Procesory

Procesory AMD Ryzen 7000 w nowych opakowaniach. Wyglądają świetnie!

przeczytasz w 1 min.

Premiera procesorów AMD Ryzen 7000 zbliża się coraz większymi krokami – układy mogą zaskoczyć nie tylko specyfikacją, ale też… nowym wyglądem opakowania.

Procesory Ryzen 7000 zastąpią obecne modele Ryzen 5000 z 2020 roku. Spodziewamy się lepszej wydajności i funkcjonalności.

Układy będą bazować na architekturze Zen 4, a do tego zaoferują wsparcie dla pamięci DDR5 RAM i magistrali PCI-Express 5.0. Ciekawostką będzie również zastosowanie zintegrowanej grafiki RDNA 2.

AMD Ryzen 7000

Nowe procesory mają zostać zaprezentowane 30 sierpnia, ale na ich sprzedaż będziemy musieli poczekać do 15 września. W tym samym czasie na rynku mają zadebiutować płyty główne z nową podstawką AM5 (w planach są modele z chipsetami X670E, X670 i B650).

Podobno ceny nowych modeli nie będą się znacznie różnić od odpowiedników z obecnej generacji Ryzen 5000 (jedynie wydajniejsze modele mają być trochę droższe).

Procesory Ryzen 7000 z nowym opakowaniem

Serwis VideoCardzo publikował zdjęcie opakowania topowych modeli z serii Ryzen 9 (opakowania słabszych z modeli Ryzen 5 i Ryzen 7 mogą wyglądać inaczej)

AMD Ryzen 9 7000 - opakowanie

Tym razem producent postawił na czarną kolorystykę z centralnie umieszczonym procesorem. Na opakowaniu znajdziemy oznaczenie serii i segmentu procesora.

Oczywiście to tylko opakowanie, które nie ma żadnego wpływu na sam procesor, ale niektórzy zwracają uwagę też na takie detale. Dajcie znać, jak wam się podoba pudełko i czy przekonałoby was do zakupu sprzętu.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pawlus
  33
  Opakowanie ma 0% impaktu na moją decyzję zakupową.
  EDIT: jedyne, na co zwracam uwagę przy opakowaniu to.. czy nie jest uszkodzone ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   12
   @Paweł, co poszło nie tak? najpierw pudełko dla intela, teraz pudełko dla ryzena?

   kiedy testy tego pudełka? wytrzyma jak się na nim siądzie? czy kolory ekologiczne? jaka zawartość LZO? jaki najszybszy procesor wytrzyma w jego wnętrzu? ech ........... piszesz jakieś dziwne artykuły na siłę. lepiej napisz jaka będzie kampania telewizyjna, i jaka długość reklamy w sekundach jest przewidywana. to bardzo ważne, inaczej procesor uzyska kiepską wydajność :D

   a pielęgniarka w szpitalu jedynie tylko spyta: stolec był?
   • avatar
    Dejnio5830
    5
    Bardzo ładne opakowanie, w sam raz na moją półkę z pudełkami po częściach, ale na decyzję zakupową takie rzeczy nie mają prawa wpływać.
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     To teraz opakowania "dla graczy" tak jak ta durna reklama coca coli.
     • avatar
      KENJI512
      4
      Jestem z tych ludzi, których "nie jara" pudełko. Idzie do szafy i tam czeka na bezpieczną wysyłkę po sprzedaży w przyszłości.

      To co mnie "jara" to dodatkowe rdzenie, większa częstotliwość, SMT4, cache, wydajność, temperatury, overclocking...
      • avatar
       szymcio30
       3
       Świetnie, mocarz, potężny i wiele innych gimbazowych zwrotów. Szanuję to co piszecie, ale skończyły się czasy kiedy klient kupował produkt tylko dlatego , ze ma piękne opakowanie.
       • avatar
        tytan76
        2
        zawsze sprawdzam na opakowaniu miejsce wyprodukowania procesora oraz wafla krzemowego gdzie został wyprodukowany wybieram Saratoga
        • avatar
         Dzentel
         2
         gdyby tylko miało LEDy to bym szarpał jak reksio szynkę, a tak to PHEW...
         • avatar
          Warmonger
          1
          Pudełko po moim 3900X nadal świetnie prezentuje się na biurku :)
          • avatar
           Kapitan Nocz
           1
           Proszę was, jak możecie sądzić, że rozważnych użytkowników benchmark.pl mogłoby skłonić do zakupu procesora jego opakowanie...? Dla prawdziwego fana nie jest ważne opakowanie, osiągi czy cena procesora, taki ktos wybierze tylko i wylacznie produkt swojej ukochanej firmy :D !!
           • avatar
            KMN123
            1
            Dlaczego nie napiszecie o nowych Ryzenach 7xxx, że zaoferują dopracowany kontroler pamięci DDR5, który z pomocą nowej funkcji AMD EXPO pozwoli osiągnąć wysokie zegary dla Infinity Fabric w ustawieniach 1:1 dla modułów RAM z efektywną częstotliwością 6000 MHz (bez konkretnych opóźnień, więc im bardziej uda się obniżyć opóźnienia drugorzędne i trzeciorzędne, tym jeszcze lepsze osiągi zaoferuje cała platforma). A przy okazji dodać info o nowym opakowaniu....
            • avatar
             deseczka
             1
             Noo o wyglądzie opakowania to zazwyczaj dowiaduję się chwilę po tym, jak kurier zapuka do mych drzwi.
             • avatar
              HardCorak
              0
              Fajnie że wracają do ładniejszego pudełka. Zawsze to miły dodatek. 3900x miał spoko po czym 5900x już takie najzwyklejsze.
              • avatar
               KMN123
               0
               Opakowanie całkiem ładne tyle, że jaki to ma wpływ na decyzję zakupową?... Żaden poza może zadowoleniem z dokonanego już zakupu (ma coś z "luksusu"). Jest to często spotykany trik sprzedażowy dla uzasadnienia wydania dużej kasy...
               • avatar
                Michał Starzyk
                0
                Bajeranckie opakowanie dodatkowo kosztuje.
                Pewnie AMD planuje 3k za R9.