Internet

Prezenty z Allegro nie dotrą na święta. Ogromny cios w sprzedawców i kupujących

przeczytasz w 2 min.

Zakupy na ostatnią chwilę to zwykle niezbyt dobry pomysł. Szczególnie w okresie przedświątecznym, a do tego ze sklepu internetowego. Jeśli chcieliście zamówić coś na Allegro, to najprawdopodobniej już na to za późno. Prezent dotrze dopiero za tydzień.

Allegro we wszystkich ofertach usunęło gwarancję dostawy przed świętami

Do świąt co prawda już nie tak daleko, bo tylko 3 dni, ale zwykle ten czas był wystarczający dla sprzedawców, aby obsłużyć zamówienie i dotarło ono do kupującego nawet na drugi dzień. Zresztą - na podstawie czasu realizacji wysyłki Allegro wyświetlało przewidywany czas dostawy w ofertach i aż do dzisiaj zdecydowana ich większość była oznaczona gwarancją dostawy przed świętami.

Jednak w związku z ogromnym ruchem w serwisie, bez informowania o tym sprzedających - Allegro wyświetla informację, że dostawa potrwa ok. 7-8 dni, a więc paczka dotrze dopiero po świętach.

Allegro wydłuża czas realizacji zamówienia

Na grupach zrzeszających sprzedawców na Facebooku toczą się dziesiątki dyskusji o słuszności tej zmiany. Oczywiście osoby, które zastanawiały się, czy prezent kupiony przez Internet dojdzie przed świętami są zmuszone wybrać się na zakupy stacjonarne i nie dadzą tym samym zarobić sprzedawcom internetowym.

Wydłużenie czasu realizacji zamówienia uderzyło w sprzedających zabierając im spodziewane zyski, ale też w kupujących, którzy muszą teraz znaleźć inne miejsce zakupów.

Z drugiej jednak strony - niektórzy sprzedający sami już kilka dni temu zdecydowali się zmienić przewidywany czas dostawy, aby uniknąć rozczarowania klientów na wypadek opóźnienia.

Jeśli natomiast chodzi o odpowiedź ze strony Allegro na pytanie o motywy decyzji, brzmi ona następująco:

W związku z większą liczbą zamówień oraz opóźnieniami w ich dostarczaniu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że zamówienia dotrą do klientów przed świętami. Dlatego podjęliśmy decyzję o wydłużeniu przewidywanego czasu dostawy u wszystkich sprzedawców, tak aby najwcześniejsza data wypadała na 27 grudnia.Takie rozwiązanie, pozwoli uniknąć rozczarowania ze strony kupującego, w sytuacji niedostarczenia przesyłki przed świętami, negatywnych ocen oraz dyskusji z klientami.” (wiadomość z grupy Facebook @Wsparcie sprzedaży na Allegro).

Czy przez zmiany narzucone przez Allegro jest już za późno?

Teoretycznie nie, i jeśli nie ma innego wyboru - warto jeszcze próbować. Należy mieć jednak na uwadze, że zakupy przez internet to nie tylko obsługa samego sklepu, ale również kurierów, którzy w tym okresie mają wyjątkowo dużo pracy i to oni mogą nie zdążyć z dostawą.

Jeśli jednak zdecydujecie się zamówić coś z Allegro z nadzieją na dostawę przed świętami to nie macie prawa rozpoczynać dyskusji ze sprzedawcą - wszak przewidywany termin wypada już po najważniejszym dniu.

A Wy zrobiliście już zakupy na święta? Dajcie znać w komentarzach, czy decyzja Allegro zmusi Was do zakupów stacjonarnych.

Źródło: allegro.pl, facebook.com - grupa Wsparcie sprzedaży na Allegro

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  15
  Przynajmniej nikt nie będzie miał pretensji. teraz to jest ryzyko, albo dojdzie albo nie. Bardzo dobrze, że zrobili taki ruch.
  • avatar
   8
   Czy to aby nie dotyczy wyłącznie przesyłek Allegro? Można przecież z allegro zamówić dostawę inpostem, a ten ponoć daje gwarancję dostawy przed świętami.
   • avatar
    Dawid11
    5
    Ja zrobiłem zakup przez Allegro i przewidywany czas dostawy jest po świętach. Chociaż to żaden prezent bo sam kupowałem dla siebie, ale jednak liczyłem dostać przesyłkę przed świętami, a w takiej małej mieścinie w jakiej mieszkam wiele rzeczy jest niedostępnych więc zostają dwie opcje albo jechać do dużego miasta gdzie w sklepach jest większy wybór albo zakupy przez Internet. Cóż "prezent" będzie na sylwestra. :)
    • avatar
     NasHee
     5
     kto kupuje prezenty przez internet kilka dni przed świętami? Wcześniej nie wiedzieliście że 24 grudnia będą święta?
     • avatar
      matikiller
      3
      Meh, problemy ludzi, którzy odkładają wszystko na ostatnią chwilę i generują potężne obciążenie usług, a potem winą wszystkich tylko nie siebie. Z tego wszystkiego to faktycznie sprzedawcy są poszkodowani, bo niektórych taka informacja może zniechęcić, ale z drugiej strony co jeśli faktycznie paczka nie dojdzie przed świętami? Wtedy klient by miał pretensje do sprzedającego.
      • avatar
       deseczka
       3
       No po prostu szok, 21 grudnia i przesyłki mogą nie dotrzeć na 24. Kto by się tego spodziewał??? (np. ja, wszystkie prezenty zamówiłem pod koniec listopada, część zdążyłem już wymienić wysyłkowo, bo miały wady fabryczne)
       Dobrze, że allegro to zakomunikowało, bo niektórzy wierzą w świąteczne cuda i kurierów dostarczających paczki pod choinkę w stroju mikołaja.
       • avatar
        fallen
        2
        I dobrze, że usunęli taką informację, żeby sobie ludzie nie robili nadziei. Kupując coś w weekend można było jeszcze liczyć, że przyjdzie przed świętami. Przecież co roku firmy dostarczające przesyłki nie wyrabiają w tym okresie i trzeba być naprawdę niezłym gamoniem, żeby sądzić, że jak zamówimy coś w środę przed świętami, to na czwartek na 100% otrzymamy przesyłkę:D)
        btw - sam dziś dostałem informację o wrzuceniu przesyłki do paczkomatu przez kuriera o 5:14. Współczuję dostawcom takiej roboty...
        • avatar
         grizzly
         2
         Allegro - świąt nie będzie.
         • avatar
          piterk2006
          1
          Zapomniałem dodać, że szkoda tylko, że pudelkowy artykuł sugeruje, że jest jakaś awaria allegro/inpost która spowoduje opóźnienia paczek, podczas gdy chodzi tylko o WYŚWIETLANY SZACOWANY CZAS DOSTAWY.
          • avatar
           kamishi
           1
           Dlaczego ta pani ze screena pisze, że są to aukcje? To jest normalna sprzedaż, w której nikt nie musi się licytować, żeby coś kupić.
           • avatar
            SerwusX
            1
            Póki co wszystko poza jedną paczką, która ma być jutro, doszło więc jestem dobrej myśli. :)
            • avatar
             pawluto
             1
             Nauczcie się robić zakupy wcześniej a w święta to świętować a nie zajmować się pierdołami-zakupami...
             • avatar
              slawp1224
              -5
              Ja sobie kypuje przez allegro lokalnie ,skladam pc
              • avatar
               gatar
               0
               Niesamowite ! Czekać z zakupami internetowo-świątecznymi do 21.12 i dziwić się, że nie dotrą do 24.12. Gratuluje :-)