Smartfony

Świetna nowość z Galaxy S23 doczeka się szerszej dostępności

przeczytasz w 1 min.

Funkcja Pause USB Power Delivery zastosowana w smartfonach z serii Galaxy S23 nie będzie zarezerwowana wyłącznie dla nich. Użytkownicy innych modeli także dostaną możliwość skorzystania z tego rozwiązania.

Pause USB Power Delivery trafi do kolejnych smartfonów

Bez wątpienia bardzo ciekawe informacje jako pierwszy podał portal sammobile, który z reguły jest świetnie zorientowany w planach i działaniach koreańskiego producenta. O smartfonach z serii Galaxy S23 powiedziano już wiele, redaktorzy oraz użytkownicy mający nowe modele w rękach szybko doszukują się ciekawych rozwiązań, których producent nie wysunął na pierwszy plan podczas prezentacji. Takich jak Pause USB Power Delivery. Funkcja ostatecznie zostanie oddana w ręce szerszego grona odbiorców.

Wspomniane źródło twierdzi, że Pause USB Power Delivery będzie systematycznie wprowadzane na kolejne smartfony. W pierwszej kolejności na zeszłoroczne flagowce, czyli Galaxy S22, Galaxy S22+ oraz Galaxy S22 Ultra, a także na składane Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Fold 4, a nawet przystępniejsze cenowo propozycje pokroju Galaxy A73 5G.

Nie jest to zamknięty katalog, ale trzeba mieć świadomość, że producent zapewne nie cofnie się do dużo starszych i tańszych urządzeń. Pierwsi posiadacze wymienionych wyżej smartfonów potwierdzają pojawienie się funkcji Pause USB Power Delivery po aktualizacji aplikacji Game Booster do najnowszej wersji.

Pause USB Power Delivery

Co to jest Pause USB Power Delivery?

O funkcji Pause USB Power Delivery szerzej kilka dni temu napisał Norbert. Wyjaśniając jej założenia w największym skrócie można powiedzieć, że jest to opcja umożliwiająca zasilanie smartfona z pominięciem ładowania akumulatora.

Co to daje? Jest to ukłon przede wszystkim w stronę osób stawiających przed smartfonem duże wyzwania, obciążających urządzenie zasobożernym oprogramowaniem, które powoduje nagrzewanie się podzespołów (głównie procesora). Gdy dokłada się do tego ładowanie akumulatora temperatury rosną jeszcze bardziej i na przykład podczas grania osiągają poziomy niekomfortowe dla dłoni. Pause USB Power Delivery pozwala to zjawisko wyeliminować.

Źródło: sammobile

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  10
  Znaczy oczywiście potrzeba ładowarki, która może zejść tam do 3.3V dla PD (dużo ładowarek ma taki profil PD).
  Moim zdaniem, wszystkie telefony, powinny po naładowaniu akumulatora, przechodzić w taki stan, tak aby akumulator nie był doładowany więcej niż raz, a telefon miał zasilanie z kabla, aby tego akumulatora nie rozładowywać (rozwiązałoby to problem nocnego ładowania).
  Da się na 100% zaimplementować takie coś w większości smartfonów obsługujących PD i profile 3.3V
  • avatar
   zack24
   9
   Z pewnością obniża to degradację akku.
   • avatar
    piomiq
    3
    Gdyby to Google zaimplementował w Androidzie to nie byłoby problemu, a tak....
    • avatar
     lux666
     2
     To już było i w S22, ale nie wszędzie, kwestia regionu? Napewno wymaga Snapa. W S23 Ultra tego jednak jeszcze nie widzę.
     • avatar
      Mighnt
      1
      ciekawe czy dodadzą do tab s8?
      • avatar
       dzemski
       0
       w MacBookPro to jest ok jakiegoś czasu. Fajna opcja. Pozwala wybrać czy chcemy teraz ładować baterię, czy zostajemy tylko na bieżącym zasilaniu.
       • avatar
        arturho7
        0
        To ciekawe, bo w moim s23Ultra 12/512 nie ma takiej funkcji w aptece Game Booster. A mam najnowszą dostępną wersję 5.0.03.0. Pomiędzy Optymalizacją gier a Labs nie mam niczego, żadnych opcji. Więc ciekawa to sytuacja kiedy wszyscy rozpisują się o funkcji mojego urządzenia kiedy ono jej nie posiada...