Ciekawostki

Przezroczyste OLED-y. Czy to już ich czas?

przeczytasz w 2 min.

Czy 2022 rok będzie tym, w którym przezroczyste OLED-y wreszcie znajdą szersze zastosowanie? Firma LG Display na pewno by tego chciała. Ba, podczas targów CES zaprezentuje konkretne pomysły.

Przezroczyste OLED-y LG Display na CES 2022

W ramach przygotowań do targów CES 2022 koncern LG pokazał już swój pierwszy telewizor OLED z serii Art, a także OLED-owy tron dla kanapowców. Teraz dołącza do nich cała rodzina koncepcyjnych urządzeń wyposażonych w przezroczyste wyświetlacze. Tę nową trójke tworzą: OLED Shelf, Shopping Managing Showcase oraz Show Window. Przyjrzyjmy się teraz każdemu z nich… 

LG Display OLED Shelf

OLED Shelf to wyjątkowo intrygujące urządzenie, składające się z dwóch przezroczystych paneli OLED o przekątnej 55 cali (umieszczonych jeden pod drugim) i półeczki wieńczącej całość u góry. To rozwiązanie stworzone z myślą o domowym salonie, w którym może odnaleźć kilka zastosowań. Na przykład górny ekran może służyć jako telewizor, a dolny jak panel informacyjny. Albo też górny może przedstawiać jakieś dzieło sztuki, a dolny – szczegóły na temat jego autora. 

LG OLED Shelf

LG Display Shopping Managing Showcase

Shopping Managing Showcase jest z kolei urządzeniem przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych, a przede wszystkim do sklepów i butików wyższej kategorii. To złożony z pojedynczego przezroczystego wyświetlacza OLED i drewnianej podstawki sprzęt, który może być umieszczony bezpośrednio przed produktami – ubraniami czy kosmetykami – aby przyciągać do nich wzrok. 

LG Shopping Managing Showcase

LG Display Show Window

Show Window to kolejny model dla biznesu. Składa się nie z jednego, lecz czterech połączonych ze sobą wyświetlaczy OLED o przekątnej 55 cali każdy. Jest przeznaczony do witryn sklepowych, gdzie może wyświetlać najważniejsze informacje na temat oferty, najnowszych kolekcji czy też obowiązujących promocji. 

LG Show Window

„Mając wiodącą w branży technologię przezroczystych OLED-ów będziemy nadal wprowadzać innowacyjne rozwiązania, pozwalające cieszyć się naszym klientom niespotykanymi dotąd doświadczeniami” – zapowiedział Lee Hyeon-woo, starszy wiceprezes LG Display. Na szczegóły musimy poczekać do targów CES. 

Podkreślmy tylko, że te wyświetlacze zostaną zaprezentowane przez LG Display, a nie LG Electronics. Ma to znaczenie o tyle, że komercyjne produkty – jeśli kiedykolwiek się pojawią – niekoniecznie będą miały logo LG. 

Źródło: LG Display, The Verge, informacja własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PeetBoss
  3
  Przypomniał mi się Cezary Pazura z tekstem w jednym ze skeczy "Tylko w biały dzień, całkowity mrok zapewni ci czarna żarówka!" :D
  A piję tu do tego że LED świeci 3 kolorami, co dają w połączeniu biały, więc jak uzyskają ciemne kolory, ba jak CZERŃ ? Bez tego w filmie tam gdzie będzie ciemno będziesz widział wszystko za ścianą? to bez sensu!
  Sądzę, że to jeszcze są chwyty marketingowe nakręcające fantazje ludzi rodem "Nokia Morph" - wiele lat temu. Jeszcze trzeba poczekać, do puty nie wymyślą czarne "światło" lub coś co da taką imitację na przeźroczystym tle.
  • avatar
   3ndriu
   1
   To jest ciekawa technologia. Myślicie że szło by zrobić okulary lub nawet soczewki AR dzięki temu?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    to jest ciekawostka a nie coś użytkowego. no chyba że z tyłu będzie warstwa odblaskowa, którą się da włączać/wyłączać.
    • avatar
     kola01
     -1
     Przezroczyste OLEDy? Aż tak się wypaliły?
     • avatar
      MokryN
      -6
      Ten film jest... bez celu (tzn. skok na kasę). Sam w sobie nic nie wnosi do Matrixa. Obejrzałem bo mogłem. Totalne pomieszanie z poplątaniem. A tak, Neo nie może latać... za to Trinity już tak... od tyle po co ten Matrix powstał,zeby to Trinity była ta która uratowała Neo (a i Naomi to 90 letnia lesbijka, bo jakże by mogło być jak transwertyta robi film.