Internet

Filmy na YouTube z Rozdziałami - będziemy przeskakiwać jak na DVD

przeczytasz w 1 min.

Oglądanie filmów w serwisie YouTube stanie się wkrótce tak wygodne jak na DVD czy Blu-ray. Pojawi się bowiem znana z tych ostatnich funkcja Rozdziałów.

Rozdziały w YouTube ułatwią nam odnajdywanie właściwych fragmentów

Rozdziały w YouTube (mającym ponad 2 miliardy widzów) to świetna sprawa. Dzięki nim będziemy szybko przechodzić do tego fragmentu, którego szukamy – zupełnie tak, jak podczas oglądana filmów na DVD. Twórcy będą mogli oznaczać, w których miejscach zaczyna się kolejna część materiału i tytułować ją tak, by dla wszystkich było to jasne.

Przykładowo: wstęp zaczyna się w 0:01, unboxing – w 1:12, recenzja – w 3:41, podsumowanie plusów i minusów – w 7:32, a ostateczna opinia – w 9:03. Aktualnie twórcy mogą jedynie umieszczać odnośniki do tych fragmentów w opisie filmu i my też możemy je tam znaleźć. Wkrótce automatycznie będą one przenoszone także na pasek postępu, co będzie znacznie wygodniejsze – szczególnie dla nas, widzów. Jak to wygląda, możecie zobaczyć na screenie poniżej lub na przykładowym filmiku (o, tutaj). 

YouTube Rozdziały screen

Aktualnie Google tylko testuje funkcję, więc Rozdziały nie pojawią się w każdym filmiku ze spisem treści w opisie. Jeśli jednak odbiór będzie pozytywny (a pewnie taki właśnie będzie), to rozwiązanie będzie ogólnodostępne w serwisie YouTube. Mamy oficjalne potwierdzenie, że zmiana dotyczy zarówno wersji przeglądarkowej na komputerach, jak i aplikacji mobilnej na smartfony i tablety z systemami Android i iOS. 

Ja skorzystam z tej funkcji na pewno. I to nie jeden raz

Nie jest to oczywiście funkcja zmieniająca zasady gry, ale moim zdaniem bardzo praktyczna nowinka, z której nie raz skorzystam. Podałem przykład wideorecenzji, ale sprawdzi się ona też w przypadku kulinarnego przepisu czy filmiku z pytaniami i odpowiedziami.  A wy co o niej myślicie? Widzicie dla niej zastosowanie?

Źródło: Android Police, The Next Web, YouTube Help

Czytaj dalej o YouTube: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  5
  "Pożyczyli" sobie tę opcję ze stron z porno..?
  • avatar
   0
   Swoją drogą - Vimeo też oferuje Rozdziały (od Pro).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    tyle rzeczy po drodze zepsuli, a za rozdziały biorą się dopiero teraz. żal.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login