Telefony

Premiera Nvidia Tegra 3 (Kal-El) opóźniona

przeczytasz w 1 min.

Mamy informacje, które zasmucą wszystkich fanów mobilnych urządzeń. Układy Nvidia Tegra 3, bądź jak kto woli Kal-El trafią na rynek nieco później niż pierwotnie zakładano.

Dlaczego tak się stanie? W pierwszych informacjach dotyczących tego układu SoC (System-on-a-chip) mówiło się o sierpniu jako realnej dacie premiery urządzeń zbudowanych na jego podstawie. Jednak życie zweryfikowało plany Nvidii.

Jednym z pierwszych urządzeń działającym na procesorze Kal-El będzie Asus Eee Pad Transformer 2. Jego premiera została przesunięta na bliżej nieokreślony dzień października 2011. Sporo mówi się jednak, że Amazon, który pracuje nad swoim pierwszym tabletem wykorzysta właśnie układ Tegra 3. Jednak premiery tego urządzenia upatruje się na przełomie grudnia i stycznia.
 

Nvidia Tegra Roadmap
 

To jednak nie koniec złych informacji. Tegra 3 trafi do smartfonów dopiero w przyszłym roku. Tak więc nawet jeśli jakieś urządzenia skorzystają z tego głośnego układu Nvidii w tym roku to będą to jedynie tablety. Skąd taka zmiana planów i dlaczego smartfony na swoją wersję chipsetu będą musiały poczekać do przyszłego roku, nie wiadomo.

O układzie Kal-El pisaliśmy już niejednokrotnie na łamach naszego serwisu, czy to z okazji prezentacji tech-dema, czy też innych testów, które potem okazały się nieco przekłamane na korzyść Tegry 3. Dla tych, którzy jednak przespali ostatnie miesiące przypominamy, że Tegra 3 będzie układem SoC wyposażonym w cztery rdzenie Cortex-A9 pracujące z częstotliwością do 1,5 GHz oraz dwunastordzeniowy procesor grafiki. Wszystko to ma pozwolić na obsługę rozdzielczości nawet do 1920 x 1200 pikseli.


Więcej o Nvidia Tegra 3:

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    po co taka moc w telefonie? do czegos to sie przydaje poza grami ?
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Niezłe, oni tu już mają fullHD, a ja mam w komórce wyświetlacz 128x160.
      • avatar
        Konto usunięte
        0
        taka moc przyda sie do tego zeby moc powiedzie:"tak mam zajebistego fona ktory ma lepszy wyswietlacz niz ty ma w kompie" :)
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          To wina Lexa Luthora :P

          • avatar
            Konto usunięte
            0
            A tak swoją drogą biorąc pod uwagę, że obecnie telefon, który używam ma procesor o wyższym taktowaniu niż komputer którego do niedawna używałem w pracy oraz to ile czynności wykonuję na komputerze a ile na telefonie + porównując komfort użytkowania obydwu, to można faktycznie się zastanowić nad sensem pakowania do telefonów tak szybkich i wydajnych podzespołów
            • avatar
              Konto usunięte
              0
              No żadna nowość. Zawsze jest opóźniana premiera różnych urządzeń.
              • avatar
                Konto usunięte
                0
                Artykuł w linku wskazuje na nieusuwalną wadę coraz wydajniejniejszych telefonów, chyba faktycznie przestają być wygodnymi telefonami stając się niewygodnymi komputerami z funkcją telefonu.
                http://technowinki.onet.pl/artykuly/testy/nowe-smartfony-nie-nadaja-sie-na-urlop,1,4811087,artykul.html
                • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  To nie jest procesor do telefonów ale do smartfonów - taki procek faktycznie nie ma sensu bytu w telefonach ale w smartach to własnie procek sprawia że są "smart". Od smartów wymaga sie sie znacznie więcej niż od telefonu... obsługa zaawansowanych aplikacji biznesowych, lepszy system, wideo, gry. Są ludzie którzy nie widzą potrzeby potrzebowania smarta a są tez ludzie którym smart bardzo ułatwia życie wiec sens jest - oglądanie filmów w HD ze smarta, gry z bogatą grafiką przystosowane do takiej obsługi wiec tez wygodne, zarządzanie sprzętem w sieci, w pełni funkcjonalny internet zawsze i wszędzie - to taki mały komputer w kieszeni. Jeszcze chwile a zamiast całego laptopa wystarczy mieć smarta w kieszeni i monitor z klawiaturą bo smarty już mają wystarczającą moc do prac biurowych wiec po co dublować ten sam sprzęt w lapku. Pytać sie o sens wsadzania mocniejszych procków do smartów to tka jak sie pytać o sens wsadzania lepszych procków do PC-tów - do worda wystarczy jeden rdzeń 1GHz, a wy macie minimum 2 rdzenie po minimum 2 GHz :P Po co Wam to? - dla wygody.. większych możliwości...czasem do gier itd itd :P
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Przede wszystkim now a Tegra jest dla rosnacego rynku tabletow. Niektorzy wide nigdy NA oczy nie widzieli xooma, a500 lub ipada. Do wiadomosci tych ktorzy nie widza poza czubkiem wlasnego Nos a obecnie tablety uzywa sie bardzo czesto w firmach w Pracy. Sam obecnie kupilem 4 A500 w tym 2 dla sprzedawcow do m.in. prezentacji PO projektorze/plazmie co tam klient ma lub my uzywamy. Now a tegra3 NA pewno sie przyda I zaraz sie przesiade Bo brakuje mocy do fullHD ladnych prezentacji....