Gry komputerowe

Epic Games Store rozdaje grę, o której mogłeś nie słyszeć, ale nie zniechęcaj się tym

przeczytasz w 1 min.

Relicta nie jest tytułem, o którym mówiono i pisano szczególnie wiele. Warto się nim jednak zainteresować i to nie tylko dlatego, że jest teraz darmowy.

Relicta do pobrania za darmo

Kolejny czwartek, kolejna darmowa gra, zgodnie z tak lubianą przez wielu tradycją panującą na Epic Games Store. Tym razem zarządzający sklepem zdecydowali się na udostępnienie graczom gry Relicta przygotowanej przez studio Mighty Polygon.

Tradycyjnie oferta obowiązuje przez tydzień. Relicta będzie w związku z tym dostępna za darmo do 27 stycznia do godziny 17:00 naszego czasu. Wtedy zostanie zastąpiona przez kolejną propozycją. Będzie nią Daemon X Machina.

O co chodzi w grze Relicta?

Relicta zadebiutowała w sierpniu 2020 roku. Oferuje rozgrywkę skupiającą się na rozwiązywaniu łamigłówek bazujących na fizyce, ale gracze obserwują wszystko z perspektywy pierwszej osoby. Siłą rzeczy od początku nie brakowało porównań do serii Portal, a w tych mało która gra będzie miała szanse. Ostatecznie średnia ocen z recenzji dobiła tutaj do 74%, ale niektórzy będą upierać się, że jest ona nieco za niska.

Ale może być też tak, że po prostu nie jest to propozycja dla każdego. Tym bardziej, że poziom trudności może okazać się wyzwaniem, zwłaszcza w dalszych etapach. Twórcy zdecydowali się osadzić akcję gry w opuszczonej bazie księżycowej i wbrew pozorom zadbali o całkiem interesującą fabułę. Wspomniane łamigłówki można rozwiązywać poprzez kreatywne łączenie magnetyzmu i grawitacji oraz zdolności, jakimi dysponuje główna bohaterka.

Źródło: epicgames, Ravenscourt

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  nalepa
  8
  za darmo, uczciwa cena:)
  • avatar
   nowak72
   1
   Całkiem ciekawa gra, coś jak Portal tylko chyba mniej ficzerów ale myśleć trzeba :)
   • avatar
    pongo
    -2
    Jest polska wersja?