Karty graficzne

Wiemy kiedy zadebiutują nowe karty GeForce - początkowo będziemy skazani na referenty

przeczytasz w 1 min.

Serwis Tom's Hardware opublikował wiarygodne przecieki o nowej serii akceleratorów Nvidii. W planach są również autorskie modele, ale początkowo na rynku pojawią się modele referencyjne.

Premiera nowej generacji kart graficznych Nvidii to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sprzętowych tego roku. Do tej pory pojawiała się tutaj masa mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków, ale ostatnio ciekawe informacje w temacie premiery kart dostarczył serwis Tom's Hardware.

Niemieccy dziennikarze, powołując się na anonimowe źródła z branży, wskazują, że pierwsze modele nowej generacji mają zadebiutować już w lipcu. Początkowo będą jednak to referencyjne modele Founders Edition, natomiast na wersje autorskie poszczególnych producentów przyjdzie nam poczekać do sierpnia lub września. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, wersje dla laptopów pojawią się jeszcze później.

Niestety, nadal nie wiadomo jaka karta zadebiutuje na rynku. Na pewno chodzi o następcę modelu GeForce GTX 1080, ale w przeciekach pojawiają się dwa oznaczania: GeForce GTX 1180 i GeForce GTX 2080 (to pierwsze ze względu na schemat nazewnictwa wydaje się bardziej prawdopodobne). Nie wiadomo też do jakiej generacji będzie należeć akcelerator, bo początkowo mówiono o serii Volta lub Ampere, ale później pojawiły się przecieki o serii Turing.

Czy nowa generacja kart graficznych jest potrzebna? Sprawa nie jest taka jasna. Obecne modele nadal cieszą się sporym zainteresowaniem (szczególnie teraz, gdy zaobserwowaliśmy spadek cen po sezonie koparkowym). Z drugiej strony klienci chyba już oczekują czegoś nowego, bo seria GeForce GTX 10 jest obecna na rynku już od dwóch lat. Dodatkowo coraz większą popularnością cieszą się monitory o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania, dla których obecne karty powoli okazują się za słabe.

Źródło: Tom's Hardware

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DanyGee
  3
  Niech nie duszą się w 4K/60FPS/MSAAx4 a biere!
  • avatar
   KENJI512
   0
   "Czy nowa generacja kart graficznych jest potrzebna? Sprawa nie jest taka jasna. "

   Sprawa jest jasna - stop downgradingu i spowalnianiu tempa rozwoju przez konsole.

   W rozwoju nie ma nic złego!
   • avatar
    BILInek
    0
    Czekamy na XX80 Ti :) jak bedzie skok 30% do 1080Ti to biore jak nie to czekamy dalej :)
    • avatar
     jeomax.co.uk
     -1
     "bedziemy skazani na referenty" - ja bym to inaczej ujal.
     Bedziemy obserwowac produkty z wysokimi cenami, a na zakupy przyjdzie czas pozniej ;-) Czy cos w ten desen...
     Nawiasem mowiac, referenty nie sa takie zle - poza tym, ze wszystkie wygladaja tak samo. Ford kiedys mial to samo.
     • avatar
      Gatts-25
      -2
      To uparciuchy będą miały wyżerkę.Nie ma wątpliwości jak za jakiś czas będzie prezentowała się pólka gdzie VEGA 56 jeszcze opłacalna była przy zakupie.Po premierze nowych kart od NVIDIA już nawet VEGA 56 będzie nie opłacalnym zakupem.Oczywiście nie wspomnę do starsza siostra G1070 będzie sobą reprezentować.
      Trochę późno NVIDIA wydaje bo widać,że ludzie na nowe karty czekają od dawna.Ja zaś nie widzę sensu wymiany swojego MSI R9 290x z monitorem FULL HD ponieważ widzę oczami wyobraźni jakie zmiany na rynku się szykują.
      • avatar
       Finear
       -3
       >GTX 1180 will have 3,584 CUDA cores, a clock speed of 1.6 to 1.8GHz and 8 to 16GB of GDDR6 memory. Meanwhile, the GTX 1170 is rumoured to pack 2,688 CUDA cores, running at 1.5 to 1.8GHz, and also have 8 to 16GB of GDDR6 memory.

       info nie potwierdzone

       karty o czasie, premiera na wakacje była najbardziej prawdopodobna
       • avatar
        Blejd
        -9
        Nieoficjalne źródła mówią że gtx1180 lub 2080 ma byc o 5-10% wolniejszy niż gtx 1080ti jeśli będzie w tej samej cenie co gtx 1080ti to chyba lepiej brać 1080ti.
        • avatar
         WhiteDrag0n
         0
         Raz dwa trzy test