• benchmark.pl
 • Gry
 • Quake powróci w pełnoprawnej odsłonie? Oby to była prawda
Gry

Quake powróci w pełnoprawnej odsłonie? Oby to była prawda

przeczytasz w 1 min.

Quake powraca! A przynajmniej w sieci pojawiły się informacje, które pozwalają wierzyć w to, że rzeczywiście tak jest. Już niedługo mamy doczekać się pełnoprawnej kontynuacji tej kultowej serii.

Nowy Quake nadciąga

Quake to obok DOOMa i Wolfensteina jeden z najważniejszych tytułów, jeśli chodzi o klasykę gatunku pierwszoosobowych strzelanek. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych jednak praktycznie umarł – jest wprawdzie Quake Champions, ale to można traktować jedynie jako spin-off. Na szczęście coraz głośniej mówi się o potencjalnym powrocie tej marki. 

DOOM powrócił w 2016 roku i zdecydowanie był to udany powrót, którego kontynuacji doczekaliśmy się w ubiegłym roku – za sprawą genialnego DOOM Eternal. Wolfenstein z kolei właściwie nigdy nie zginął, a ostatnie odsłony (pomijając może Youngblood) znalazły miejsce w sercach miłośników FPS-ów. Quake natomiast nie doczekał się pełnoprawnej gry od 2005 roku (kiedy to światło dzienne ujrzała „Czwórka”). Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce może się to zmienić, a palce maczać w tym mają autorzy nowych DOOM-ów i Wolfensteinów. 

Owoc współpracy id Software i twórców Wolfensteina

To właśnie ekipy id Software i MachineGames wspólnymi siłami miałyby stworzyć nową odsłonę serii Quake. Autorem tej informacji jest Shpeshal Nick, współzałożyciel XboxEra. Według niego ta świeża produkcja jest już przygotowywana oraz zaoferuje zarówno jednoosobową kampanię, jak i rozgrywkę wieloosobową w kilku trybach. Co ciekawe, w tej pierwszej mielibyśmy mieć do czynienia z protagonistką. Cóż, Ranger nie ma takiej pozycji jak Doom Slayer czy B.J. Blazkowicz, więc nie byłby to chyba aż tak duży szok. 

Shpeshal Nick ma na koncie kilka potwierdzonych przecieków, co pozwala wierzyć także w te informacje o nowym Quake’u. Czy jest to coś, na co czekasz?

Źródło: XboxEra, Wccftech, Game Rant

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Batyra
  16
  Wiadomość super... ale czy musimy teraz w tylu grach być zmuszani do grania kobietą? Powinna być możliwość wyboru. Zaraz będziemy musieli grać kobietą Kopernikiem, Kolumbem a rycerze okrągłego stołu.... nie ważne.
  • avatar
   Kenjiro
   7
   A ja bym chętnie przytulił remake pierwszego Unreala na UE5. Quake jakoś tak mnie nie rusza, chociaż był przełomem w grach 3D, to graficznie jego szaro-burość nie powodowała takiego opadu szczęki jak Unreal.
   • avatar
    kombajn
    5
    Jeśli ma to być taka sama sieczka i orgia światełek jak w tym całym "genialnym Doom Ethernal" w ktorego się grać nie da to ja dziękuję postoje. ID Software robi te gry pod kątem zupełnie innego, młodszego odbiorcy.
    • avatar
     studionti
     2
     Tak, żadne pseudo Lary Croft (imitacje Tomb Raidera), żadne podróbki Doom w stylu Doom Eternal, tylko prawdziwie grywalne gry dostosowane do obecnych komputerów.
     • avatar
      fonzie
      1
      Doom z 2016 ograłem i był nawet spoko, chociaż jak dla mnie za dużo lokacji piekielnych i za mało typowej rozwałki w kompleksach UAC.
      Doom Eternal odpaliłem może na godzinkę i wyleciał z dysku bo po prostu mi nie leżał.
      Co do różowego Rambo w Quake V, przedsmak tego jak to wygląda mamy w nowej ekranizacji Doom i nowym Feminatorze...
      • avatar
       KENJI512
       0
       Yyy... Nie, sorry. Nie widzę tego.
       Czemu?
       Kobiety to piękne, delikatne, cudne istoty. Nie widzę ich w roli Doom Slayera czy Quake komandowa. Tam chcę postać tryskającą testosteronem i ładującą ołów w kosmitów!
       • avatar
        DariosBiedak
        -16
        Jedynka to było gowno i nigdy nie rozumiałem fenomenu tej gry.
        Lepsze to były dwójka i czwórka bo były tonjusz normalne fpsy z lufa z boku ekranu a nie na środku jak w tym starym quake.
        • avatar
         baertus11
         0
         jakoś się boję tej nowości. Feeria światełek, cukierkowych wręcz kolorków i fabuła pod młodocianych. Quake 2 się grało ok, można było sobie też ciekawe "tajne" lokacje odwiedzić ("basenik" z odpoczywającym Strogiem z "laskami" ), 4 była jak Aliens 2 film - wojskowy porządek, i też sceny zapadające wtedy w pamięć (strogofizacja z piłami itp) a nowa cześć czym urzeknie? Wyborem fryzury dla bohaterki? Czy wszystko musi być "po nowemu"?
         • avatar
          Man1ek
          0
          No i Super. Oby misje były na jakieś 80 godzin gry a tryb multi na poziomie Q3 z Challenge Pro Mode.
          • avatar
           Larry83
           0
           doom eternal to kaszan a nie genialna gra.

           Witaj!

           Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
           Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

           Połącz konto już teraz.

           Zaloguj przez 1Login