Gry

Prey 2 już wkrótce

Karolina Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Karolina Grązka
7 komentarzy Dyskutuj z nami

O grze Prey pierwszy raz usłyszeliśmy w roku 1995, jednak premiera nastąpiła dopiero jedenaście lat później. Podobnie ucichł temat kontynuacji, żeby w końcu padło magiczne "będzie i to już wkrótce!".

  Warto przeczytać:
 

DirectX 11 w natarciu

FPS w którym kierowaliśmy Tommym, Indianinem ratującym swoją dziewczynę z rąk obcych był dość świeżym podejściem do tematu strzelanin. Już same lokacje będące poszczególnymi elementami "żywego" statku kosmicznego były dalekie od schematycznych korytarzy. Do tego system odmienionej grawitacji i nowoczesne efekty graficzne możliwe dzięki użyciu silnika wcześniej spotkanego w Doom 3 zadecydowały o powodzeniu Prey.

Tuż po premierze planowany był sequel. Jednak aż do wykupienia praw do tytułu przez Zenimax Media nic nie było o grze słychać. Dwa dni temu natomiast dowiedzieliśmy się, że na okładce francuskiego pisma joystick zagości artwork z gry, a w środku gracze z zachodu otrzymają obfity artykuł. Dziś natomiast trafiła do sieci oficjalna informacja prasowa.

Jak podała firma Bethesda, już w przyszłym roku Prey 2 pojawi się zarówno na komputery, jak i konsole. Za całość wciąż odpowiedzialne jest Human Head Studios tworzący projekt na silniku Tech5 (napędzający również Rage od id Software).

Chętni kolejnych informacji powinni śledzić przecieki na stronie http://facebook.com/prey2. Więcej nowinek ukaże się we wspomnianym joysticku i amerykańskim wydaniu magazynu PSM3. Z pewnością po ukazaniu się czegokolwiek w mediach, sieć zawrze od wiadomości. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło: joystiq


Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Bardzo dobra informacja!!! :) W grudniu kupiłem jedynkę i bardzo mi się spodobała! Mam nadzieję, że dwójka będzie trzymała poziom!!! :)
 • avatar
  Ładne wkrótce, bliżej nieokreślona data w 2012, a i tak nie ma na co w tym terminie pewnie liczyć.
  Ale obym był złym prorokiem ...
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajna produkcja :) Szkoda że wychodzi na PC bo jak zwykle będą jakieś problemy..
 • avatar
  Konto usunięte
  jak na idtech5 to pewnie wyjdzie tez okrojona wersja na iphona/androida.