Tablety

Aplikacja Aparat od Apple jest wybrakowana - fakt, nie opinia

przeczytasz w 1 min.

Nowy iPad Pro z M2 pozwala na korzystanie z formatu ProRes? Tak, ale Apple zapomniało o czymś wspomnieć.

Aplikacja Aparat w iPad Pro nie obsługuje ProRes

Niespełna dwa tygodnie temu Apple zaprezentowało iPada 10. generacji oraz iPada Pro z M2. Ten drugi model jest przedstawicielem serii dedykowanej konkretnym, wymagającym odbiorcom. Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze testy i opinie osób, które mając spory budżet zdecydowały się na zakup i chociaż w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne, nie brakuje też pewnych rys na całości.

Specyfikacja omawianego urządzenia mało kogo zaskoczyła. Apple najmocniej akcentuje oczywiście czip M2, czemu trudno się dziwić. Nie zapomina jednak chwalić się także tym, że nowy iPad Pro pozwala na rejestrowanie filmów w formacie ProRes. Jednocześnie nie wspomina jednak, że tablet nie jest na to gotowy od razu po uruchomieniu. Wbudowana aplikacja Aparat nie obsługuje tej funkcji i to już niespodzianka dla użytkowników. O problemie jako pierwsi poinformowali Japończycy z MacOtakara.

Jak nagrać ProRes na iPad Pro?

To samo źródło od razu uspokaja, iż Apple nie mija się z prawdą, a jedynie nie precyzuje całej sytuacji. Nowy iPad Pro faktycznie obsługuje ProRes, tyle tylko, że potrzeba do tego dodatkowej aplikacji. Redaktorzy MacOtakara podczas testów korzystali z FiLMiC Pro.

Warto dodać, że taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku nowszych iPhone'ów, tam oprogramowanie Apple nie posiada takiego braku. Być może Apple zmieni sytuację poprzez aktualizację, aczkolwiek póki co dało kolejny argument osobom twierdzącym, że aplikacja Aparat i tak jest uboga i nie licuje do sprzętowych możliwości aparatów w iPhone'ach i droższych iPadach.

Źródło: MacOtakara

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Guma71
  2
  Czy coś związane z gejofonami było kiedykolwiek niewybrakowane? :-D
  • avatar
   fanbenchmarka
   -3
   Temat z pupy jak zwykle gdy trzeba dokopać Apple. Na tabletach czy smartfonach z Androidem nawet tych topowych, wszystko często i gęsto działa jak chce i nikt o tym tutaj nie pisze.
   Napiszcie lepiej o tym ze Usa zakazało sprzedaży wszelkiej maści procesorów do Chin oraz maszyn do ich budowy pod groźbą utraty obywatelstwa Stanów Zjednoczonych. To jest niczym bomba wodorowa na łby chińczyków, którzy w tym momencie cofają się do ery kamienia łupanego.
   • avatar
    glenord
    -9
    niuniuś wyrzygał niusa zeby dokopać apple