Telewizory

Coraz częściej wybieramy telewizory Smart TV. Korzystamy z nich?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Polacy chętnie kupują telewizory Smart TV, ale czy później w ogóle z tego korzystają? Wiemy, jaka część tych urządzeń jest podłączana do Internetu – no, przynajmniej w przypadku modeli Samsung.

Ile telewizorów Samsung Smart TV jest podłączonych do Internetu?

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Polacy kupili 250 tysięcy telewizorów Samsung i – co zupełnie nie może dziwić – 95 proc. z nich to modele typu Smart TV. Zastanawialiście się kiedyś, ile z nich tak naprawdę jest później podłączanych do Internetu, co jest konieczne, żeby wykorzystać drzemiący w nich potencjał? Okazuje się, że całkiem sporo. Z danych producenta wynika, że 4 na 5. 

Ogólnie rzecz biorąc z funkcjonalności Smart TV na telewizorach Samsung korzysta się już w ponad 2 milionach domów w naszych kraju, jest to więc wynik, który może robić wrażenie. Robi je także informacja, że w pierwszym kwartale bieżącego roku liczba ta okazała się o 25 proc. większa niż w tym samym okresie rok wcześniej. 

Samsung Smart TV

Po co mi Smart TV?

Smart TV to z jednej strony możliwość korzystania z takich funkcji jak wygodne udostępnianie ekranu smartfona na telewizorze, z drugiej – dostęp do niezliczonych aplikacji. Największą popularnością cieszą się oczywiście serwisy VOD – takie jak YouTube, Netflix czy Amazon Prime Video – dzięki którym nie jesteśmy ograniczeni do tego, co serwują nam stacje telewizyjne.

Dajcie znać w komentarzach, czy jesteście wśród użytkowników telewizorów Smart TV, a jeżeli tak, to z jakiej platformy korzystacie i czy jesteście z niej zadowoleni. Tymczasem zostawiamy was z krótkim komentarzem szefa działu RTV w Samsung Electronics Polska, Grzegorza Stanisza: 

Ostatnie miesiące to dla większości z nas czas spędzony głównie w domu. Szukając rozrywki i atrakcyjnych filmów, gier czy koncertów, chętniej odkrywaliśmy nowe możliwości swoich telewizorów Smart TV, co odzwierciedla wzrost liczby aktywnych użytkowników. W Samsung Smart TV znajdujemy najbardziej popularne aplikacje VOD, zarówno polskie, jak zagraniczne, które wraz z atrakcyjną ofertą, zawsze są pod ręką. Nie musimy czekać do wieczora, aby obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu, zaplanowany w ramówce. Zobaczymy go wtedy, gdy chcemy. To inteligentne urządzenia zapewniające komfort, do którego szybko się przyzwyczajamy.

Źródło: Samsung Polska

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dinth
  Co to w ogole znaczy, ze "coraz czesciej *wybieramy* telewizory SmartTV"? A mamy jakikolwiek wybor?
  Gdy w 2014 roku kupilem swoj pierwszy telewizor SmartTV, mialem zamiar sterowac nim przez RPi i specjalnie szukalem telewizora bez funkcjonalnosci SmartTV. Niestety takich po prostu nie bylo na rynku, a przynajmniej nie poza najnizsza klasa sprzetu. Skonczylem z telewizorem SmartTV od Samsung, ktora to funkcjonalnosc SmartTV sprawiala, ze uzytkowanie telewizora bylo koszmarem - np. dwuminutowa zwiecha telewizora na czarnym ekranie przy kazdorazowym wybudzaniu z uspienia gdy telewizor nie byl powiazany z kontem Facebook. Powiazanie telewizora z FB naprawialo problem, ale za to automatycznie postowal co ogladam na FB. Samsung naprawil ten problem jakos rok temu czyli po 4-5 latach od wypuszczenia urzadzenia.
  Kolejny telewizor kupowalem dla rodzicow, okolo 2017. Wybralem najtanszy model od chinskiego producenta i SmartTV juz mial w sobie. Obecnie bez SmartTV to chyba tylko jakies tureckie telewizory na licencji Blaupunkta mozna kupic, a i to tylko najnizsze modele.
  14
 • avatar
  abukiewicz
  To może redakcja zrobi test telewizorów bez smart tv dostępnych na rynku. Przynajmniej zobaczymy jaki jest wybór...
  5
 • avatar
  michael85
  Już od kilku lat każdy kupowany TV powinien być tzw smart. Niestety kosumenci na każdym kroku udowadniają że są podatni na wpły reklamy a w wielu przypadkach ich wiedza ogranicza się do sloganów. To zupełnie tak jak z autami elektrycznymi. Nikt normalny tego dzisiaj nie kupuje z uwagi na cenę i możliwości a raczej ich brak.
  3
 • avatar
  piccardo
  Autor nie ogarnia że wyboru już nie ma. Pytanie powinno ograniczyć się do kwestii czy ktoś użytkuje lub nie. Ja w zasadzie miałem już stary tv od LG z 3d na dodatek i dopiero kiedy pojawił się Netflix itp całe to smart w końcu się przydało, szkoda że 3D padlo, fajne było.
  1
 • avatar
  kamishi
  Nie ma sensu kupować telewizor dla smart tv, skoro po 2 latach producenci porzucą dany model i nie będzie już aktualizacji. Rozsądny jest zwykły tv + dokupienie przystawki TV-Box.
 • avatar
  BariGT
  Czy tyllko ja mam PC i rzutnik - który to zestaw robi za smart TV - z tym, że mam nad nim całkowita kontrolę
 • avatar
  ipkis
  Aż się zalogowałem.
  Sam kupując telewizor lata temu (H6400) byłem "skazany" na dodatki. Akurat ze SmartTV korzystam, ale z 3D, które było w modzie (czyt. dodawali do wyższych serii), wcale.

  Przecież kupując telewizor tak naprawdę nie mamy wyboru. Albo kupujemy podstawowy model* albo model z lepszą matrycą, który jest dostępny wyłącznie ze Smart TV

  *chyba, że teraz każdy model ma SmartTV, niezależnie od tego czy ktoś chce czy też nie.
 • avatar
  xmas78
  Nie oglądam telewizji od wielu lat, telewizor nie jest smart, czasem coś z płyty oglądam lub na netflix. Głównie to książki czytam.
  Te dane to dotyczą tylko jednej marki (sponorowane?)