Telewizory

Mocny kandydat do tytułu telewizora roku. Wkrótce nasz test

przeczytasz w 2 min.

Mamy mocnego kandydata do tytułu telewizora 2021 roku. Samsung QE65QN95A zbiera bardzo pozytywne oceny w recenzjach i wkrótce przekonamy się, czy zasłużenie.

Dzięki kropkom kwantowym telewizory Samsung od kilku lat mogą się pochwalić naprawdę wysoką jakością obrazu. W tym roku jednak producent poszedł jeszcze o krok dalej i połączył je z podświetleniem Mini LED, cechującym się diodami wielkości 1/40 tych konwencjonalnych. Umożliwia to podzielenie obrazu na jeszcze więcej stref, a to z kolei sprawia, że osiągalny jest jeszcze wyższy kontrast, na czym zyskują też kolory. Tyle teoria – a jak to wygląda w praktyce? Pierwsze recenzje napawają optymizmem. 

Samsung Neo QLED przetestowany. Ocena 5/5 to standard

Flagowy Samsung QE65QN95A z rodziny Neo QLED – a więc najlepszy w tegorocznej ofercie Koreańczyków telewizor 4K z podświetleniem Mini LED i kropkami kwantowymi – trafił już do pierwszych brytyjskich redakcji. Testerzy dosłownie się nim zachwycają i wszyscy przyznają mu piątki w pięciostopniowej skali. Ci wszyscy to między innymi What Hifi, TechRadar, Stuff, T3, Pocket-lint i Trusted Reviews. 

Samsung Neo QLED TV

Tom Parsons z What Hifi nazywa Neo QLED „największym dotąd zagrożeniem dla dominacji OLED”, a według Simona Lucasa z T3 telewizor QE65QN95A wydaje się topowym modelem, do którego inne będą w tym roku porównywane. Wtóruje im Steve Withers z Pocket-lint, według którego połączenie Mini LED i Quantum Dot daje „imponujące efekty”. – „Ten telewizor pozwolił Samsungowi rozwiązać zagadkę pod tytułem: jak zapewnić równocześnie wspaniałą czerń i mocne rozjaśnienia” – tak z kolei napisał o nim John Archer z Trusted Reviews.

„Doskonałe funkcje dla graczy, znakomita jakość obrazu i imponujący system audio” – wymienia zalety recenzent TechRadar. Wspomina również o eleganckiej, smukłej konstrukcji (co również jest efektem zastosowania podświetlenia Mini LED) oraz pilocie zasilanym energią słoneczną. Świetna jakość wykonania jest zaś tym, na co szczególną uwagę zwraca redakcja Stuff.

Samsung QE65QN95A. Ten telewizor pokazuje moc w 2021 roku

Tymczasem podsumujmy najważniejsze informacje na temat telewizora Samsung QE65QN95A. Jest to supersmukły telewizor 4K z panelem VA klasy 100/120 Hz, którego sercem jest Neo Quantum Processor 4K. Został wyposażony w 4 porty HDMI 2.1, a na tym wcale nie kończą się jego atuty z perspektywy gracza (jest też nowy Game Bar, pozwalający na bieżąco podglądać najważniejsze parametry i jest AMD FreeSync Premium Pro). Wypada też wspomnieć o 60-watowym systemie audio i HDR w formacie HDR10+ Adaptive.

Samsung Neo QLED telewizor

Krótko mówiąc: Samsung QE65QN95A powinien pokazać, na co stać telewizory dla „wymagającego Kowalskiego” w 2021 roku. Według brytyjskich redakcji jest to wyśmienity pokaz. I choć rok się dopiero rozpoczął, wyraźnie widać, że mamy tu mocnego kandydata do tytułu telewizora roku. Możemy ci zdradzić, że już wkrótce sami przekonamy się o jego możliwościach i podzielimy się wrażeniami na benchmarku. Wyczekuj recenzji – jest już blisko!

Źródło: Samsung

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Goldengecko
  2
  Ciekawe jak będzie się na nim oglądać TVP Info po 12h dziennie po jakim czasie wysiądzie
  a czy jak się zepsuje na gwarancji to czy naprawią albo wymienią na nowy
  • avatar
   Kuba094
   1
   Tylko Panasonic się liczy! Żaden inny producent nie zrobi telewizora o takiej jakości obrazu i wykonania bo wolą wciskać ludziom smart bzdury zamiast najpierw patrzeć na jakość obrazu.
   • avatar
    sn00p
    -10
    Pierwsze zdjęcie robi wrażenie. Tylko ten TV przeszkadza :) Z własnego doświadczenie wiem że najlepszy tv to taki którego niema :) Osobiście uważam że TV to urządzenie z minionej epoki i sens posiadania go w 2021 jest żaden.
    • avatar
     jowaj42181
     0
     Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!!


     .....>>>>>> Netprofit10.com
     • avatar
      bezel0
      0
      "4K z panelem VA klasy 100/120 Hz" Pytanie, czy to oznacza, że po podłączeniu do PC przez HDMI 2.1 można włączyć w ustawieniach wyświetlanie 4K@120Hz?
      • avatar
       Luxuss92
       0
       Hmmm ciekawe dla was kandydatem na TV roku jest zwykły TV LCD z dużą ilością stref podświetlania (tak tym jest QLED i tym jest MINILED) sugerujecie że ten TV będzie mocniejszy niż OLED hmmm... Ciekawe.
       • avatar
        Hater
        0
        QN95A to QN90A z connect boxem?