Internet

Radio przeciwko piraceniu muzyki

przeczytasz w 2 min.

Grupa EUROZET uruchomiła portal antypiracki www.niekradnemuzyki.pl. Z tej okazji 25 maja br. był dniem legalnej muzyki na antenach Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia, Planety FM i Radia PLUS.

 Warto przeczytać:
 

niekradnemuzyki.pl to nowy edukacyjny serwis antypiracki na stronach którego można znaleźć m.in. najczęściej zadawane pytania,  newsy, wypowiedzi polskich artystów na temat piractwa, ciekawe linki znalezione w Internecie, a także informacje jak i gdzie można ściągać i słuchać muzyki cyfrowej zgodnie z prawem. W ten sposób Grupa EUROZET chce włączyć się w akcję propagowania legalnego słuchania i pobierania muzyki z sieci.
 
Serwis chce przede wszystkim promować pozytywne inicjatywy antypirackie, unikając straszenia konsekwencjami za nielegalne ściąganie plików z Internetu. Projekt powstał głównie z myślą o ludziach młodych. Serwis będzie stale aktualizowany i poszerzany o nowe treści.

W ramach upowszechniania strony www.niekradnemuzyki.pl oraz treści w nim zawartych, 25 maja br. został ogłoszony dniem legalnej muzyki we wszystkich stacjach należących do Grupy EUROZET. Prowadzący programy Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia, Planety FM i Radia PLUS będą rozmawiać ze słuchaczami i zaproszonymi gośćmi na temat e-piractwa fonograficznego. Zostaną poruszone wszystkie aspekty tego społecznego problemu. Na stronach internetowych stacji będzie można wziąć udział w sondach, a ich wyniki będą zaprezentowane na antenach rozgłośni.

- Piractwo fonograficzne w Polsce to obecnie poważny problem społeczny. Większość użytkowników Internetu nie widzi niczego złego w nielegalnym pobieraniu plików muzycznych, czy korzystaniu z pirackich serwisów. Jako Grupa EUROZET chcemy przyczynić się do zmiany takich postaw. Serwis www.niekradnemuzyki.pl to nasza inicjatywa na rzecz legalnego korzystania z muzyki w sieci. – mówi Sebastian Wojciechowski, Dyrektor Infrastruktury Technicznej i Internetu Grupy EUROZET.

Obecnie na stronach internetowych stacji należących do Grupy EUROZET dostępnych jest 35 kanałów muzycznych, które oferują możliwość legalnego i bezpłatnego słuchania muzyki online. Ich liczba stale rośnie.

Informacje o Grupie EUROZET

EUROZET jest największą grupą radiową w Polsce, w skład której wchodzą stacje radiowe: Radio ZET, Chilli ZET, Radio PLUS, Antyradio, Planeta FM oraz 48 stacji Pakietu Niezależnych, a także Studio ZET i RRM Dom Sprzedaży Radia.

Źródło: EUROZET

Komentarze

81
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  marzenia eurozetu...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   marzenia eurozetu...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Idea szczytna, ale przed wypisywaniem takich bredni powinni skonsultowac sie z pierwszym lepszym prawnikiem.
    • avatar
     marcin_szelest
     0
     marzenia eurozetu...
     nie kradnij muzyki- kopiuj ją :)
     • avatar
      Koriolan
      0
      "25 maja br. był dniem legalnej muzyki na antenach Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia, Planety FM i Radia PLUS"

      przez pozostałe dni w roku jada na piratach???
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A propo obrazka wyżej...

       Doda: "Piractwo jest kradzieżą, a ja potępiam kradzież ogólnie. Tak samo jak inne rzeczy związane ze złym zachowaniem"
       poszukajcie na google "wideo z dresiarskimi manierami Dorotki" - tyle w temacie muzyki, kultury i "dobrym zachowaniem".

       Kazik - lubię gościa - ale po co te bluzgi, zwłaszcza w kontekście ugrzecznionej wypowiedzi pani na D.


