Przeglądarki WWW

Nowa Opera z wbudowanym VPN

przeczytasz w 1 min.

Anonimowe przeglądanie stron internetowych i ograniczanie blokad regionalnych - oto korzyści płynące z korzystania z VPN.

Opera wrzuciła ostatnio wyższy bieg i właściwie co kilka dni dociera do nas informacja o kolejnych funkcjach i rozwiązaniach zmierzających do tej przeglądarki. Najnowsza propozycja, która już teraz pojawiła się w wydaniu deweloperskim (Opera Developer 38), to zintegrowany klient VPN.

VPN umożliwia zachowanie prywatności podczas przeglądania sieci – połączenie jest szyfrowane za pomocą 256-bitowego algorytmu. Rozwiązanie to pozwala też na ukrycie adresu IP oraz zabezpiecza urządzenie podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. VPN jest też metodą na omijanie ograniczeń na podstawie lokalizacji użytkownika. 

Z raportu Global Web Index wynika, że z VPN korzysta ponad pół miliarda ludzi. Dlaczego? Najważniejsze powody to:

 • Dostęp do lepszych treści rozrywkowych (38%)
 • Chęć zachowania anonimowości podczas przeglądania (30%)
 • Dostęp do sieci i stron niedostępnych w danym kraju (28%)
 • Dostęp do stron zablokowanych w miejscu pracy (27%)
 • Komunikacja z przyjaciółmi i rodziną za granicą (24%)
 • Dostęp do wiadomości niedostępnych w danym kraju (22%)

Opera VPN ustawienia

Do tej pory, aby skorzystać z VPN w przeglądarce należało albo wybrać mało popularny program, albo też zainstalować rozszerzenie – często płatne i z ograniczonym pakietem danych. Twórcy przeglądarki Opera postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – wprowadzili nielimitowanego, darmowego i zintegrowanego z programem klienta VPN.

Obecnie klient VPN jest wbudowany w przeglądarkę Opera Developer 38 i oferuje trzy lokalizacje: Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Kanadę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa funkcja wkrótce pojawi się w wydaniu stabilnym, wraz z dodatkowymi lokalizacjami. Tymczasem jeśli chcecie sprawdzić to już dziś, możecie skorzystać z linku poniżej:

Pobierz Opera Developer 38
Opera Developer 38

Opera zdecydowanie się rozkręca. Przypomnijmy, że w przygotowaniu znajdują się też inne wyczekiwane funkcje, takie jak wbudowane blokowanie reklam czy wyodrębnianie okienka z filmikiem.

Źródło: Engadget, Opera Blog

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  3
  Jak będzie na liście Polska to było by super, aczkolwiek w Operze jest rozszerzenie Hola free VPN z polskim serwerem który z reguły daje sobie rade. Mieszkam w Niemczech i dopóki nie wyjechałem to nie zdawał sobie sprawy z faktu ile treści w polskim internecie jest dostępnych tylko z terenu kraju. Od części transmisji i filmików na YT po całe serwisy stacji telewizyjnych. Np w Ipla można sobie wykupić pakiet polskich kanałów i mieć TV na kompie, fajne nie? Szkoda że nie działa poza granicami Polski gdzie byłby największy zbyt na taką usługę. Dla polaków z reszty świata przewidziano dwa kiepściutkie kanały. To samo z większością serwisów VOD, nawet tych płatnych.
  • avatar
   NuMeRoUnO
   0
   Niech lepiej przywrócą synchronizacje notes-a bo tego mi brakuje w opera czy vivaldi ;(((