Konsole do gier

Gorące doniesienia. Brak prezentacji PlayStation 5 może być spowodowany przegrzewaniem się konsoli

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
79 komentarzy Dyskutuj z nami

Chociaż ostatnie tygodnie przyniosły kilka nowych informacji na temat PlayStation 5, nadchodząca konsola Sony wciąż skrywa sporo tajemnic. Najnowsze doniesienia z nią związane mogą niektórych napawać niepokojem.

PlayStation 5 się przegrzewa? Redaktorzy Windows Central sugerują problemy Sony

Do sieci trafiły informacje mówiące nam, że brak pełnej prezentacji PlayStation 5 spowodowany jest problemami, z jakimi boryka się obecnie Sony. Brzmią one bardzo poważnie, ponieważ dotyczą rzekomo niewystarczająco efektywnego układu chłodzenia i tym samym przegrzewania się konsoli.

O ile pierwotne źródło tych rewelacji może pozostawiać wątpliwości co do swojej wiarygodności, temat został podchwycony przez znane w branży postacie. To Daniel Rubino i Jez Corden, redaktorzy portalu Windows Central. Ich zdaniem twórcy gier mówią o tym nie od dziś, a samo Sony tym razem nie doszacowało tego, jak wiele zaoferować może konkurencja ze swoim Xbox Series X.

Odpowiednie chłodzenie bardzo istotną częścią nowych konsol

Niejednokrotnie podkreślano już, że obydwie nadchodzące konsole będą bardzo wydaje, a co za tym idzie istotne będzie odpowiednie odprowadzanie ciepła. Microsoft wyjaśniał zresztą, że taki a nie inny kształt Xbox Series X podyktowany został właśnie chęciami zadbania o jak najlepszą kulturę pracy urządzenia.

Finalny wygląd PlayStation 5 wciąż pozostaje zagadką, ale projekt krytykowanych przez wielu wersji deweloperskiej również miał wynikać z tego, że taka konstrukcja dobrze radziła sobie z odprowadzaniem ciepła z wnętrza obudowy. Ciągle zwlekanie z pełną prezentacją to woda na młyn dla osób przychylających się do sugestii, że coś idzie nie po myśli Sony.

Gdyby japoński producent faktycznie borykał się z poważnymi problemami i musiał na ostatniej prostej korygować specyfikację oraz projekt obudowy mogłoby to poskutkować opóźnieniem premiery o kilka miesięcy. Łatwo domyślić się, kto mógłby na tym skorzystać. Trudno jednak wyciągać teraz ostateczne wnioski, nawet jeśli pod omawianymi rewelacjami podpisała się swoimi nazwiskami dwójka dziennikarzy.

Źródło: @Daniel_Rubino

Warto zobaczyć również:

Komentarze

79
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotreeeek
  Ale beka z tego szrota PS5. Sony narobiło w gacie jak zobaczyli specyfikacje potwora XSX i na szybko wyżyłowali tą konsole z 9teraklopsów na 10.
  A teraz zdziwieni że to barachło sie przegrzewa buahahahahahahaha
  9
 • avatar
  Dekard
  Jednym słowem to "gorąca premiera" ;)
  7
 • avatar
  kitamo
  Sony powinno postawić na większą obudowę podobną do MS (tu MS dobrze rozegrał temat).
  Nie wiem czemu Sony tak bardzo chce minimalizować ten sprzęt - ja wiem ze w Japonii ludzie sa mniejsi i mają bzika na punkcie miniaturyzacji itp. no ale bez przesady.
  Juz PS4 Pro powinno byc moim zdaniem o jeszcze jeden segment wyższe i dalej wyglądało by dobrze a chlodzenie moglo by byc znacznie lepsze.
  Chlodzenie to w sumie jedyny poważny minus ps4 i ps4 pro. Nie ma co sie dziwić że ludzie robią jakieś cudaczne mody - sam wymienilem paste na LM i dorobiłem jeszcze lepsze chlodzenie pamięci by konsola chodziła cichutko. TO jednak jest istotne jak konsola pracuje.
  6
 • avatar
  michal_mat
  No cóż, już przy PS4Pro I XOX wyszło że z zaprojektowaniem dobrego chłodzenia MS radzi sobie lepiej. Jak ostatnio po dłuższej przerwie odpaliłem moje PS4Pro to zdrowo się zdziwiłem jak głośne jest chłodzenie.
  XOX jest mniejszy i cichszy, przy większej mocy. Cudow nie ma, fizyki się nie da oszukać. Trzeba mieć właściwych inżynierów
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  Pmiętajcie że prawdziwi Japońscy inżynierowie już dawno wymarli,teraz Made in Japan do niczego nie zobowiązuje.
  4
 • avatar
  bleblebIe
  PS4Ekskluzyw

