Audio

LG Eclair - to dobra nazwa dla tego soundbara

przeczytasz w 1 min.

LG serwuje nam Eklerka. Czy smakowitego? Cóż, przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na odpowiedź. Na pewno ma swoje plusy, ale już teraz da się też znaleźć minusy.

LG Eclair - mały soundbar

Najnowszy soundbar producenta z Korei Południowej – LG Eclair – jest długi na zaledwie 30 centymetrów i wysoki na 5 cm. Mimo to w środku udało się zmieścić aż pięć głośników: 3 jednostki średnio-wysokotonowe oraz dwa przetworniki skierowane w górę – na potrzeby realistycznych efektów dźwięku przestrzennego. O niskie tony dba natomiast zewnętrzny subwoofer

LG Eclair wygląd

Średnie możliwości… 

Mówimy więc o systemie 3.1.2, a łączna moc wynosi 320 watów, co wydaje się naprawdę przyzwoitym wynikiem. Jeśli zaś chodzi o wspomniany dźwięk przestrzenny, to soundbar obsługuje zarówno Dolby Atmos, jak i DTS:X. Warto też wspomnieć o sztucznej inteligencji odpowiedzialnej za optymalizację brzmienia. 

… i duża cena

Eclair nie powstał jako samodzielny system audio – nie ma wbudowanego Chromecasta ani nie oferuje funkcji Spotify Connect czy AirPlay. Jego zadaniem jest zapewnianie przyjemnego dla ucha audio z telewizora i podłączonych do niego urządzeń, a więc konsoli albo odtwarzacza Blu-ray. Biorąc to wszystko pod uwagę cena może wydać się odrobinę za wysoka – wyniesie mianowicie około 700 euro. Mamy nadzieję, że będzie nam dane się przekonać na żywo, czy w rzeczywistości cena ta jest jednak uzasadniona. 

Źródło: LG, FlatpanelsHD

Czytaj dalej o soundbarach: 

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Silver
    1
    Polk Audio pokazał mini soundbar i nie ma porównania do klasycznej grajbelki. Cena z kosmosu i płacenie za minimalizm, bo jakości tu nie wróżę.