Gry

Seria Test Drive powraca. Zapowiedziano nową odsłonę

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Test Drive Unlimited Solar Crown to kolejna odsłona dobrze znanej, chociaż w ostatnim czasie nieco zakurzonej serii. Twórcy mają ambitne plany, ale póki co nie chcą za wiele o nich mówić.

Zapowiedziano Test Drive Unlimited Solar Crown

Pierwsza odsłona serii Test Drive debiutowała w 1987 roku, ostatnia w 2011 roku. Nawet jeśli dodamy do tego spin-off z 2012 roku to nie da się zaprzeczyć, że dość długo pozostawała ona w cieniu. Wyście z niego ma być możliwe dzięki Test Drive Unlimited Solar Crown, nad którym pracuje studio Kylotonn kojarzone głównie z racji serii WRC.

Póki co wielu szczegółów nie ujawniono. Dowiedzieliśmy się jednak, że do dyspozycji graczy oddana zostanie wyspa, która zostanie odtworzona w skali 1:1. Wprawdzie nie musi to oznaczać, ale sugeruje duży teren do zwiedzania, oczywiście zza kierownicy. Teren, który ma być w pełni otwarty. Niestety to tyle, trudno też wyciągać jakiekolwiek wnioski na podstawie pierwszego zwiastuna zapowiadającego grę.

Test Drive Unlimited Solar Crown na dwóch generacjach konsol

Z uwagi na bardzo skromną dawkę informacji dotyczących rozgrywki, nie dziwi fakt, że twórcy nie odkryli również kart dotyczących premiery.

Niektóre źródła sugerują, że mimo wszystko premiera Test Drive Unlimited Solar Crown nie musi być bardzo odległym wydarzeniem. Trudno jednak spodziewać się jej przed końcem tego roku. Głównymi platformami docelowymi będą podobno konsole PlayStation 5 i Xbox Series X, chociaż twórcy nie zamierzają rezygnować z PlayStation 4 i Xbox One. Pewność zyskamy jednak dopiero po oficjalnym komunikacie.

Źródło: Nacon

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sander Cohen
  Czekam. W TD:U gralo mi sie swietnie. Oby sie im udalo odkurzyc ta serie.
 • avatar
  MrRadeonXT
  Czekałem na ten moment od skończenia TDU 2 ... teraz to ja mam w dupie cyberpunka
 • avatar
  kamishi
  Czekam, jak w grze pojawi się Tesla.
 • avatar
  michael85
  Czekam na tą grę od dawna. TDU1 było niesamowite. TDU2 tak naprawdę zepsuto przez kwestie społecznościowe zbędne w tej grze. Oczywiście serwery wyłączone więc pozostają inne wersje dostępne w ramach szeroko pojętego internetu ;)
 • avatar
  pewex
  Tylko pamiętajcie że za grę odpowiada małe studio odpowiedzialne za serię WRC. Budżet na pewno nie będzie tak wysoki jak za czasów Gdy seria należała do ATARI. Rozmoachu i skali Forzy Horizon myślę że nie będzie
 • avatar
  mixolaj
  Toż to kapitalna wiadomość! Spędziłem bardzo dużo godzin w TDU 1 i z chęcią zaczekam na premierę!
 • avatar
  king2127
  pegi 18 ?
 • avatar
  PIRAT_PL
  Chryste Panie, czyżby moje cudo wróciło