Technika wojskowa

Jak pech, to pech. Rosyjski czołg T-72 dwukrotnie wjeżdża na minę

przeczytasz w 1 min.

Wojna w Ukrainie praktycznie codziennie dostarcza nam nowych nagrań, na których zarejestrowano nieudolność rosyjskich wojsk. Ostatnio sporą popularnością cieszy się nagranie podstępnego ataku na rosyjski czołg T-72B.

Radziecki czołg T-72B dziesiątkowany w Ukrainie

T-72B to zmodernizowana wersja popularnego, radzieckiego czołgu T-72 - modernizacja obejmuje m.in. system kierowania ogniem, nową armatę ze stabilizacją oraz wzmocniony pancerz wieży i kadłuba. Załoga obejmuje 3 żołnierzy, a na uzbrojeniu znajduje się armata w kalibrze 125 mm, dwa karabiny maszynowe oraz wielkokalibrowy karabin maszynowy.

T-72
Rosyjski czołg T-72B porzucony na polu walki (foto: Wikipedia)

Czołgi T-72 są wykorzystywane przez obydwie strony konfliktu. Rosyjskie T-72 bardzo często pojawiają się na propagandowych nagraniach, gdzie są niszczone w najróżniejszy sposób (np. poprzez atak artyleryjski czy ataki dronów).

Ostatnio w sieci pojawiło się nowe nagranie, które pokazuje nieudolność rosyjskich wojsk.

Rosyjski czołg T-72B dwukrotnie wjeżdża na minę

Na zarejestrowanym nagraniu widać samotny czołg T-72B, który próbuje przejechać przez powalone drzewa. Obiekt został jednak zaminowany, co… mocno utrudniło przejazd pojazdu.

Na nagraniu można zauważyć, że czołg najpierw najeżdża lewą gąsienicą na minę, ale po wybuchu nadal był w stanie jeździć. Kierujący popełnił jednak błąd, bo, zamiast wycofania, skręcił w prawo o 180 stopni i ponownie najechał lewą gąsienicą na ładunek.

Kierowca czołgu T-72B popełnił błąd i wjechał na drugą minę - siłą eksplozji była na tyle mocna, że usniosła pojazd do góry

Siła eksplozji była na tyle mocna, że uniosł czołg do góry (znajdująca się wewnątrz załoga na pewno musiała to boleśnie odczuć). Nie wiadomo jednak jakie skutki miały wybuchy dla maszyny. Można jednak podejrzewać, że pojazd został mocno uszkodzony, co może go poważnie osłabić lub nawet wyeliminować z pola walki.

Źródło: Ukraine Leaks, Wikipedia

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zeniu
  12
  Jeśli najechał lewą gąsienicą na minę to, nawet jeśli to mina przeciwpiechotna, tą gąsienicę mu zerwało. Na sprawnej jednej gąsienicy czołg może się tylko kręcić w kółko. Więc pewne chciał wykręcić żeby przednim, najsilniejszym pancerzem być czołem do ewentualnego przeciwnika.
  • avatar
   Cienkibolek
   3
   Za rodinu, za Putina uraaaa uraaaa uraaaa!
   • avatar
    Lord_Krecitsqa
    3
    Ilu nam się tutaj ekspertów pola walki pojawiło xD
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     moim zdaniem ruscy odpuszczą dopiero wtedy, kiedy zacznie się prewencyjny ostrzał artyleryjski i lotniczy terytorium samej rosji, ich infrastruktury itp. inaczej to oni gadać nie będą.
     • avatar
      Wroobelek
      1
      Nieszczęścia chodzą parami. W tym przypadku to bardzo dobrze.
      • avatar
       NiemenCrystal
       1
       Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
       https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
       • avatar
        lkozierowski
        0
        Kierowca niezły dzban
        • avatar
         RAQ73
         0