Gry

Czekasz na GTA 6? Rockstar wie lepiej czego Ci trzeba

przeczytasz w 2 min.

Nieoficjalne doniesienia okazały się bardzo trafne. Trwają prace nad GTA: The Trilogy - The Definitive Edition. A właściwie powinny dobiegać już końca, bo na premierę nie będziemy długo czekać.

Nadciąga pakiet GTA: The Trilogy - The Definitive Edition

Rockstar Games przypomina, że pod koniec miesiąca będzie świętować 20. rocznicę pojawienia się Grand Theft Auto III. To jeden z powodów (być może ten główny), który miał zdecydować o przygotowaniu pakietu GTA: The Trilogy - The Definitive Edition. W jego składzie znajdzie się właśnie Grand Theft Auto III, a także Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas.

Wedle zapowiedzi można spodziewać się „szerokiego wachlarza ulepszeń graficznych oraz współczesnych usprawnień rozgrywki”, ale bliższe szczegóły z tym związane nie zostały jeszcze ujawnione. Ma się to zmienić w najbliższych tygodniach. Jednocześnie padają zapewnienia, że mimo zmian można oczekiwać zachowanej atmosfery oryginałów. Nadmieniono przy tym, że lada dzień z cyfrowej sprzedaży zostaną wycofane obecne wersje wymienionych gier.

Kiedy premiera GTA: The Trilogy - The Definitive Edition?

Jeśli zapowiedź przypadła komuś do gustu, to nie inaczej będzie z informacjami na temat daty premiery. Wprawdzie nie podano konkretnego terminu, ale padły zapewnienia, że w GTA: The Trilogy - The Definitive Edition można będzie zagrać jeszcze w tym roku.

Lista platform docelowych jest bardzo rozbudowana. Omawiany pakiet będzie dostępny na PC, a także na konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One i Nintendo Switch. Co więcej, w pierwszej połowie 2022 roku ma pojawić się również na urządzeniach mobilnych z systemami Apple iOS i Google Android.

Niektórzy zapewne pamiętają, że powstaje też kolejne wydanie Grand Theft Auto V, na trzecią już generację. Ostatnio podjęto decyzję o opóźnieniu premiery, teraz planowana jest na marzec 2022 roku. GTA VI? Jak widać wciąż są ważniejsze sprawy. W związku z tym doniesienia, że trzeba będzie poczekać do 2024, a być może nawet do 2025 roku stają się coraz bardziej prawdopodobne.

Źródło: Rockstar Games Polska

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  13
  Trailer tak beznadziejny że aż wstyd że to zrobił RockStar.
  • avatar
   Fiona
   3
   GTA VI będzie kiedy rzeka pieniędzy z GTA V zmieni się w strumyczek, nie wcześniej.
   • avatar
    bomber2
    1
    Masakra...jak można tak doić jedną grę, kto to kupuje że nadal im się to opłaca? Mówię o GTA 5
    • avatar
     Gradomir
     0
     Spoko. Z chęcią pogram w odświeżone GTA III. W Vice City i San Andreas grałem setki razy, więc troche minie zanim sięgnę po odświeżone wersję.
     Co do trailera to ktoś zrobił na szybkiego. Byle jutuber z gilem zwisającym jeszcze z nosa zrobilby lepszy w 10min
     • avatar
      Marucins
      0
      Szykuje się kolejna popelin.
      • avatar
       baertus11
       0
       "można spodziewać się.... współczesnych usprawnień rozgrywki" znaczy co? poprawią się technikalnia czy też.... przerobi się na poprawną politycznie serię GTA? Już to przerabiane było w.... Sims 4 - gra dla dzieci ale... hasło swego czasu BLM na cały pół ekranu startowego, dodatkowo równocześnie z tym zmiana palety kolorów skóry na "właściwsze" i zmiana zachowania simsów "nie kobiecych" na hmmm.... poprawne politycznie... Czy to jest właściwy kierunek? Czy jednak tworząc bohatera w grze nie powinno mieć się wolnego wyboru? Bez faworyzowania mód? Gry to powinna być czysta rozrywka.... bez problemów obecnego "świata"....