Przeglądarki WWW

Przeglądarkowi giganci połączą siły dla „większego dobra” w Internecie

przeczytasz w 1 min.

Apple, Google i Mozilla rozpoczynają współpracę, dzięki której powstanie nowe, wspólne narzędzie to testowania wydajności przeglądarki internetowej.

Twórcy Safari, Chrome i Firefox poinformowali poprzez platformę Twitter o połączeniu sił, w celu stworzenia jednego, wspólnego testu porównawczego dla nowoczesnych przeglądarek – Speedometer 3. Oznacza to, że najwięksi gracze w obszarze przeglądania sieci globalnej i silników renderujących stron, będą mieli wspólne narzędzie porównawcze do ich przeglądarek. Speedometer 3 będzie miał na celu przetestowanie działania kluczowych elementów, odpowiadających za wydajne wyświetlanie stron m.in. frameworków JavaScript.

Speedometer 3 - powstaje nowe narzędzie do testowania przeglądarek

W wątku na Twitterze Mozilla wspominała, że test porównawczy opracowany przez ww. firmy pomoże zapewnić „wspólne zrozumienie tego, co ma znaczenie” w przeglądarkach internetowych. Firma twierdzi, że jest to istotny sojusz, kiedy chcesz koordynować działania twórców stron internetowych, organów normalizacyjnych, grup budujących silniki webowe oraz firm budujących przeglądarki (oparte na tych silnikach). Konto Apple WebKit na Twitterze określa to wydarzenie pisząc – „wspólna praca pomoże nam w dalszym ulepszaniu testu porównawczego i poprawie wydajności przeglądarki dla naszych użytkowników”.

Obecnie jest za wcześnie na jakiekolwiek szczegółowe informacje na temat testu Speedometer 3 —strona GitHub projektu mówi, że benchmark jest „w wersji niestabilnej i w fazie aktywnego rozwoju”. Na ten moment zaleca się stosowanie Speedometer v2.1 (Ta wersja była tworzona głównie przez zespół WebKit). Także nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój projektu.

A z jakiej Wy przeglądarki korzystacie? Czy silnik renderowania stron ma dla Was znaczenie?

Źródło: The Verge

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  9
  A gdzie opcja jeśli korzystam z kilku ...
  • avatar
   zack24
   5
   Razem się zabrali do narzędzia, które będzie równo pokazywać, że każda z nich jest super. Zupełnie zbędne, powinni raczej zrobić jedną super wyszukiwarkę!
   • avatar
    que_pasa
    1
    Powinni się skupić na jednym bezpiecznym silniku przeglądarki działającym tak sam na wszystkich platformach. Współpraca w projekcie chromium to najlepsze co mogą zrobić.
    • avatar
     AdasSzabo
     -7
     Czy chciałbyś, chciałabyś żyć w dobrobycie, mieć cały czas szczęście, bez zmartwień , pozbyć się wszelkich długów, porażek, znalesc prawdziwa miłość?
     Jeśli tak to zapraszam do kupna AMULETU FORTUNY.
     Magiczny mandżurski talizman na przywołanie bogactwa, zdrowia i kochających ludzi!
     Poznaj historie Marioli z Warszawy która stała się właścicielka AMULETU FORTUNY która żyła w biedzie, ściągał ja komornik, odszedł mąż zostawiajac ja z masa problemów.
     Postanowilem podarować pani Marioli AMULET FORTUNY i jej życie się diametralnie odmieniło!
     Już po pierwszym założeniu poczuła magiczna aurę która zaczęła ja otaczać. A nie długo po tym wygrała szóstkę w totolotka!
     Dzis mieszka w 100 metrowym luksusowym apartamencie w centrum Warszawy. Spłaciła wszystkie długi a pieniędzy ma tyle ze starczy do końca życia nawet dla jej wnuków!
     Ale to nie wszystko pani Mariola regularnie wygrywa w zdrapkami konkursach po 10-20-30 tysięcy złotych i więcej a wszystko dzięki magicznemu AMULETOWI FORTUNY!!!
     Kliknij w link aby przeczytać więcej prawdziwych historii i zamówić AMULET FORTUNY z 70% zniżki już dzis!
     Chce lepszego życia i klikam w link!

     https://newsyoucanread24.com/article/esoteric_pl/6-miesiecy-temu-brakowalo-jej-pieniedzy-na-czynsz-int/?_url=%252Fr%252FxYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&utm_campaign=36330&utm_content=35632&utm_medium=4&utm_source=21&sub_id=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adi=A647a45cc9286dd7aecf85e69bbfa6fdc&adref=xYJsRS0wtE-nijmo5QGLC&adp=14618&adr=eHRyb2dsb2JhbC5jb20%3D&adnid=21

     Uwaga! Uważajcie na wszelkiej maści oszustuw którzy będą wam chcieli sprzedać podróbki amuletu w dużo wyższej cenie!
     Nie dajcie się nabrać! Prawdziwy mandżurski AMULET FORTUNY można kupić tylko inwylacznid z powyższego linku!!!
     • avatar
      facet
      0
      1 głos na Vivaldi i od razu skok z 0 na 2%
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       jacy oni są ślepi. nie trzeba przyspieszać przeglądarek. wystarczy przestać napychać strony web bzdurnymi stadami skryptów, i bezsensownie przydługim dziedziczeniem w CSS.
       • avatar
        AdamTwardy23
        0
        Opera! Szkoda, że jest na chromie...teraz na własnym silniku i ich pomysłami to byłby strzał w 10! A tak....