• benchmark.pl
  • Gry
  • Uniwersum Dungeons & Dragons nie zna granic – powstaje nowa gra oparta na kultowym świecie D&D
Gry

Uniwersum Dungeons & Dragons nie zna granic – powstaje nowa gra oparta na kultowym świecie D&D

przeczytasz w 1 min.

Hidden Path Entertainment właśnie zapowiedziało nową grę w uniwersum Dungeons & Dragons. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że będzie to duża, wysokobudżetowa produkcja, który skorzysta z możliwości silnika Unreal Engine 4.

Hidden Path Entertainment pracuje na nową grą RPG

Dungeon & Dragons to uniwersum, które mimo tego, że powstało już dosyć sporo gier, czy filmów opartych na D&D, to wciąż drzemie w nim spory potencjał, aby stworzyć coś kultowego. Z takiego założenia wyszło studio Hidden Path Entertainment, które odpowiedzialne jest za, chociażby Defense Grid 2. Studio opublikowało tweeta, w którym potwierdziło, że poszukują kilku utalentowanych pracowników, którzy wspomogą studio w pracy nad nowym tytułem.

Na ten moment nie znamy wielu szczegółów

Z ogłoszenia wynika, że będzie to duża gra RPG fantasy przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Póki co nie znamy daty premiery nadchodzącego tytułu, ani platform docelowych, choć z ogłoszeń wynika, że studio poszukuję kogoś, kto ma doświadczenie przy portowaniu gier na konsole. Gra wykorzysta możliwości silnika Unreal Engine 4, aby osiągnąć możliwe najlepsze efekty graficzne. Na koniec przypomnijmy, że obecnie trwają pracę nad inną grą w uniwersum D&D. Mowa oczywiście o Baldur’s Gate III, za które odpowiada belgijskie studio Larian, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak Divinity: Grzech Pierworodny i Divinity: Grzech Pierworodny II.

Pozostaje nam cierpliwie czekać na więcej informacji.

Źródło: Game Informer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login