       A te stacje radiowe nie mają zbyt wiele wspólnego z muzyką w jej lepszym wydaniu - posłuchajcie Trójki. Kazik też tam jest. Pani D nie ma.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Kradzież? jaka kradzież? ale o co chodzi? Trzeba przerwac gwalt firm fonograficznych na klientach a nie zakladac kolejna idiotyczna strone. Oczywiscie lepiej prowadzic swoja propagande a raczej indoktrynacje mlodego pokolenia, wszak kieszen inwestora z definicji powinna pekac w szwach.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Oczywiście że nie jest i nie wiem po co pisać o tym, że znów jakaś fanatyczna korporacja próbuje wyprać nam mózgi,robiąc kolejną zbędna stronkę. Najlepiej to po prostu przemilczeć, może im się znudzi ;) Zresztą jakiś czas temu były prowadzone badania i wynikło z nich że "piraci" przynoszą większy dochód wytwórniom niż "nie piraci" dla własnego dobra daliby sobie spokój ;)
         • avatar
          CziKilla
          0
          Najlepsze jest to, ze tak naprawde "piractwo", czyli pobieranie muzy z sieci NIE JEST NIELEGALNE! Mozna sobie targac do woli i posiadac setki plyt z mp3kami i w naszym kraju nie ma prawa, ktore by moglo w jakikolwiek sposob tego zabronic. Malo tego, mozna nawet legalnie sobie takiego "pirata" dystrybowac (sic!), choc pod warunkiem, ze odbywa sie to tylko w gronie osob bliskich lub rodziny. Termin klucz: "dozwolony uzytek osobisty". To sa fakty wynikajace z ustawy o prawie autorskim:

          "Art. 23.
          1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
          2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego."

          Do tego z art. 6 definicja utworu rozpowszechnionego:

          "3) utworem rozpowszechnionym jest utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie; "
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Ale pranie mózgów :/ Za komuny była propaganda, a teraz to co jest?
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            edukowanie dobre lol ;p
            btw dc++ to w dużej mierze grupa dobrych znajomych hihi
            btw2:
            niech doda i większość polskich"muzyków" się nie boi musieli by mi za ich słuchanie dopłacić ;p
            • avatar
             Next_Gen_1987
             0
             DODA do baru wracaj ty*ka dawać :-P
             • avatar
              _nick_
              0
              fajna inicjatywa :)

              Znalzałem dzięki tej stronie kilka ciekawych linków.


              Idea jest słuszna - chcesz posłuchać utworów artysty to kup jego płytę/mp3/flaca. Ściągając muzykę bez zgody artysty/wydawcy jest się zwykłym sk#$%*$synem. Muzycznym złodziejom mówię NIE.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               dobrej muzyki jak zwykle bronic nie trzeba bo sama sie obroni
               i tak jak z firmami produkujacymi podrzedne filmy ktore skarza serwisy hostingowe, tak samo jest z podrzednymi muzycznymi bublami, ktore nigdy sie nie obronia/nie zarobią, jedynie na jakichs odszkodowaniach
               • avatar
                zomb6t
                0
                Moja żona słucha muzy na topie z www.polskastacja.pl
                Ja wolę serwis
                http://listen.grooveshark.com
                to serwis z muzyka na żądanie np wpisujesz nazwę utworu lub zespołu i jeśli jest w bazie serwisu możesz tego słuchać legalnie i za darmo - są nawet całe albumy !!!
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 A jest odpowiedź na pytanie " Dlaczego płyty są takie drogie ?" ?
                 • avatar
                  kuniomaster1993
                  0
                  I jeszcze jedno jest jedna strona którą zauważyłem w podpisie nick'a
                  na forum.
                  Sądzę że wiele osób powinno na nią zajrzeć i wyjść z ciemnogrodu otwierając oczy na fakty a nie na gadania z czterech liter wzięte.

                  http://www.kradniemy.wortale.net/

                  Jeśli ktoś umie choć tyci tyci czytać ze zrozumieniem powinien zrozumieć że piractwo kopiowanie itp. to jest kradzież a osoby potocznie zwane piratami to złodzieje.
                  • avatar
                   kuniomaster1993
                   0
                   Ostatni mój post jeśli chodzi o piractwo. Doszedłem do wniosku że wy macie swoje rację i ja mam. I bez sensu jest taka dyskusja bo nikt zdania nie zmieni, nie powiem posty Cybestorma dają trochę do myślenia ale nie tak żebym zmienił swoją decyzję po prostu lubię mieć orginały i traktuje to jako hooby :)
                   Ale niektóre wasze argumenty rozumiem choć te o które mi chodzi padły gdzie indziej.
                   THE END skończyło się do walk z piratami już nie mieszam się :D
                   • avatar
                    kuniomaster1993
                    0
                    Ostatni mój post jeśli chodzi o piractwo. Doszedłem do wniosku że wy macie swoje rację i ja mam. I bez sensu jest taka dyskusja bo nikt zdania nie zmieni, nie powiem posty Cybestorma dają trochę do myślenia ale nie tak żebym zmienił swoją decyzję po prostu lubię mieć orginały i traktuje to jako hooby :)
                    Ale niektóre wasze argumenty rozumiem choć te o które mi chodzi padły gdzie indziej.
                    THE END skończyło się do walk z piratami już nie mieszam się :D