Karty graficzne

Nvidia szykuje nowe karty GeForce RTX 4000 – to już pewne. Czego się spodziewać?

przeczytasz w 1 min.

Nvidia przygotowuje kolejne karty graficzne GeForce RTX 4000. Więcej szczegółów mamy poznać podczas konferencji GeForce Beyond, ale już teraz krążą spekulacje o planowanych modelach.

Mijający rok przyniósł premierę kart graficznych GeForce RTX 4090RTX 4080. Wiemy, że Nvidia nie zamierza na tym poprzestawać i przygotowuje konferencję z prezentacją kolejnych modeli.

Nvidia zaprezentuje nowe karty GeForce na targach CES 2023

Producent zapowiedział konferencję GeForce Beyond, która odbędzie się 3 stycznia 2023 roku podczas targów CES 2023.

Jeśli jesteście zainteresowani wydarzeniem, transmisja konferencji została zaplanowana na godzinę 17:00 polskiego czasu.

Jakie karty przygotowuje Nvidia?

Co prawda producent nie zdradza szczegółów na temat planowanych premier, ale ostatnie przecieki mogą nam tutaj dużo podpowiedzieć.

W kuluarach mówi się o premierze karty GeForce RTX 4070 Ti, czyli de facto ponownej prezentacji wycofanego GeForce RTX 4080 12 GB pod zmienioną nazwą. Karta powinna uplasować się w średnio-wyższym segmencie wydajnościowym. Pytanie jak będzie wyglądać kwestia wyceny, bo to od niej będzie zależeć sukces lub porażka sprzętu.

W planach producenta podobno są też mobilne karty graficzne GeForce RTX 4000. Nowe modele znajdą zastosowanie w laptopach do grania – producent ma zaoferować całe portfolio układów z różnych segmentów wydajnościowych. Rzecz jasna przy okazji poznamy pierwsze konstrukcje z takimi układami.

Czy nasze podejrzenia były słuszne? A może Nvidia czymś jeszcze zaskoczy? Przekonamy się za tydzień.

Źródło: Nvidia

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mrmbr
  7
  Myślę nad zmianą kart graficznej i mam dylemat, kupić mocną z poprzedniej serii, czy low end z nowej... Szlag
  • avatar
   Kasuja Wpisy Automatem
   4
   niech zoptymalizują produkcję i obniżą ceny. w cenach koparkowych nie mam zamiaru kupować, nawet jak mam kisnąć na jakimś starociu nawet pokroju GT(X) 7nn
   • avatar
    Batyra
    1
    A tu nagle Bum! Benc! Pau! I dostajemy nowego titana ;-P
    • avatar
     qrek1
     0
     No co za news! Jeszcze do wczoraj wszyscy żyli w niepewności czy będą nowe karty od nvidia... A dziś, o kurde, okazuje się że będą na pewno. Szok i niedowierzanie!
     • avatar
      Dawid0ss
      0
      Ja chyba się wstrzymam z wymianą karty. Mam obecnie RTX 3070 i nie ma w co grać jednak. Wróciłem do Witcher 3 Next Gen
      • avatar
       Użytkownik101
       0
       Nic o 460 itp? To znaczy że jeszcze cytrynka jest do wyciśnięcia i będzie to tak długo jak tylko się da. Swoją drogą to też może być spowodowane przez złogi magazynowe...