Pamięć flash

SanDisk prezentuje kartę pamięci microSDXC o pojemności 200 GB

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

SanDisk załamał kolejną barierę w kategorii pojemności nośników danych - tym razem przygotował najpojemniejszą na świecie kartę microSDXC.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 200 GB karta pamięci

Na smartfonach gromadzimy zdjęcia, muzykę, filmy, gry, a także inne ważne dokumenty – z roku na rok jest tego coraz więcej, a my musimy sięgać po coraz pojemniejsze nośniki danych. Być może za niedługo standardem w smartfonach staną się karty pamięci o pojemności 200 GB, bo właśnie taką kartę zaprezentował SanDisk podczas targów Mobile World Congress 2015.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 200 GB to obecnie najpojemniejsza karta pamięci typu microSDXC – pozwala ona na zapisanie np. 20 godzin materiału wideo w rozdzielczości Full HD. Co więcej, osiąga ona transfery Class 10 (do 90 MB/s), co pozwoli na bezproblemowe zapisywanie plików w tej jakości.

Producent nie ujawnia zbyt wielu szczegółów odnośnie budowy karty – wiadomo jedynie, że wykorzystał tutaj tą samą technologię co przy karcie pamięci SDXC o pojemności 128 GB, lecz tym razem zastosował nowszy proces produkcji, co pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć gęstość upakowania danych.

Karta SanDisk Ultra microSDXC o pojemności 200 GB trafi do sprzedaży w drugim kwartale, a jej cena wyniesie 399 dolarów – tania więc nie będzie, bo model o pojemności 128 GB kosztuje niecałe 100 dolarów. Producent udziela na nią 10 lat gwarancji. Przy okazji warto wspomnieć, że w tamtym roku firma SanDisk wydała również najpojemniejszą kartę pamięci SDXC - w tym przypadku o pojemności 512 GB.

Źródło: SanDisk

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  SanDisk pokazuje nowa kartę MicroSD a chwile wcześniej Samsung pokazuje nowa S-kę bez slotu na dodatkowa pamięć...
  11
 • avatar
  Stashqo
  Problem jest taki, że coraz mniej producentów wypuszcza smartphony ze slotem kart.
  7
 • avatar
  mordehigh
  Nieźle 80gb więcej a cena 4 razy większa , drożej niż te dyski ssd na pci_e , ale mimo wszystko lepsze to niż stanie w miejscu
  5
 • avatar
  wojciechoslaw
  200GB to tak jakoś dziwnie wygląda, bo raczej powinno być 256, a tu zonk :P
  1
 • avatar
  InFlamedOne
  Szkoda tylko że producenci smartfonów świadomie unikają jak ognia montowania slotów na karty microSD, by położyć łapę na tym aspekcie - wówczas mogą stosować praktyki Apple i za wersję np 32 GB pojemniejszą życzyć sobie absurdalne premium cenowe. Dlatego polecam wspierać tych, którzy tego nie robią i kupować wyłącznie smarty ze slotami.

  Inna sprawa, że jak dla mnie to slot microSD w smarcie lub tablecie jest odpowiednikiem zatoki na dysk w laptopie - pytam więc dlaczego nie ma smartfonów z więcej niż jednym slotem? kupiłbym to bez zastanowienia. Skoro smartfon powoli zamienia się w kieszonkowy komputer, to chciałbym podobnej funkcjonalności. Wówczas mamy pełną swobodę w dowolnym aranżowaniu sobie pojemności pamięci w smartfonie. Kupowałbym coś takiego w ciemno.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  "tym razem zastosował nowszy proces produkcji, co pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć gęstość upakowania danych."
  Nowszy to znaczy jaki?
 • avatar
  NewUnnamedUser
  Na takim małym pierdolniku tyle pamięci... gdyby ktoś, 15 lat temu powiedział mi, że będą takie dobrodziejstwa, to za nic bym nie uwierzył.