Technologie i Firma

Recykling papieru w biurze, bez wody - Epson PaperLab

przeczytasz w 1 min.

„Naszym celem jest stworzenie nowego ekosystemu drukowania biurowego, w którym możesz drukować, a potem odzyskiwać papier w dowolnej postaci”.

Recykling papieru w biurach jest praktykowany od lat. Motywacją jest ekologia, ale do tego procesu potrzebna jest przecież woda. A właściwie była – firma Epson opracowała bowiem PaperLab, urządzenie, które zużyty papier na nowy zamienia na sucho.

Urządzenie PaperLab zostało zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów CeBIT. Epson twierdzi, że jest to pierwszy biurowy system do recyklingu papieru bez użycia wody. Z makulatury można wytworzyć nawet tysiące arkuszy dziennie. Gwoli ścisłości trzeba dodać, że niewielka ilość wody jest potrzebna, ale wyłącznie do utrzymania wilgoci wewnątrz urządzenia.

Epson PaperLab proces

PaperLab, zdaniem producenta, to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych przedsiębiorstw, które każdego dnia mają do zniszczenia wiele dokumentów zawierających poufne dane. Urządzenie umożliwia produkowanie papieru o różnych parametrach: grubości, formacie i rodzaju – od papieru biurowego i wizytówkowego, po kolorowy

Epson PaperLab kartridże

„Jestem niezwykle dumny z tego, że możemy zaprezentować publiczności PaperLab. Jest to narzędzie, które produkuje nowy papier na bazie bezpiecznie przetwarzanej makulatury mogąc odzyskać ją w postaci tysięcy nowych arkuszy, zdatnych do ponownego drukowania. Ten produkt jest stworzony dla organizacji, które potrzebują narzędzia do niszczenia tajnych dokumentów i zarazem chcą przetwarzać makulaturę w zrównoważony sposób” – mówi Minoru Usui z firmy Epson.

„Naszym celem jest stworzenie nowego ekosystemu drukowania biurowego, w którym klienci będą mogli cieszyć się superszybkim drukiem dzięki drukarkom atramentowym wykorzystujących papier, poddany recyklingowi w PaperLab. To wizja świata, w którym możesz drukować, a potem odzyskiwać papier w dowolnej postaci. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli rozwinąć projekt PaperLab i dostosować wielkość urządzenia tak, by można go było stosować w fabrykach, biurach, czy nawet w domu” – dodaje.

Epson PaperLab Usui

Epson PaperLab jest już dostępne na rynku japońskim, a do Europy dotrzeć ma jesienią 2018 roku. 

Źródło: Epson

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  7
  Chętnie bym obejrzał zasadę działania ;)
  • avatar
   eltra
   2
   Oszczędność zapewne, szczytny cel ekologia ale pytanie ile to pochłania energii elektrycznej ( wygląda na kawał machiny) i czy rzeczywiście z punktu widzenia ekonomicznego ma sens. Ponieważ wyprodukowanie ryzy możne być droższe niż po prostu jej kupienie ale myślę że wzięli to pod uwagę :) i czas na wyprodukowanie tego papieru w dużych firmach papier idzie jak świeże bułeczki sam nie rzadko zadrukowuje 500-1000 stron dziennie...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Super sprawa. Oszczędność pieniędzy a przede wszystkim - drzew.
    • avatar
     gifter
     0
     Wszystko okej, ale ile to prądu zjada to już nie podano...