Gry

Są nowe wieści o Dying Light 2. Niestety znów mało optymistyczne

przeczytasz w 1 min.

Od dłuższego czasu losy Dying Light 2 owiane są sporą niewiadomą. Najnowsze doniesienia na temat wyczekiwanej przez wielu gry też nie brzmią szczególnie optymistycznie.

Paweł Selinger odszedł ze studia Techland

Składając życzenia z okazji nowego roku, Techland obiecywał przypomnieć nam o Dying Light 2. Okazuje się, że dość szybko zostało to zrealizowane, ale chyba nie do końca w sposób, który przyniósłby chociaż odrobinę lepszego nastroju u graczy. Szeregi studia Techland opuścił Paweł Selinger, ogłaszając swoją decyzję już kilka dni temu na portalu LinkedIn.

Można pokusić się o stwierdzenie, że była to bardzo ważna osoba w polskim obozie. Nieprzypadkowo poświęcił mu aż 22 lata swojej kariery, ostatnio pełniąc rolę scenarzysty i dyrektora artystycznego przywoływanego Dying Light 2. Nie podał powodów takiej decyzji, życzył za to swojej byłej już ekipie dalszych sukcesów.

Paweł Selinger

Techland uspokaja, prace nad Dying Light 2 postępują

Trudno dziwić się, iż u graczy stało się to powodem do zmartwień. Tym bardziej, że niepokojące informacje dotyczące Dying Light 2 pojawiają się nie pierwszy raz. Techland zdecydował się wydać oświadczenie i, co zrozumiałe, uspokaja w nim graczy. Przede wszystkim poinformowano, że stanowisko dyrektora artystycznego nie jest zagrożone, ponieważ już od 2019 roku piastuje je Eric Cochonneau. Zapewniono też, że wkrótce podane zostaną „ekscytujące wiadomości o Dying Light 2”. Oby tak się stało i oby tym razem były one przyjemniejsze.

Data premiery Dying Light 2 pozostaje obecnie nieustalona. Grę zapowiedziano jako produkcję na PC, a także konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz Xbox Series X/S i PlayStation 5. Być może wkrótce dowiemy się przynajmniej tego, czy jest to aktualna lista.

Źródło: linkedin

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Qierto
  10
  Jeżeli scenarzyści uciekają z projektu, to nie wróży nic dobrego.... Obyśmy nie dostali okrojonej fabuły, tylko dlatego, że komuś się spieszy z wydaniem gry (przykład mieliśmy przed świętami...).
  • avatar
   kola01
   3
   Miejmy nadzieję, że gra jako taka jest ukończona i wymaga tylko dopracowania. Sam czekam na Dying Light 2 ale jeśli trzeba, to wolałbym poczekać dłużej i dostać bardziej dopracowany produkt.
   • avatar
    Dariosex
    -8
    Nikogo to nie obchodzi ze jakis ciul odszedl z roboty! Ludzikow takich jak on jest cala masa takze kazdego mozna zastapic. Najwazniejsze jest zeby gra dawala mnostwo frajdy i byla latwa do przejscia.
    • avatar
     Sander Cohen
     0
     A moze zwyczajnie skonczyl swoje zadanie w Techlandzie i przy tym projekcie nie mial juz za duzo do roboty? Moze prace sa tak zaawanowane ze mogl spokojnie odejsc?