  Już w 2022 roku PlayStation 5 ośmieszy PC.

  hue hue hue hue :D
  3
 • avatar
  mgkiler
  Pewnie dodadzą do gwarancji zapis, że na użytkowniku konsoli spoczywa zadbanie o odpowiednie chłodzenie konsoli. Dzięki temu przegrzana konsola nie będzie mogła być wymieniona na gwarancji.
  I po kłopocie.
  3
 • avatar
  Wulfen4
  Redaktorzy Windows Central
  2
 • avatar
  sn00p
  W sumie to bardzo mądra decyzja ze strony Sony. Mój pierwszy XBOX padł z powodu przegrzania. Pamięta ktoś jeszcze migającą czerwoną kontrolkę. To był bardzo powszechny problem w pierwszym XBox. Na szczęście po wymianie to już się nie powtórzyło.
 • avatar
  Dragonik
  JAk na razie PS wyprzedza Xboxa ale w przegrzewaniu się:D
 • avatar
  GigiAmoroso
  Konkurencja informuje o wewnętrznych problemach PS5. Jak dla mnie to zwykłe sianie plotek.
 • avatar
  Marucins
  Idealnie pasuje tutaj stary mem

  https://scontent.fqyy1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/91647898_2572041919562622_6136780857437847552_n.png?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQmXR6cJ_bkc5Q69efydfT2R4D3LuLEiZav-0F5ztT_qgU4sgy7xu47-O4YNrk9vrqY&_nc_ht=scontent.fqyy1-1.fna&oh=a5a9ef27197705be9331b42a5c494fea&oe=5EAE8B8D
 • avatar
  piccardo
  Finalnej wersji nie ma to po co ten artykuł?
 • avatar
  myszka91
  Sony w ostatnim czasie olewa swoich zaślepionych fanów ciepłym moczem.
 • avatar
  piotreeeek
  Miały być devkity PS5 rozgramiające mocą te od XSX.
  Miał być rewolucyjny system chłodzenia zwiastujący mega wydajnego potwora.
  Miał być potwór o 13,3 TF mocy.
  A wyszedł 9 teraklopsowy piekarnik wyżyłowany do 10 teraklopsów, którego teraz Sony nawet nie wie jak schłodzić buahahahahahahaha
 • avatar
  raffal81
  Mam nowe INFO, zróbcie artykuł !

  Nowy XBOX powoduje raka!!!!

  Tyle jest warty ten artykuł o PS5 i jego przegrzewaniu ;]
  -4
 • avatar
  Naleśnik z serem
  Redaktorzy Windows Central XD :D hahah
  MS już widzę nawet takich tanich sztuczek się łapie bo wie, ze i tak przegrają pewnie jak Sony wyskoczy z exów. Ludzie w Microsofcie mają już PS5 ale w Sony dopiero devkity są :D hahahah
 • avatar
  szymcio30
  Nowy X może nie będzie miał exow ale będzie dobra alternatywą do grania na kanapie w bardzo dobrej jakości oprawie graficznej. Nie rozumiem tej wojenki bo przecież gdyby nie PC nie byłoby konsol i tego niektórzy nie rozumieją
 • avatar
  Much_
  Tak to jest jak hardware produkuje firma trzecia....