Filmy / seriale / VOD

Ruszyły prace nad filmem na bazie uwielbianej serii gier wyścigowych

przeczytasz w 2 min.

O planach przeniesienia Gran Turismo na wielki ekran wiemy nie od dziś. Twórcy filmu bardzo ostrożnie dawkują informacje na jego temat, ale właśnie coś istotnego ujawnili.

Ruszyły prace na planie Gran Turismo

Jeśli lubicie gry wyścigowe, Gran Turismo raczej nie trzeba Wam przedstawiać. Sony pochwaliło się startem prac na planie i zarazem pierwszym zdjęciem z niego. Potwierdziło też, że Gran Turismo będzie połączeniem dobrze znanej serii gier z prawdziwą historią Janna Mardenborougha. Jest zatem nadzieja na coś więcej niż tylko ściganie się na torze, tak dobrana fabuła ma potencjał.

Obsada filmu Gran Turismo to także dobrze znane twarze

W roli głównej zdecydowano się obsadzić Archiego Madekwe, dla którego powinna być to najważniejsza rola w dotychczasowej karierze. Pojawił się wprawdzie w filmie Voyagers oraz popularnym serialu See, ale teraz ma okazję zagrać pierwsze skrzypce w produkcji, o której powinno być głośno.

Nie jest jednak tak, że cała obsada będzie składała się z aktorów na dorobku. W Gran Turismo wystąpią także doskonale znani Orlando Bloom (Piraci z Karaibów, Władca Pierścieni), David Harbour (Stranger Things, Hellboy) oraz Josha Stradowski (Koło czasu).

Reżyser też nie jest anonimowy, bo Sony udało się zaangażować do tego projektu Neilla Blomkampa. Jeśli w pierwszej chwili nie kojarzycie nazwiska to dodajmy, że ma on w CV między innymi Dystrykt 9 czy Chappie, w obydwu przypadkach pełnił rolę reżysera i współtwórcy scenariusza.

Kiedy premiera filmu Gran Turismo?

Gran Turismo to produkcja, którą można będzie zobaczyć w kinie. Chociaż informacji na jej temat nie pojawiło się szczególnie wiele, data premiery jest już ustalona. Zaplanowano ją na 11 sierpnia 2023 roku. Trudno mieć jednak absolutną pewność co do tego, że nic się nie zmieni, skoro ekipa dopiero teraz wchodzi na plan (chociaż niektórzy spekulują, że zrobiła to wcześniej, a z opóźnieniem się tym pochwalono).

Sympatyzujecie z serią Gran Turismo? A może z filmami skupiającymi się na szybkich autach? Bo jeśli z jednym i drugim to z pewnością nie przejdziecie obok przygotowywanego filmu obojętnie.

Źródło: Sony Pictures, foto otwierające: playstation, Gran Turismo 7

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mgkiler
  1
  A w grze Gran Tourismo była jakaś fabuła?
  Bo jeśli nie to trochę jakby robić film na podstawie MS Flight Simulator.
  • avatar
   Freak1980
   -1
   Same gwiazdy. Których nikt nie zva. Poza bloomem. Niech dorzuca VIN Diesel'a. A cała akcja rozegra się w kosmosie gdzie rosjanie zostawili 2 cysterny z nitro. Zresztą z niego taki sam aktor jak z rusków żołnierze.
   • avatar
    kabanosek
    0
    Jeszcze trochę i będzie film bazowany na podstawie fify, flight simulator albo candy crush
    • avatar
     PerfectDAY
     0
     Po pierwszym trailerze będzie wiadomo czy warto sobie tym filmem zawracać głowę czy nie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Już widzę te wspaniałe efekty specjalne, masę wybuchów i przewracającą się osiemnastokołową amerykańską ciężarówkę wiozącą paliwo!
      • avatar
       jerry3m
       0
       symulator kozy niech sfilmują .
       ciekawe jaka tam będzie fabuła.
       • avatar
        wdowa94
        0
        Ani akcji ani fabuły? Co prawda to może być kategoria erotyki motoryzacyjnej, bo Gran Turismo jako jedyny zachował ten klimat