Gry

Resident Evil 7 na Nintendo Switch w nietypowym wydaniu

przeczytasz w 1 min.

Resident Evil 7: Cloud Version wykorzysta technologię chmury, gra będzie strumieniowana z serwerów producenta. W pierwszej kolejności pomysł ten sprawdzą gracze z Japonii.

Chociaż początkowo nic na to nie wskazywało, ostatecznie Resident Evil 7 okazał się dużym sukcesem. Być może właśnie z uwagi na dobrą sprzedaż producent zdecydował się zaoferować grę na kolejnej platformie. Resident Evil 7 trafi na Nintendo Switch, ale zapowiedzi nie podobają się wszystkim posiadaczom tej konsoli.

Capcom nie zdecydował się na klasyczny port. Zapowiedział Resident Evil 7: Cloud Version, co dość jednoznacznie sugeruje, czego można się w tym przypadku spodziewać. Wykorzystana zostanie tutaj chmura, gra będzie strumieniowana z serwerów producenta. Rozwiązanie przywodzi na myśl chociażby PlayStation Now czy GeForce Now.

Resident Evil 7: Cloud Version wymagać będzie pobrania jedynie 45 MB danych i oczywiście bardzo dobrego połączenia z Internetem. Wersja próbna pozwoli bawić się przez 15 minut, później trzeba będzie zapłacić 2000¥ (około 60 zł).

Kwota w japońskiej walucie nie jest podawana przypadkowo. Resident Evil 7: Cloud Version już 24 maja zadebiutuje właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli tego typu propozycja ma gdzieś cieszyć się większym zainteresowaniem to wydaje się, że właśnie tam.


Źródło: biohazard

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    GodOfWAR
    -1
    1st person to juz dla mnie nie resident, oprocz starych ze statycznymi kamerami to najfajniejsza byla 4, piatka jeszcze uszla ale 6 byla slaba, 7 nie tknalem.