Monitory

Philips i AOC - monitory to my - to co najlepsze na 2016 rok

przeczytasz w 3 min.

Przegląd najciekawszych monitorowych propozycji na rok 2016 - modele i ceny

Konferencja Philips AOC

Philips i AOC to dwie marki monitorów, które doskonale radzą sobie zarówno na europejskim jak i Polskim rynku. Wpływ na to ma z pewnością również szeroka oferta produktów przeznaczonych do różnorodnych grup odbiorców w tym graczy, osób zajmujących się profesjonalną edycją obrazu i szeroko pojętego biznesu. Podczas konferencji w Centrum Nauki Kopernik, mogliśmy przyjrzeć się najciekawszym modelom w ofercie produktowej na rok 2016.

Część z monitorów jest w sprzedaży już od wielu miesięcy, być może nawet stoją na waszych biurkach, część pojawiła się właśnie niedawno lub dopiero wejdzie na rynek wiosną.

Philips i AOC nie zadowalają się jedynie pozycją lidera rynkowego. Alfonso Clemente, menedżer produktu, przekonywał nas, że w ofercie obu marek znajdziemy praktycznie każdą nowinkę, jaka obecna jest w świecie monitorów.

Alfonso Clemente

I tak mamy monitory dla graczy, o ultrakrótkim czasie reakcji 1ms, z odświeżaniem 144 Hz, wspierające technologie G-Sync/Free Sync. Nie braknie również monitorów o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz monitorów dla osób zajmujących się fotografią, edycją wideo, czy też monitorów dla biznesu.

Przegląd oferty Philips i AOC

Zacznijmy od wysokiej półki cenowej - czyli 6499 złotych, które należy wyłożyć na Philips 275P4VYKEB (zdjęcie poniżej, na pierwszym planie) o rozdzielczości 5K (5120 x 2880 pikseli) przy przekątnej 27 cali. To jednak i tak dość przyzwoita cena, zważywszy, że monitor radzi sobie z 99% palety AdobeRGB i całą paletą sRGB, powszechnie wykorzystywanymi przy obróbce grafiki i zdjęć.

Można jednak i taniej. O takiej samej przekątnej, choć rozdzielczości już tylko Full HD, Philips 276E6ADSS, to pierwszy na rynku monitor z technologią kropki kwantowej, co pomogło uzyskać świetne odwzorowanie barw w urządzeniu za 1399 złotych. Monitor wykorzystuje panel IPS-ADS o 5 ms czasie reakcji. Pierwsze egzemplarze powinny być już dostępne w sklepach.

Philips wierzy również, że bardzo wysoka rozdzielczość, to nie tylko domena sprzętu o dużej przekątnej wyświetlacza.

Na przykład monitor o skomplikowanym symbolu 241P6VPJKEB (na zdjęciu poniżej, drugi od lewej) to w istocie 23,8” wyświetlacz o rozdzielczości UHD. Panel AH-IPS radzi sobie z 99% palety barw sRGB, a to wszystko za 2299 złotych.

Z kolei produkt o symbolu BDM4350UC, to co prawda monitor, ale pierwsze co przychodzi nam do głowy na jego widok to myśl - jaki mały telewizor. 43” wyświetlacz o rozdzielczości 4K, świetnie nadaje się do łączenia sygnału z kilku wejść. W tym przypadku pomaga funkcja MultiView, która wykorzystuje sygnał z 4 wejść jednocześnie. Ile za takie cacko życzy sobie Philips? A raczej zażyczy, bo sprzedaż ruszy w maju. Będzie to 2999 złotych.

Gracze mogą wybierać pomiędzy rozdzielczością a komfortem gry. Ci pierwsi powinni zwrócić uwagę na nowy monitor AOC U2879 (zdjęcie poniżej, po lewej stronie) o przekątnej 28” i rozdzielczości UHD, który kosztuje 1799 złotych. Zwolennicy płynnej rozgrywki bez denerwującego szarpania obrazu mają do dyspozycji 144 Hz model AOC G2460PF (zdjęcie poniżej, po prawej stronie) o przekątnej 24”, ze wsparciem dla technologii FreeSync. Jego cena to 1399 złotych.

