• benchmark.pl
 • Gry
 • Battlefield 6 tworzy kilka zespołów - EA potwierdza tegoroczną premierę
Gry

Battlefield 6 tworzy kilka zespołów - EA potwierdza tegoroczną premierę

przeczytasz w 2 min.

Wygląda na to, że jeszcze chwila cierpliwości i ciekawość wyczekujących oficjalnej zapowiedzi nowego Battlefielda zostanie zaspokojona.

Battlefield 6 zadebiutuje pod koniec tego roku

Nieoficjalnych doniesień na temat kolejnej odsłony tej popularnej serii strzelanek ostatnio przybywa. Kiedy zostaną zastąpione konkretnymi informacjami i materiałami opublikowanymi przez producenta lub EA? Wkrótce. Niestety takie określenie musi nam wystarczyć, niemniej wiele prawdopodobne, że chodzi o maj.

Jednocześnie potwierdzono coś chyba jeszcze ważniejszego. Nowy Battlefield zadebiutuje pod koniec tego roku, jak to określono - w okresie świątecznym. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że będzie to największa gra w historii serii, a zarazem ta przygotowana przez największą liczbę osób. Pracuje nad nią klika zespołów, w tym Criterion Games tymczasowo odciągnięte od kolejnego Need for Speed.

„Rok 2021 to dla nas w DICE ekscytujący czas. Współpracując z innymi światowej klasy studiami deweloperskimi pod skrzydłami Electronic Arts, mamy największy zespół w historii, pracujący nad grą z serii Battlefield na konsole i PC. Nasi przyjaciele z Criterion i DICE LA współpracują z nami nad wspólną wizją gry, podczas gdy zespół w Göteborgu wynosi technologię w grze na wyższy poziom. Wspólnie tworzymy coś oszałamiającego, a efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć w ostatnich miesiącach 2021 roku.” - Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE

Tylko PC i nowe konsole?

Akcentując skalę nowej gry wspomniano o pełnym wykorzystaniu możliwości PC oraz konsol nowej generacji. Nie rozwiewa to wątpliwości odnośnie tego, czy premiera odbędzie się również na PlayStation 4 oraz Xbox One. Wedle niektórych informatorów możliwe, że nie. Battlefield 6 ma imponować nie tyle samą wielkością, co również oprawą oraz rozbudowanym systemem destrukcji otoczenia. Prawdopodobnie pojawią się też klęski żywiołowe urozmaicające i widoki i zmagania.

„Gra zawiera wszystko, za co kochamy serię Battlefield – i wynosi to na zupełnie nowy poziom. Epicka skala. Wojna totalna. Szalone, niespodziewane momenty. Zmieniająca rozgrywkę destrukcja. Widowiskowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i ilością zniszczenia niż kiedykolwiek przedtem. Wszystko to dzięki możliwościom PC i konsol nowej generacji.” - Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE

Czekacie? Poza nową główną odsłoną serii powstaje również Battlefield na urządzenia mobilne, który ma zadebiutować w przyszłym roku.

Źródło: ea, twitter - @_Tom_Henderson_

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yamaraj6
  1
  Bardzo dobrze ze nie wyjdzie na stare konsole. Według mnie na nowego bieda xboxa z 4 TFlopsami też nie powinny wychodzić nowe gry, bo trzeba sztucznie zaniżać grafikę i jakość fizyki. Przecież nowe tablety od appla mają 2.6 Tflopsa mocy obliczeniowej. Microsoft wydając taki szajs strzelił deweloperom w stopę i nie zdziwię się jak niektóre mocno zaawansowane gry w przyszłości będą wychodzić tylko na PC i ps4 chyba że będzie można wydać grę tylko na xbox x.
  • avatar
   szydas
   0
   Podstawa jeśli chodzi o Battlefield niezależnie od numerka - nie kupować w przedsprzedaży. Poczekać aż usuną bugi, które uniemożliwią normalną grę. W tym czasie cena spadnie.
   • avatar
    bankaigoku
    -1
    Czy i tym razem doświadczymy w zwiastunie kobiety-pirata na polu bitwy w innej epoce? Mam nadzieję, że tego nie przebiją, co zrobili przy zapowiedzi "piątki".
    • avatar
     hoodedman
     0
     o systemie destrukcji można zapomnieć, chociaż już w 4 części powinien on być rozbudowany bo technologicznie jest to możliwe już od dłuższego czasu.

     Jedyna tak zwana destrukcja to będzie oskryptowany w *uj efekt pogodowej zmiany mapy. Określone budynki w określony sposób o określonym czasie i określonej kolejności przewrócą się w określoną stronę.
     To będzie ten system destrukcji..