Audio

Wiesz, kto rządzi na rynku soundbarów?

przeczytasz w 1 min.

Nie tylko w przypadku telewizorów, ale też soundbarów Samsung jest wyraźnym liderem rynku. I taka sytuacja nie zmienia się od wielu już lat.

Samsung (nadal) królem soundbarów

Na pytanie o to, kto robi najlepsze soundbary, odpowiedzi mogą być różne, bo też każdy oczekuje od tego typu urządzeń czegoś innego. Wyniki sprzedaży są jednak wartością obiektywną, a skoro tak, to nie da się zaprzeczyć, że królem tego rynku jest Samsung. I to siódmy rok z rzędu. 

Także u nas Samsung nie odpuszcza i w kwietniu b.r. roku osiągnął aż 40,9 proc. udziału w polskim rynku soundbarów pod względem przychodów. Południowokoreański producent pozostaje na pozycji lidera od siedmiu lat, a więc od początku wielkiej popularności soundbarów.

Historia soundbarów sięga końcówki pierwszej dekady obecnego stulecia. Na przestrzeni lat urządzenia te wyraźnie ewoluowały, coraz mocniej stając się alternatywą dla wieloelementowych zestawów kina domowego. Dziś są w stanie zaoferować nie tylko bogate, mocne i czyste brzmienie, ale też realistyczne efekty przestrzenne. 

Samsung soundbar 3D

Jakie soundbary kupujemy w Polsce?

Jak wynika z wewnętrznych danych Samsunga, w Polsce najchętniej wybieramy modele ze średniej i wyższej półki. Liczymy bowiem na to, że realnie poprawimy jakość dźwięku z TV. Konkretnie wydajemy obecnie na taki sprzęt średnio 1407 złotych, a soundbary z kategorii 1500-2500 zł stanowią już 35 proc. wszystkich sprzedawanych w naszym kraju. 

Zdecydowanie też lubimy mocne basy, bo preferujemy soundbary z zewnętrznym subwooferem – w przypadku Samsunga takie właśnie modele stanowią 92,9 proc. sprzedanych produktów. Inna sprawa, że wybór w kategorii samodzielnych „grajbelek” (czyli bez subwoofera) nie jest szczególnie szeroki. 

Źródło: Samsung, Futuresource Consulting

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  4
  Ciekawy "kompromis", gdy ktoś nie ma miejsca albo chce ulepszyć dźwięk bez bawienia się w kina domowe lub zrobić to tanio - w porównaniu do dobrego kina. Za 1000-2500zł cały system, gdzie w kinie ciężko za tą kwotę kupić porządny amplituner lub 2 kolumny stereo.

  Oczywiście do prawdziwego kina domowego, szczególnie pod względem efektów sufitowych ATMOS / DTS-X / Auro-3D to zupełnie się umywa.
  • avatar
   zack24
   4
   Samsung rządzi bo jest relatywnie tani. Ale to BOSE najlepiej "oszukuje" odbiorcę. Zaś jak ma się mało miejsca a potrzeba dużo detali i prawdziwej jakości to można zainwestować w Devialet Reactor. Wtedy już nie ma powrotu do soundbarów :)
   • avatar
    q3aki
    0
    nie mialem okazji posluchac "porzadnego" soundbara - ale skoro male przenosnie glosniki potrafia zrobic efekt typu "to malo G tak gra?" to czemu nie.
    • avatar
     Karolten
     0
     Soundbar ma ciekawe propozycje, jest bardzo często polecany, jednak dla mnie pod kątem stosunku ceny do jakości lepiej wypada Philips, zwłaszcza ze swoimi modelami za ok. 1,5k ;)