• benchmark.pl
 • Gry
 • Późno, ale jednak. Nowy Battlefield doczekał się zapowiedzi zapowiedzi
Gry

Późno, ale jednak. Nowy Battlefield doczekał się zapowiedzi zapowiedzi

przeczytasz w 2 min.

Po naprawdę solidnej porcji przecieków na temat nowego Battlefielda w końcu przyjdzie pora na oficjalne informacje i materiały. EA ujawniło dokładną datę prezentacji gry.

Nowy Battlefield zostanie zapowiedziany 9 czerwca

Nie da się ukryć, że przecieków na temat nowej odsłony jednej z najpopularniejszych serii strzelanek w ostatnim czasie przybyło. Ba, okazały się one nawet dość konkretne, ale DICE i EA nie wydają się z tego powodu panikować. Każdemu producentowi i wydawcy zależy na jak największym rozgłosie, również w tym przypadku doczekaliśmy się zatem niczego innego jak zapowiedzi zapowiedzi, czyli przez niektórych nielubianej, ale coraz popularniejszej formy promowania nadchodzących gier.

Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że nowy Battlefield 6 zostanie zaprezentowany w czerwcu. W końcu przedstawiono konkretną datę. Wybór padł na 9 czerwca, pierwsze informacje i materiał wideo zobaczymy o godzinie 16:00 polskiego czasu.

Pierwszy zwiastun Battlefield 6 raczej nie będzie zaskoczeniem

Wspomniane konkretne przecieki to nie tylko pierwsze screeny. Szczegóły co do przygotowywanego zwiastuna zdradzał i wciąż zdradza między innymi ceniony w społeczności omawianej serii Tom Henderson. Finalnie do sieci zaczęły trafiać nawet przygotowane przez fanów sceny, które powinny pojawić się w oficjalnym materiale, jaki na 9 czerwca szykuje EA. Tyle, że w lepszej jakości.

Są też sugestie, iż zapowiedź opóźniono z powodu podjęcia decyzji o przygotowaniu nowego zwiastuna. To możliwe. Obalono za to powielane błędne teorie mniej zorientowanych w temacie, iż omawiane tu sceny pochodziły z zamkniętej prezentacji dla inwestorów. Niektórzy gracze komentują, iż był to zwiastun zapowiadający to momentu, w którym wyciekł. Po tym wydarzeniu EA zaczęło określać go inaczej i mówić o nowym materiale.

Jakby tego było mało, dziś w sieci wylądowało kilka kolejnych screenów. Tym razem mowa o tych, które pochodzą z testów wersji alfa. Przywoływany już Tom Henderson donosi, iż są autentyczne.

Potwierdzają one przecieki odnośnie umiejscowienia akcji gry w niedalekiej przyszłości, dostępnych gadżetach i nowościach takich jak klęski żywiołowe. Burze piaskowe czy tornada mają być tutaj sporym urozmaiceniem zmagań, nie tylko pod względem wizualnym.

Battlefield 6

Battlefield 6

Battlefield 6

Testy w lipcu, premiera przed świętami

Gracze też otrzymają możliwość przetestowania gry, najprawdopodobniej jeszcze w wakacje.

Premiery finalnej wersji należy spodziewać się pod koniec roku. EA oficjalnie wspominało już o okresie świątecznym. Rzuciło w tym celu niemal wszystkie siły na pokład, Battlefield 6 tworzy kilka zespołów. Czekacie?

Źródło: twitter - @Battlefield, @_Tom_Henderson_, youtube -  ThitChienXu

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  polo n
  3
  Mam nadzieje że ta prezentacja wywoła zachwyt podobny to tego z nowego Horizon :-)
  • avatar
   BariGT
   1
   Detale tego kłacha wyglądaja jak z BF3 ...
   • avatar
    pawluto
    0
    To błyskanie po oczach to ma być zapowiedz ??? Na początek nie wygląda to najlepiej skoro wypuszczają taką tandetę ...
    • avatar
     david_ames21
     -13
     Ja jednak radziłbym sprawdzić dokładnie jak sytuacja wygląda zamiast zamieszczać w artykule mylące informacje, tym bardziej, że na tym portalu info odnośnie nowego BFa pojawiło się później niż na innych polskich portalach zajmujących się podobną tematyką, ale akurat tam informacje były prawdziwe.

     "finalnie do sieci zaczęły trafiać nawet przygotowane przez fanów sceny, które powinny pojawić się w oficjalnym materiale. Tyle, że w lepszej jakości"

     EA i Dice nie dostarcza wielu oficjalnych informacji, te są jak do tej pory szczątkowe, ale oficjalny komentarz pojawił się co do przecieku trailera i screenów i te zostały zdementowane. "Trailer", który wyciekł nie jest tym, który zostanie zaprezentowany 9 czerwca, a materiałem stworzonym na zamkniętą wczesną prezentację.

     Nie wiem dlaczego przeoczono tak ważną informację w artykule, tym bardziej, że jak pisałem na początku ten news u was pojawił się później niż na innych polskich growych / okołogrowych portalach, gdzie ta informacja była zawarta.

     PS co do screenów zawierających HUD - są to (prawdopodobnie!) screeny z wersji pre-alpha, które krążyły po reddicie jako domysły odnośnie kolejnego Battlefielda już w 2019 roku, tylko teraz zostały odgrzane.
     • avatar
      olo22
      0
      bedzie lipa.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login