Smartfony

Przybywa zgłoszeń o pękających Galaxy Z Fold 3. Akurat po gwarancji

przeczytasz w 1 min.

W sieci można znaleźć komentarze niepocieszonych posiadaczy Galaxy Z Fold 3. Okazuje się, przynajmniej w tych przypadkach, że smartfony nie wytrzymują dłuższego użytkowania.

Ekrany Galaxy Z Fold 3 pękają

Od początków istnienia składanych smartfonów obawy większości użytkowników skupiały się na wytrzymałości tego typu urządzeń. Ostatnio temat przycichł, bo i z każdą kolejną generacją producenci robią w omawianej kwestii spore postępy. Niestety, z cienia wychodzą posiadacze nieco starszego modelu Galaxy Z Fold 3. Zamieszczane przez nich posty w mediach społecznościowych nie wyglądają optymistycznie.

Wszystkie brzmią podobnie. Użytkownicy narzekają, że ekrany w ich smartfonach po prostu pękają. Nieszczęśliwie dosłownie chwilę po zakończonej gwarancji (trwającej rok). Zazwyczaj pojawia się dłuższa „kreska” przez środek wyświetlacza. Niekiedy spora jego część przestaje reagować na dotyk.

Zdecydowana większość zamieszczających omawiane posty twierdzi, że dbała o swoje smartfony i nigdy nie dopuściła się np. upuszczenia sprzętu na podłogę. Tak było między innymi w przypadku opisywanym przez phonearena, dotyczącym jednego z czytelników tego portalu.

Galaxy Z Fold 3

Wymiana składanego ekranu to duży koszt

Składane smartfony nie należą do tanich. Można domyślić się, że zastosowane w nich ekrany to najdroższe z komponentów. Pechowiec zgłaszający się do wyżej wymienionej redakcji wspomniał, iż zgłosił sprawę do producenta. Ten nie był jednak szczególnie wylewny i zaproponował wizytę w serwisie. Tam z kolei wyceniono wymianę ekranu Galaxy Z Fold 3 na... 800 dolarów. To około 70 proc. początkowej ceny tego modelu.

Póki co zgłoszenia napływają wyłącznie ze Stanów Zjednoczonych i posiadacze Galaxy Z Fold 3 z innych regionów zapewne woleliby aby tak zostało. Producent nie odnosi się do tematu publicznie, ale jeśli będą pojawiać się kolejne komentarze i zdjęcia sytuacja może się zmienić.

Źródło: phonearena

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Faflucy
  21
  Jak ktoś kupuje takie składane badziewie to się musi liczyć że prędzej czy później szlak trafi wyświetlacz.
  • avatar
   KENJI512
   13
   Wyliczona awaria.
   • avatar
    Dragonik
    10
    Dobre te składane telefony takie niedorobione.
    • avatar
     jozek23
     8
     Przypadek ?
     • avatar
      Monolit
      5
      Za takie bezczelne praktyki Samsunga powinny być jakieś paragrafy
      • avatar
       mrosi
       3
       Szajsung...
       • avatar
        Janisz
        3
        Wybaczcie, ale nie żal mi tych testerów... Przecież to OCZYWISTE że to jest nietrwałe rozwiązanie. Sam okres gwarancyjny wiele mówi... Kupujecie ludzie nowinki technologiczne i dziwicie się że coś idzie nie teges... To że coś kosztuje krocie nie znaczy że jest tego warte. No ale ktoś zapłacić za testowanie musi no i przecież nie będzie to producent...
        • avatar
         PerfectDAY
         1
         Wcale mnie to nie dziwi, że pęka. Fizyki nie da się oszukać.
         • avatar
          Kasuja Wpisy Automatem
          0
          one nie pękają tylko się przełamują. smartfona używa się w różnych temperaturach. pytanie czy samsung testował te ekraniki na składanie w niskich temperaturach, czy jedynie w temp. pokojowej 18C+ ? zimny plastik jest bardziej kruchy.
          • avatar
           lkozierowski
           0
           Brawo składaczki, jak pisałem takie phony to za 20 lub 30 lat będzie można kupować