Aplikacje mobilne

Aż tylu Polaków korzysta z aplikacji randkowych

przeczytasz w 2 min.

Walentynkowe badania Digital Care to doskonały obraz tego, jak wygląda miłość w czasach smartfonów.

Co trzeci Polak korzysta z aplikacji randkowych

Z ostatnich statystyk wynika, że średni czas z telefonem w ręku to już 5 godzin dziennie. Wykorzystujemy te urządzenia do wielu celów, także do poszukiwania i pielęgnowania miłości. Między innymi za sprawą cieszących się dużą popularnością aplikacji randkowych. Temat zgłębiła firma Digital Care.

Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że z aplikacji randkowych korzysta 32 proc. Polaków. Jednocześnie zaznaczono, że 21 proc. ankietowanych przyznało się do używania tego typu aplikacji będąc w związku.

57 proc. badanych zadeklarowało znajomość kodu dostępu do smartfona swojej drugiej połówki, a 44 proc. ankietowanych potwierdziło regularne wykorzystywanie tego w celu przeglądania telefonu partnera bądź partnerki. Według omawianego badania częściej robią to kobiety.

Gdzie wyznajemy miłość?

Aplikacje randkowe to propozycja dla osób, które poszukują nowych relacji. Do pielęgnowania związków wykorzystywane są także połączenia, smsy oraz darmowe komunikatory. Prym wiedzie tu Messenger (45 proc. ankietowanych), często wybierany jest WhatsApp (17 proc.) oraz tradycyjny sms (19 proc.). Ogólnie aż 64% proc. badanych przyznało, że pisze do ukochanej osoby przynajmniej raz dziennie.

„Świadcząc usługi serwisowe i pomagając każdego dnia tysiącom klientów w naprawach smartfonów, wiemy, jak ważne jest dla nich, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi. Obecnie, zwłaszcza po pandemii, większość aktywności – już nie tylko zawodowych, ale także prywatnych – przeniosła się na stałe do sieci. Korzystanie z udogodnień, które oferują nam smartfony, pozwala nie tylko wyznawać miłość, ale także »być w kontakcie« z wszystkimi, o których się troszczymy.” - Anna Kozłowska-Pietraszko, Corporate Communication Director w Digital Care

Darmowe komunikatory nie są liderem zestawienia rozwiązań mobilnych z ostatnich lat pozwalających na podtrzymywanie kontaktu z drugą połówką. Tu ankietowani najczęściej wskazywali na darmowe rozmowy i smsy. Przynajmniej raz w życiu miłość za pośrednictwem smartfona wyznało 72 proc. ankietowanych. Niestety 27 proc. zdecydowało się w ten sposób zakończyć związek.

Oby dziś królowało to pierwsze. Z podsumowaniem padania przeprowadzonego przez Digital Care można zapoznać się na poniższej infografice.


Kliknij, aby rozwinąć i powiększyć

Źródło: Digital Care

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Obiektor
  2
  Kiedyś nie było internetow przynajmniej w takiej formie jak teraz gdzie już jest wszystko. Ludzie dobierali się w pary częściej nie mieli tak wygórowanych wymagań wobec drugiej osoby. Teraz panny się naogladaja w netach mega przystojniaków z Porshe, chłopy ekstra modelek (większość to fotoshop) i później ciężko znaleźć drugą połowke nawet na portalu randkowym
  • avatar
   LubieBigos
   0
   Znowu jakieś kłamliwe badania przeprowadzone przez jakaś firemke o której nikt nie słyszał.
   Kapitalizm gorszy od faszyzmu i komunizmu!
   • avatar
    PeetBoss
    0
    No i się nie dowiedziałem nic o tych portalach i aplikacjach randkowych, a szkoda bo niestety nadeszła moja zmiana po 5latach, więc przydało by się coś sprawdzonego i bez botów. iDates to nieporozumienie z botami. Fotka upada, więcej tam ludzi online z przed lat niż aktualne, albo same puszyste (nie w moim guście). To gdzie (apka/strona) warto by więc szukać? ktoś coś?
    Za pewne są i tacy co wolą iść na dyskoteki, ale dyskoteki mnie nie kręcą, bo nie lubię hałasu, skupić się nie mogę, a mój głos ma problem się przebić przez te hałasy muzyki i ludzi. Wolę spokojne spotkania.
    Więc gdzie tu temat z jakich to aplikacji Polacy korzystają ?
    • avatar
     Ad_Lou
     0
     zapomnieli dodać, że pewnie przedział wiekowy dotyczy użytkowników 18-35, mieszkających w miastach powyżej 100tys. mieszkańców lalalala... wtedy by to może nabrało sensu
     • avatar
      vacotivus
      0
      Portale randkowe to syf kiła i mogiła, pełne botów i naciągaczy.