nowa i zarazem mocniejsza wersja konsoli, do produkcji której również potrzebne będą odpowiednie podzespoły. Zwłaszcza, że spekuluje się o premierze jeszcze w tym roku.

Nintendo Switch Pro ma przynieść graczom między innymi 7-calowy ekran OLED od Samsunga. Ważna będzie też wyższa wydajność, którą zapewniać powinien nie tylko lepszy procesor, ale też znacznie większe zasoby pamięci RAM. Nieoficjalne informacje mówią o 8 GB, dokładając do tego 128 GB pamięci wewnętrznej. Byłyby to znaczące usprawnienia względem obecnie dostępnych modeli.

Źródło: videogameschronicle

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Altru
  5
  A już myślałem, że kopacze krypto zaczęli ich uzywać :P
 • avatar
  rafals17
  2
  internet wrze, wykupujo nintendo
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  -3
  jestem kompletnie zdruzgotany tą informacją.
 • avatar
  levusek1992
  -5
  Ktoś to kupuje?