Karty graficzne

Rewelacyjna sprzedaż w AMD

przeczytasz w 2 min.

Po dobrych wynikach finansowych AMD przyszedł czas na raport dotyczący sprzedaży. Jak się okazuje, jest lepiej niż można było się spodziewać, gdyż od chwili premiery układów Fusion, AMD sprzedało ich już ponad milion.

Warto przeczytać:
Dobre wyniki finansowe AMD

Mało kto się spodziewał, iż koncern AMD w tak krótkim czasie zdąży nabrać tak dużych "obrotów", oczywiście zawsze można powiedzieć, że może być znacznie lepiej, lecz należy mieć na uwadze to, że układy Fusion dopiero co trafiły do sprzedaży. Mimo to pierwsze oznaki, zainteresowania zarówno wśród potencjalnych nabywców jak i producentów sprzętu komputerowego są już bardziej niż widoczne. Otóż nie chcąc wchodzić w szczegóły dokładnie od chwili premiery platformy AMD Brazos, a dokładniej układów Ontario i Zacate należących do popularnej technologii Fusion, koncern z Sunnyvale sprzedał ich już ponad milion, a to dopiero początek ich sprzedaży. W chwili obecnej zamówienia na układy Fusion do swoich płyt głównych, notebooków, netbooków czy nawet niekiedy do tabletów złożyły takie firmy jak: Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony, Sapphire czy też Toshiba.

Według sporządzonego raportu sprzedaży AMD dobrze się też wiedzie na rynku kart graficznych. Otóż od chwili wprowadzenia na rynek pierwszego układu graficznego wspierającego interfejs programowania DirectX 11 koncern sprzedał łącznie ponad 35 milionów takich GPU. Mowa tutaj oczywiście o kartach Radeon HD z serii 5000 i 6000 w wersjach desktopowych jak i mobilnych.

Należy mieć również na uwadze, iż AMD nie wydało jeszcze kart z serii 6000 przeznaczonych na tzw. rynek masowy, ani też najwydajniejszych GPU oraz układów dla rozwiązań mobilnych. Jak nie trudno się domyślić to właśnie one będą stanowiły lwią część sprzedanych układów.

Czy tak dobra tendencja dla AMD utrzyma się dużej? Przekonamy się po kolejnych premierach koncernu.

Źródło: XbitLabs, DomanimHaber
 

Polecamy artykuły:  
Produkt Roku 2010/2011 - wybór czytelników
Easter Eggs, czyli jaja w grach
Testy laptopów: 20 modeli na każdą kieszeń

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  AMD, nareszcie się odbija od dna, wkońcu czas na to..
  • avatar
   Lightning
   0
   Czy ja wiem z tą rewelacyjną sprzedarzą... Nvidia podaje milionowe zyski, AMD podaje liczbę sprzedanych, a raport Intela będzie wynosił pewnie z 80%.
   • avatar
    racedriver
    0
    i dobrze, im wiecej sprzedadza, tym ceny beda nizsze.
    • avatar
     jeomax.co.uk
     0
     DObra sprzedaz *w* AMD to brzmi, jakby ludki z budami weszli do biurowca AMD i serwowali swieze uklady nVidia z ketchupem ;-)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ten rok może być dla AMD naprawdę dobry w końcu ten rok przyniesie Radeony HD7xxx oraz procesory bulldozer i inne.