Telewizory

Pilot zasilany energią słoneczną - skorzysta środowisko, ale ma być też taniej i wygodniej

przeczytasz w 1 min.

Producenci wszelkiego rodzaju sprzętu kładą ostatnio spory nacisk na rozwiązania, które mają pomagać w ochronienie środowiska. Pilot zasilany energią słoneczną to jedno z nich.

Samsung pokazał pilota, którego naładujesz energią słoneczną

Jeśli chodzi o rynek telewizorów, zdecydowanym liderem już od wielu lat pozostaje Samsung. Wśród nowości, jakimi chwalił się podczas tragów CES 2021 były z reguły pozostające w cieniu, ale przecież ważne dla użytkowników piloty do telewizorów, w tym SolarCell Remote. Nazwa wydaje się tutaj wiele wyjaśniać - to pilot zasilany energią słoneczną

Jakie korzyści niesie produkcja takiego gadżetu? Ładowanie za pomocą światła naturalnego lub wewnętrznego (alternatywnie przez port USB) to rezygnacja z baterii. Istotne? Producent szacuje, iż w ciągu 7 lat jego klienci wykorzystują około 99 milionów baterii AAA do obsługi pilotów do TV. Biorąc pod uwagę wciąż rosnące ilości elektrośmieci wypada uznać to za coś pozytywnego. Dodatkowo, przynajmniej wedle producenta, można upatrywać w tym oszczędności pieniędzy, a także większej wygody użytkowania. Tutaj musi jednak pojawić się pytanie, co wydaje Wam się wygodniejsze? Ładowanie SolarCell Remote czy ewentualna wymiana baterii w standardowym pilocie?

Pilot zasilany energią słoneczną

Pierwsi użytkownicy skorzystają z SolarCell Remote już w tym roku

To nie wszystko, bo Samsung chwali się tu również ekologicznym wykonaniem SolarCell Remote. Do jego produkcji są i będą wykorzystywane przetworzone plastikowe butelki, ogółem 24% materiałów ma pochodzić z recyklingu. Podkreślany jest też minimalistyczny designem, samo źródło zasilania umieszczono w tylnej części pilota.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Od razu wypada zaznaczyć, że nie jest to koncept przygotowany na potrzeby wspomnianych targów, ale gotowy produkt. SolarCell Remote będzie dołączany do telewizorów koreańskiego producenta już od tego roku, wspomniano o „dużej części telewizorów NEO QLED i Lifestyle”, a więc nowości, którymi ostatnio też się chwalił.

Źródło: Samsung

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Pomysł wspaniały, tylko żeby nagle pilot nie kosztował 300zł :)
  • avatar
   MokryN
   2
   Ciekawe w jaki sposób na tym skorzysta środowisko. Ja pilota na tych samych bateriach używam około 5 lat.
   • avatar
    Stashqo
    2
    Pilot od mojego tv od 2,5 roku śmiga na bateriach dołączonych przez producenta, wciąż się nie wyczerpały. Gdzie ta ekologia jeśli do pilota trzeba dołączyć nie tylko akumulator ale też panel słoneczny?

    No i co w przypadku gdy mamy tv w piwnicy, wynosimy pilot na parapet w kuchni czy da się go naładować z usb?
    • avatar
     bullseye
     1
     Fakt lider, ale technologii sprzed dekad..... Do dnia dzisiejszego nie wypuścili żadnego OLEDa ale dają w tej cenie QLEDa (Czyli dalej zwykły LCD......).
     • avatar
      EgzoPro
      1
      Gdyby panel fotowoltaiczny był zintegrowany w całą plastikową obudowę to byłaby nowość i powód do ogłoszenia sukcesu, w takim wypadku pedanci będą układać go właściwie czyli panelem do dołu co raczej nie spowoduje że bateria choć trochę się naładuje.
      • avatar
       Mario2k
       0
       Na pewno będzie kosztował w okolicach 300zł toż to nowość w swojej klasie to jak może być tanie ?
       • avatar
        piomiq
        0
        Skorzysta środowisko pod warunkiem, że nie trzeba będzie / nie będzie chęci wymiany TV za rok czy dwa lata.
        • avatar
         Much_
         0
         To powinien być standard nie nowość...