Gry komputerowe

Legenda strategii powróci. Wreszcie ujawniono, kiedy dokładnie

przeczytasz w 1 min.

Po dość długim oczekiwaniu, Ubisoft ogłosił datę premiery gry The Settlers. Podał też kilka innych informacji, które warto odnotować, bo mogą być przesądzające w kwestii ewentualnego zakupu.

Kiedy premiera The Settlers?

Nie trzeba być w gronie największych fanów strategii aby chociaż trochę kojarzyć serię The Settlers. Jest z nami od 1993 roku, a nadciągająca nowość będzie już ósmą odsłoną. Krótki tytuł wynika z tego, iż mamy otrzymać reboot. I będzie on inspirowany wcale nie samymi początkami, ale głównie trzecią i czwartą odsłoną. Graczy nie powinno to jednak martwić, bo to właśnie one cieszyły się największą popularnością.

The Settlers zapowiedziano na targach Gamescom 2018, ale dopiero teraz ujawniono dokładną datę premiery. Wyznaczono ją na 17 marca. Pojawi się jednak możliwość sprawdzenia rozgrywki wcześniej. Od 20 do 24 stycznia odbywać będą się beta testy. Dadzą dostęp do samouczka, dwóch grywalnych frakcji i dwóch trybów potyczek. Niestety będą miały charakter zamknięty, potrzeba będzie zatem szczęścia w losowaniu wolnych miejsc. Zapisy trwają na oficjalnej stronie internetowej gry.

Trzy wydania The Settlers do wyboru

The Settlers zmierza wyłącznie na PC, będzie dostępne za pośrednictwem Epic Games Store i Ubisoft Connect. Dzięki wykorzystaniu silnika Snowdrop Engine, The Settlers ma wyznaczać nowy wizualny punkt odniesienia w gatunku RTS. Efekty ocenimy w trzech trybach. Pojawi się kampania dla jednego gracza, szturm i potyczka (solo vs. AI, kooperacja vs. AI lub tradycyjna rywalizacja do ośmiu graczy).

Zainteresowani zakupem będą mogli wybrać jedno z trzech wydań. Przygotowana została Edycja standardowa, Edycja Explorer (fizyczne zamówienia przedpremierowe zawierające wybrane utwory muzyczne, litografie, a także dodatkową zawartość do wykorzystania w grze) oraz Edycja Deluxe (cyfrowa, również z dodatkową zawartością do wykorzystania w grze).

Źródło: Ubisoft Polska

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neoezn
  7
  Dla mnie Settlersi skończyli się na 4 części (dla mnie najlepsze były 3 i 4 część). Na filmie widzę że wróci rozszerzanie granic jak w pierwszych częściach i chyba będzie też odkrywanie złóż naturalnych geologiem - jeżeli tak to świetnie, będzie może szansa wrócić do tej serii po wielu latach przerwy :)
  • avatar
   ElFi_
   4
   Prawdziwe The Settlers to "jedynka" na Amigę wczytywana z dwóch dyskietek (zmianiało się je kilkanaście razy) . Trzeci dyskietka to było intro, ale jakie..... Podstawowa Amiga 500 z 512kB RAM pozwalała na 17% efektów dźwiękowych i niepełna grafikę. Byliśmy w szoku z kumplem, kiedy w 1995 kupiłem na giełdzie we Wrocławiu 2MB rozszerzenie pamięci. Na pierwszy ogień poszedł The Settlers, 100% dźwięków...., świnie zaczęły kwiczeć!, to był szok.... I tylko ten to zrozumie, kto wtedy był, miał i grał, sorry.... :)
   • avatar
    Ziomboy451
    1
    Ubisoft, powróci, strategia. Czytaj gra usługa z microplatnosciami na poziomie gier mobilnych
    • avatar
     RyśFH
     0
     "I będzie on inspirowany wcale nie samymi początkami, ale głównie trzecią i czwartą odsłoną. Graczy nie powinno to jednak martwić, bo to właśnie one cieszyły się największą popularnością." - to chyba podał instytut danych z d.....

     Bardzo nieśmieszny żart autora
     • avatar
      dibon
      0
      Jak dla mnie mogliby odświeżyć 3jkę i dodać jakąś kampanię. To była najlepsza część, niestety max 1024x768 i słabo to dziś wygląda, chociaż daje się uruchomić. Boję się, że ten nowy twór nas jednak zawiedzie.
      • avatar
       Marucins
       0
       Co tym razem sp... Ubisoft z tą genialną marką?