Na tym nie koniec. By nie męczyć się z zestawianiem dwóch monitorów do wciągającej rozgrywki, AOC proponuje monitor C3583FQ. Na przekątnej 35”, przy dość mocno zakrzywionym ekranie, możemy cieszyć się rozdzielczością 2560 x 1080 pikseli. Monitor ma 4 ms czas reakcji, a odświeżanie wynosi 160 Hz. Wspierana jest technologia Adaptive-sync (kompatybilna z FreeSync). Tylko cena jest skrojona na bezkompromisowych graczy, którzy do sporych wydatków na komputer dołożą jeszcze 3499 złotych za monitor.

Efektowny wygląd również nie jest obcy Philipsowi i AOC. Ten pierwszy ma w swojej ofercie monitor 275C5QHGSW w podstawą Ambiglow Plus, która dostosowuje barwę podświetlenia do wyświetlanej sceny. Cena monitora ze świecącą na kolorowo podstawą to 1390 złotych.  

Jeśli z kolei wyjątkowo niewielka grubość wyświetlacza to to, co was kręci, powinniście zainteresować się monitorem AOC I2781FH. Panel AH-IPS ma przekątną 27”, rozdzielczość FullHD, czas reakcji 4 ms i grubość tylko 9,9 mm. Podobnie jak model z technologią kropki kwantowej, właśnie debiutuje na rynku. W cenie 1049 złotych.

Gdy chcemy, by monitor wspierał dźwięk DTS, należy zainteresować się 34 calowym, zakrzywionym Philipsem BDM3490UC. Za 4390 złotych mamy ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli na panelu AH-IPS. Monitor staniał nieco od swojego debiutu pod koniec ubiegłego roku.

W kwietniu 2016 roku pojawi się jeszcze jeden monitor AOC o przekątnej 27”, przeznaczony dla profesjonalistów Q2775PQU (na zdjęciu poniżej po lewej stronie). Wyposażono go w panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, o 4 ms czasie reakcji. Nie będzie to szczególnie drogi monitor, cena ustalona została na poziomie 2199 złotych.

Zwolennicy nieznacznie mniejszej przekątnej, ale za to 100% pokrycia palety barw sRGB przy rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, mogą nabyć za 1719 zł, dostępny już od ubiegłego roku, monitor AOC Q2577PWQ (na zdjęciu powyżej, po prawej stronie).

Źródło: Philips, AOC, fot: Karol Żebruń

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    szpak333
    1
    "W kwietniu 2106 roku pojawi się jeszcze jeden monitor AOC o przekątnej 27”

    Proszę poprawić. w 2106 to już nie będzie hit
    (:
    • avatar
      tymczas_dla_TSa
      1
      "Czy cenisz sobie monitory marek Philips i AOC?"

      Te sprzed kilku lat - TAK, aktualnie nie mam żadnego, więc i nie mam zdania. :/
      • avatar
        Zero-Cool
        1
        Czyli nie bedzie niczego ciekawego od AOC w 2016 z Freesync w cenie do 700zł z matrycą lepszą jak TN? Cały czas zostaje 24" TN'ka G2460VQ6.
        • avatar
          xchaotic
          1
          A co z G-Sync? Ogolnie oferta nie wiadomo dla kogo. 34" i 1080p to porazka, przeceiz nikt nie gra 24/7
          • avatar
            Konto usunięte
            1
            bez kitu, ceny z kosmosu, na dodatek taki rozrzut, że głowa mała...
            Za bardzo się cenią
            • avatar
              AndreoKomp
              1
              Nic nie znalazłem dla siebie, ponieważ stawiam na czerń i wysoki kontrast, więc szukam monitora z matrycą VA. Z tego artykułu wychodzi, że wszystkie prezentowane monitory mają matrycę IPS.
              • avatar
                rlistek
                0
                Używam monitora 27" i tak sobie myśle, że chętnie przesiadłbym sie na jakiś większy, ale bez zbędnych zakrzywień... dość mały wybór w takowych.
                • avatar
                  rlistek
                  0
                  /do skasowania, double post.
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Ochy i achy, liderzy rynku. A w rzeczywistości wątpię by sprzedawały się lepiej niż jakieś tam Samsungi, LG czy inne masówki - wręcz podejrzewam, że mają gorszą sprzedaż.
                    • avatar
                      admpoznan
                      0
                      Czy ten BDM4350UC ma matrycę matową?
                      • avatar
                        afgan25
                        0
                        Dobrze, niech działają czekam na jakieś monitory 32+ w 4k chociaż 120hz z ładnymi kolorami no i ciekawą czernią, oledem bym nie pogardził. :)